Şimdi Ara

Yusuf Tacar isimli sahibinden.com üyesi tarafından dolandırıldık (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
4.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi bu konuyu görünce kısa bir araştırma yaptım. Şahsın bilgileri şu facebook profilinde paylaşmışlar. Kim bilir daha kaç kişi dolandırdı ki böyle bir profil açmışlar. Dolandırılanlar ulaşsın yazmışlar.

Facebook profil: https://www.facebook.com/kpss.ilan.1

• Dostum bende zamanında 2 ürün aldım sahibindenden ikiside ilk önce parayı göndermemi istedi gönderdim riski göze alarak Allah razı olsun 2 side yamuk yapmadı biraz da bu şans işi birde öyle büyük mebla değildi benimki max 250 TL

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • para gönderirken açıklamaya yazdın mı laptop için şu kişiyedir diye? yazmadıysan sıkıntı olacaktır. yinede bankayı ara, chargeback iste gecikmeden.

• ibandan yolladıysan hakkında suç duyurusunda bulun geçte olsa fazlasıyla alırsın , aynı şekilde psikoloğa git ve dolandırıldığın için çok kötü olduğunu söyle ve işe gidemeyeceğini çok kötü olduğunu psikolojik bunalıma girdiğini yazılı bir şekilde rapor ettir ve bunlarla birlikte maddi manevi suç duyurusunda bulun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ramowarr

o zaman bu arkadaş 1400 e almış olsa dolandıran kişi o olacaktı  

ava giderken avlanmış yani?

Alıntıları Göster

birini kandırmanın en kolay yolu: "onun seni kandırdığını düşünmesini sağlamak"  

forumda şu teknosistem olayları patlak vermezden önce siteyi baya incelemiştim.. adam piyasanın yarı fiyatına ekran kartı veriyordu.. açıkca belliydi ama kimse dinlemedi sonra olanlar oldu..

gir bak sahibindene dünya kadar tuzak ilan var, ilan açık açık dolandırıcıyım diyor.. millet mal mı satarken piyasa fiyatına bakmıyor mu ?

açıkcası üzülmüyorum dolandırılan insanlara / doğal seçilim  

bu dolandırıcılık olayları her gördüğümde alıma 2006 yılı geliyor +8 stellio'm gitmişti.. ders çıkardım bedava peynire atlamıyorum artık  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzgun_ -- 22 Ağustos 2020; 13:52:53 >

• Telefon,Laptop hiç alınmaz adam Bokunu silecek elini yıkayacak mı belli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 23 Ağustos 2020; 19:45:39 >
  • birber80 kullanıcısına yanıt

Kardeşim aynı şey mi birazcık mantıklı düşün?

Tanımadığın birisine para atıyosun, sahibindende iti kopuğu hırsızı tornacısı var. Bu olay tanımadığın birisine 1400 tl borç vermekle aynı şey. İki olayın da geri gelmeyeceğini bildiğin gibi çöpe atıyosun.

• Hocam konu borç kanununa değinen bir ticaret. Nihayetinde türk medeni kanununda güven bir borç olarak kayıtlıdır. Dolayısıyla insanların bu borca sadık olması zorunluluktur. Ama kötü niyetli kişiler bu düzeni bozmaktadır. Şirketlerde de aynı durum söz konusu, sen bir eticaret firmasına sipariş veriyorsun parasını ödüyorsun firma daha sonra malı gönderiyor. E şimdi o firma göndermezse ne olacak? Gidip firmayı mı basacaksın. Burada ki fark Ticari iş yaptığın gerçek kişi. Parayı verdin malı göndermedi. Yine hukuk yoluna gidip hakkını arayacaksın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: linux_talebesi

eleştirilerde haklısınız ama forumlardan gruplardan esya alirken sistem boyle isliyor ilk basta eft sonra kargo defalarca boyle alim satim yaptim ben sahsin belli olmasi icin konuyu actim baskalari magdur olmasin diye

ben de nadiren bile olsa sahabından sitesinden kargolu ürün satarım

kural olarak havaleyi almadan kargoya vermem

ama bu satışlar en fazla 509-600 liralıktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laptopu kargoya vereceği zaman kargocuda resmini çekerdi sende o arada parayı atardın ya da en kötü yarısını atardın yarısı kargodan sonra derdin. 1400 şak diye atılır mı hesaba?

