Şimdi Ara

Yusuf Tacar isimli sahibinden.com üyesi tarafından dolandırıldık (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
4.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu ülkede GET sistemi bile sıkıntılı işlerken büyük cesaret.

Tecrübe edinmişsinizdir umarım. Bu size ders olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Roby

Geçmiş olsun ancak IBAN'dan para mı yollanır diyenlerin ikinci el piyasasıyla en ufak alâkası yok sanıyorum zira genellikle yazılı olmayan bir kural olarak elden alışveriş imkânı yoksa ( farklı şehirler, mesai zamanları vs.) önce alıcı parayı gönderir satıcı ürünü kargolar. Aksini yapan çok az satıcı vardır güvenle de paralel olarak. Yalnız buradaki ince nokta alıcı için de asgari güveni sağlayacak satıcı bulmaktır. En son 700tl'ye ikinci el router aldım, arkadaşın sahibinden'de ilânı olmakla birlikte burada da üyeliği ve belli bir geçmişi, konularda katkıları vb. vardı(dükkân geçmişi olması şart değil). İkili görüşmelerimizde de tutarlı ve mantıklı biri olduğunu anlayınca ikimizin mutabık ve müsait olduğumuz bir günde ödemesini GeT vb. olmadan havale yaptım, bir kaç saat sonrasında da ürünü kargoladı, gayet de iyi paketlenmiş ve anlatıldığı gibi çok çok bir kaç hafta kullanım görmüş bir ürün geldi. Bu süreci az çok takip eden ve ne yaptığını bilen alıcının 10 alışverişten dokuzunda problem yaşayacağını düşünmüyorum. Elbette sürprizler olabilir ama kör dalış yapmaktan defalarca güvenlidir. Tekrar geçmiş olsun.

kardeş inş. bir gün dolandırıldım konunu görmeyiz. tamam 2. elde önce alıcı ücreti gönderir ama burada sahibinden den bahsediyoruz Türkiye'deki dolandırıcıların yuvalandığı yer. Sahibinden de başına her iş gelebilir. sahibinden'de adam 10 sene kullandığı ürüne sıfır diye ilan açıp sadece paketi açıldı der biraz zorlarsan 1-2 kez kullanıldı der. adam seni dolandırır arkadaşının hesabına parayı attırır hesabım hacklenmiş der. ben ikinci elde dh de alışveriş yapıyorum referans sistemi olması cep telefonu doğrulama vs. daha güvenli kılıyor. önce parayı atıyorlar ürünü kargoluyorum. kendimde önce parasını verip ürünü bekliyorum. ama biz burada sahibindenden bahsediyoruz. her hafta dolandırıldım konusu açılan hiç bir güvenlik önlemi olmayan bir siteget ile alış veriş yapmak bile cesaret ister. 6 ay önce kulaklık ilanı açtım satılmadı sahibinden'e ilan açmadım herkes dolandırıcı kimse bir birine güvenmiyor diye. ama sahibinden alışveriş yapacaksan 3 türlü yapılır bence 1) elden 2) başka şehirdeyse tanıdığın birine elden aldırmak 3) fiyat çok iyiyse veya almak zorunda kaldıysan get ile. get ilede mecbur olmadıkça tercih etmemek lazım bence.

• Yaptık bi hata forumdaşlarım daha fazla vurmayın 

• Geçmiş olsun hocam. Sadece konuyu okudum. Siber suçlara şikayette bulunabilirsiniz. İyi forumlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçmiş olsun. bende dolandırılmıştım 600 TL kadar 4 sene oluyor. Şu anda şahıs silivri cezaevinde. Bana cezaevinde olduğuna dair kağıt geldi mahkemeden. Hemen şikayetçi olun. Büyük ihtimal başkalarını da dolandırmıştır ve kamu davası açılmıştır şahıs hakkında.

• IceRulez kullanıcısına yanıt

Şikayetçi olduk

• benim iban'ada para at 2080 ti i9'lu alienware laptop satıyorum sadece 4bin tl'ye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3500 olursa atayım.

• kardeşim savcılığa şikayet dilekçesi ver.

senin yaptığında bir sorun yok, ticaret böyle yapılır. ama pro dolandırıcılar var, dikkat etmek lazım..

• Geçmiş olsun. 3 yıl önce başıma geldi ve meblağ büyük olmadığı için ''Lanet olsun'' diyerek üzerine gitmedim. Şimdi bin pişmanım! En doğrusunu yapmışsınız. Vakit kaybetmeden şikayetçi olmak gerek.

Bu ülkede bir şeyler almak da riskli hale geldi. Resmen kokuşmuş, çürümüş bir toplum olduk. İnsanlar güvenle alışveriş yapamaz oldular.

Yazacak çok şey var ama neyse...

Sağlık olsun.

• Ben de geçenlerde ikinci el 1050 ti alacaktım 600 tl fiyat cok uygun geldi yazdim ilan sahibine ayni sehirdeyiz gelip alayim görüldü attı karakter yoksunu herif kim bilir kimi dolandiracak :(
  • Bu tür durumlarda sazan sarmalı uygulanıyor. Yani parayı gönderdiğiniz kişinin olaydan haberi bile olmayabilir.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.