Şimdi Ara

ZOOM modemler hakkında..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ADSL modem seçimini bir türlü yapamıyorum sürekli kafam karışıyor ZOOM 5551 X4 almaya karar vermiştim ama okuduklarım kafamı bulandırdı kullanan ark.lar cevaplarsa sevinirim.
    1-Elektrik kesintilerinde modemin arızalanması söz konusuymuş.(ki bu bana mantıklı geldi takdir edersinizki Amerikada elektrik kesintisi diye bişey pek yok)
    2-Dahili Firewall yüzünden kazaa gibi paylaşım programlarında yada netmeeting gibi uygulamalarda firewall ayarlaması yapmak gerekiyormuş.
    3-Isı sorunu yüzünden performans düşüklüğü gösterebiliyormuş
    4-Alternatif bi modem tavsiye edebilirmisiniz?
    Arabamı seçerken bile böyle zorlanmamıştım walla ne zor işmiş ADSL modem seçimi...Şimdiden teşekkürler...

• ısı sorunu die bişe yok elektrik kesintisine bişe diemem ama sonuçta elektrikle çalışan aletler hepsinin bozulma riski vardır ben bozulana da rastlamadım zoom x4 5551 kullanıyorum performansı çok güsel
    ayrıca kazaa kullanıyorum hiçbir ayar yapmadım canavar gibin indiriyo max 25kbps(256 adsl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RisinGson -- 23 Mart 2005, 21:49:03 >
  • arkadaşım ben de dün buraya topic açtım adsl modemler hakkında bana önerebileceğiniz modem türleri neler olabilir dedim kimse cevap yazmadan açtığım topic editörler tarafından kilitlendi ben bu işten birşey anlamadım.dört tane adsl modem belirttim bunlardan hangisi daha iyi banayardımcı olursanız sevinirim dedim ama yaptıklarına baksana arkadaş.

Sevgili Yunus,
    Öncelikle senin açmış olduğun topic kilitlenmedi, sadece doğru bölüm altına taşındı. Açmış olduğun topic'i takip etseydin sen de bunu kolaylıkla görebilecektin. Aşağıdaki link'e tıklamını öneriyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_2351425/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yetonyali -- 23 Mart 2005, 22:58:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yetonyali

arkadaşım ben de dün buraya topic açtım adsl modemler hakkında bana önerebileceğiniz modem türleri neler olabilir dedim kimse cevap yazmadan açtığım topic editörler tarafından kilitlendi ben bu işten birşey anlamadım.dört tane adsl modem belirttim bunlardan hangisi daha iyi banayardımcı olursanız sevinirim dedim ama yaptıklarına baksana arkadaş.

Sevgili Yunus,
    Öncelikle senin açmış olduğun topic kilitlenmedi, sadece doğru bölüm altına taşındı. Açmış olduğun topic'i takip etseydin sen de bunu kolaylıkla görebilecektin. Aşağıdaki link'e tıklamını öneriyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_2351425/tm.htm
    kardeş walla şimdi herkes kullandığı modeme iyi diyoda objektif değerlendirme konusunda şüphelerim var.Sonuçta sorun yaşamak istemiyorum.Modem kurulumunu çokca yapan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir kanaatindeyim..

• quote:

Orijinalden alıntı: RisinGson

ısı sorunu die bişe yok elektrik kesintisine bişe diemem ama sonuçta elektrikle çalışan aletler hepsinin bozulma riski vardır ben bozulana da rastlamadım zoom x4 5551 kullanıyorum performansı çok güsel
    ayrıca kazaa kullanıyorum hiçbir ayar yapmadım canavar gibin indiriyo max 25kbps(256 adsl)
    ben zoom x5 kullanıyorum yaklasık 7-8 aydır durmadan çalısıyor.2-3 defa belki kapatmısımdır canavar gibi hic sorun cıkarmadı
    quote:

Orjinalden alıntı: RisinGson

ısı sorunu die bişe yok elektrik kesintisine bişe diemem ama sonuçta elektrikle çalışan aletler hepsinin bozulma riski vardır ben bozulana da rastlamadım zoom x4 5551 kullanıyorum performansı çok güsel

• quote:

quote:

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: naradar

ben zoom x5 kullanıyorum yaklasık 7-8 aydır durmadan çalısıyor.2-3 defa belki kapatmısımdır canavar gibi hic sorun cıkarmadı
    quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: naradar

quote:

kardeş bizde bişe demedik bende x4 kullanıyom süpper çalışıyo ama doğruya doğru lektrik kesintisinde herşey olabilir benim durup dururken psum yandı mesela yüksek voltajdan

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: naradar

quote:

kardeş bizde bişe demedik bende x4 kullanıyom süpper çalışıyo ama doğruya doğru lektrik kesintisinde herşey olabilir benim durup dururken psum yandı mesela yüksek voltajdan

Alıntıları Göster
    peki paylaşım prog.ları yada netmeeting falan çalıştırırken firewall ayarlarıyla mı uğraşmam gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: vectrakopat

peki paylaşım prog.ları yada netmeeting falan çalıştırırken firewall ayarlarıyla mı uğraşmam gerekiyor?