• Adorer kullanıcısına yanıt

Laptop satıyorsun get ile diyelim karşı taraf ürünü aldı ve dedi ki bu bana söylenen ürün değildi ben bunu kabul etmiyorum, sana ürünü geri kargoladılar bir baktın 10 senelik laptop ne olacak ?Bu benim yolladığım cihaz değil diye peşinden mi koşacaksın adamın

2.el satışlarda belli tik noktalar vardır, öncelikle piyasanın çok altına ürün satanlardan uzak durmak lazım,ikincisi mümkünse whatsapp la irtibat sağlayın ayrıca sitede tam gözükmemiş şurasının fotosunu bu detayını çekip atarmısın sana zahmet diyebilirsiniz yani adamın elinde o ürün olduğunun da garantisi olur. Bunun dışında izafi bir kavram ama yüksek meblag ürünler alıp satmamak lazım, mesela laptopu telefonu kargo ile almam veya satmam ,gider bakar inceler öyle alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawbreaker -- 23 Ağustos 2020; 23:48:51 >
  • Hukuki anlamda yapabilecekleriniz var.

Öncesinde,

Parayı gönderirken açıklama kısmına ne yazdınız?

Alışveriş ile ilgili yazılı konuşma yaptınız mı?

• birber80 kullanıcısına yanıt

Burada ceza davası açılabilmesi için şartlar mevcut.

Yargılaması yapılır ve cezalandırır kanaatindeyim.

Suç duyurusu aşamasında izlenecek yol ceza davası açılıp açılmaması konusunda belirleyici olacaktır.

• Bi akıllanamadınız. Nasıl bir özgüvenle millete para yolluyorsunuz? Sizin gibiler olduğu sürece bu tipler sizi daha çok dolandırır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun ,

Geçen gün forumdan bir medya oynatıcı almak için satıcıdan telefon bilgisi istemiştim ;whatsapp'tan yazışıp satıcının güvenilirli mi değil mi olduğunu anlamak istemiştim.

Satıcı bir türlü vermek istemedi telefon bilgisini.

İlgilendiğim medya oynatıcısının forumdaki ana konusunda da medya oynatıcı arayışında olduğumu belirtmiştim. Sağolsun arkadaşlar , forumda satılık bir ilan olduğunu ve satıcı arkadaş ile iletişime geçmem içinde tavsiyede bulundular. O ilan zaten benim ilgilendiğim ilandı , yine forumun ana konusundan ilgili satıcıdan telefon bilgisini alamadığımı paylaştım.

Bu arada , satıcı konuya giriyor , gönderdiğim özel mesajları okuyor .

Sonra bu satıcı ana konudan cevap yazdı , "ne soracaksan sor, her şey açık ilanda, belli ,benim senle işim olmaz "vs. tarzında.

İyi ki de bu alışveriş gerçekleşmemişti.

Dikkatli olun arkadaşlar , satıcının konuşma üslubu satıcının karakteri , kişiliği hakkında az buçuk fikir verir.

Ha , profesyonel süzme satıcılar da var tabi, ona bir çözüm bulmak zor. Çok çok GET ile satış istenebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 23 Ağustos 2020; 22:3:30 >

• DOLANDIRICI:

EBRUNUR
    YUSUF TACAR

0552 503 1767
    0552 503 17 67
    05525031767
    0 552 503 1767

05434617494
    0 543 461 7494
    0543 461 7494
    0 543 461 74 94

DOLANDIRICININ IBANI:
    TR24 0006 2001 4830 0006 6777 26

• Burada konu açmanın yanında gidip cumhuriyet başsavcılığına da bir şikayet dilekçesi verirseniz adalet geçte olsa tecelli eder. Bunu yapmazsanız bu dolandırıcılar başka insanları dolandırmaya ilahi adalete kadar devam eder. İnternette şikayet dilekçesi taslağı bulabilirsiniz . Başınıza geleni iban numarasını işlemlerin tarihini yazın verin ki yanına kar kalmasın. @linux_talebesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adam94 -- 24 Ağustos 2020; 4:5:46 >
  • Arkadaşlar ilginize ve yorumlarınıza çok teşekkür ederim. kardeşim karakola aynı gün şikayet etti dekonta ilanın yayınlandığı sitenin adını bilgisayarın marka ve modelini yazmıştım.

• linux_talebesi L kullanıcısına yanıt

İlginize teşekkür ederim. Şikayet ettik elimizdeki bütün yazışmaları ilan numarasını dekontu karakola verdik

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.