Alıntıları Göster
    Konuyu "DONANIM GENEL" bölümüne taşıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertkan

Konuyu "DONANIM GENEL" bölümüne taşıyorum...

Alıntıları Göster
    kesinlikle zoom
  • quote:

Orijinalden alıntı: granddevil

kesinlikle zoom

Alıntıları Göster
    http://www.darkhardware.com/pt.php?u=reviews/zoom-5551_x4 bu sitede yazılana göre ethernet ile usb bağlantısı arasında fark yokmuş...Gerçekten öylemi?eğer öyleyse boşuna ethernet kartı almayayım...

• quote:

Orijinalden alıntı: vectrakopat

http://www.darkhardware.com/pt.php?u=reviews/zoom-5551_x4 bu sitede yazılana göre ethernet ile usb bağlantısı arasında fark yokmuş...Gerçekten öylemi?eğer öyleyse boşuna ethernet kartı almayayım...

Alıntıları Göster
    z4 tanıtamıyoruz nedendir yawf arkadaşınki z4 olmadı bi türlü

• quote:

Orijinalden alıntı: sonmezhasan

z4 tanıtamıyoruz nedendir yawf arkadaşınki z4 olmadı bi türlü

Alıntıları Göster
    Zoom X4 evde biryerlerde tam 5 aydır sorunsuz çalışıyor. Bir ara neredeyse bulayımda tozunu alayım garibin.

İşyerinde Zoom X5 var oda 7 aydır sorunsuz devamlı çalışmakta.

İhlas Marmara Evlerinde oturan arkadaşıma aldık Zoom X5 iki defa elektrik problemi dolayısıyla servise gitti ikisindede orjinal açılmamış kutuda yenisi geldi. Servis elemanı türkiyedeki elektrik hatlarından dolayı problem çıktığını ama yeni gelenlerde böyle bir problem yaşanmayacağını söylemiş.

Sonuçta şanş işi arkadaşım. Ama Zoom sorunda çıkarsa servisi gayet hızlı ve iyi çalışıyor. Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: semerci

Zoom X4 evde biryerlerde tam 5 aydır sorunsuz çalışıyor. Bir ara neredeyse bulayımda tozunu alayım garibin.

İşyerinde Zoom X5 var oda 7 aydır sorunsuz devamlı çalışmakta.

İhlas Marmara Evlerinde oturan arkadaşıma aldık Zoom X5 iki defa elektrik problemi dolayısıyla servise gitti ikisindede orjinal açılmamış kutuda yenisi geldi. Servis elemanı türkiyedeki elektrik hatlarından dolayı problem çıktığını ama yeni gelenlerde böyle bir problem yaşanmayacağını söylemiş.

Sonuçta şanş işi arkadaşım. Ama Zoom sorunda çıkarsa servisi gayet hızlı ve iyi çalışıyor. Tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    X4 iyidir....

• quote:

Orijinalden alıntı: Evren

X4 iyidir....

Alıntıları Göster
    Hem kurulumu hemde performası sebebiyle bi kere zoom gayet tatmin ediyor.. X4 kullanıyorum bende yaklaşık 8 aydır hiçbir sorun yaşamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratkurt

Hem kurulumu hemde performası sebebiyle bi kere zoom gayet tatmin ediyor.. X4 kullanıyorum bende yaklaşık 8 aydır hiçbir sorun yaşamadım...

Alıntıları Göster
    X5 kullanıyorum , sorunsuz bir modem ama daha ucuza aynı kalitede aynı işi görecek farklı modemler mevcut . Cnet , geek , zyxel 'in modemlerini mutlaka inceleyin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy

X5 kullanıyorum , sorunsuz bir modem ama daha ucuza aynı kalitede aynı işi görecek farklı modemler mevcut . Cnet , geek , zyxel 'in modemlerini mutlaka inceleyin .

Alıntıları Göster
    bence berbat.............

• quote:

Orijinalden alıntı: bscol

bence berbat.............

Alıntıları Göster
    Bende X4 var ve yazdığın sorunların hiçbirisi yok,firewall olayı ise zaten her router özellikli modemde mevcuttur.

Gözün kapalı alabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: RakGitarMen

Bende X4 var ve yazdığın sorunların hiçbirisi yok,firewall olayı ise zaten her router özellikli modemde mevcuttur.

Gözün kapalı alabilirsin

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: RakGitarMen

Gözün kapalı alabilirsin

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: Administrato®

quote:

Orjinalden alıntı: RakGitarMen

Gözün kapalı alabilirsin

+1

Alıntıları Göster
    ASUS dene bence çok iyi yan koyunca hiç ısınmıyo ve 30x24 açık görünümü çok şık ve küçük az yer kaplıyo yan koyunca daha iyi oluyo ve modem ayarları çok basit ve özellik bakımından da çok iyi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.