Şimdi Ara

1.250bin'e kadar SUV araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Araç konusun çok donanımlı bilgiye sahip değilim. Birçok araç için bir çok yazı, yorum okudum. Kafam daha da karıştı. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz ?

-Otomatik vites Suv 1.250.000 TL ye kadar bir araç arıyorum. Sıfır araçlarda 250bin tl sıfır faiz kampanyaları var bu tarz bir işe girişip sıfırda tercih edebilirim. Veya ikinci el bir araçta olabilir.

-Ayda 2-3 defa 9-10 saatlik yola git gel yapacağım.

Araştırmalarım sonucunda bir kaç araba gözüme çarptı sizce nasıldır ? Veya başka tavsiyeniz olur mu ?

Fiat egea cross 1.5 hybrit urban

Citreon C3 aircross shine

• C3 kişiyi mutlu edecek bir araç olduğunu düşünmüyorum. Mecbur kalındı diye alınacak bir araç olabilir belki. İkinci el de o fiyatlara Hyundai Tucson ya da 3008 1.5 dizel bulabilirsiniz.

• o kadar para vermişken ncap 5 yıldızlı araçlara bakın sonuçta uzun yolda yapacaksanız.

• oxer1 kullanıcısına yanıt
    c4x shine o fiyat aralığının en sıfır f/p aracı
  • aciliyet yoksa bekleyin derim... 9-10 saatlik yol için C3 pek uygun olmaz gibi...

B segment aracın uzun yolu pek keyifli olmuyor...

son çeyrek dediğimiz ekim*kasım-aralık'ta bu araçların fiyatları 2024 dip görebilir

şu araba 890-930 bin bandından çok rahat satılır ama marka çok kar etmek istiyor...

2022-2023 1.2T Opel Astra baktınız mı ?

• @HeredotEngin @THEVENİNTEORİ @infinite

Hyundai Tucson veya 3008 1.5 dizel modellerine hiç bakmadım. Yeni kasaları benim bütçemi aştığı için pek araştırma yapmadım.

Hangi yıllara bakmam lazım ? Öneriniz var mı ?

c4x shine- opel astra modelini inceledim. Fakat bir arkadaş SUV modellere bak, uzun yolda rahat edersin. Diyince birazcık SUV modelleri daha çok araştırdım.

*Temmuz sonu-agustosun ilk haftaları gibi almayı planlıyorum. Fiyatların genel olarak birazcık gerilediğini veya piyasanın eskisine göre ivmesini kaybettiğini farkındayım.

Fakat ihtiyaçlar genelinde agustos ayında uzun yolculuklar yapmam gerekiyor.

*Birazcık daha bilgi vermem gerekir ise;

Sürüş konusunda aile aracı olacağı için kullanımı kolay, park etmekte zorlanmayacak(vagon tipi uzun araçlardan kaçınıyorum), uzun yol için ortalama bagaj hacmi, lpg falan taktırmayı düşünmüyorum.

• oxer1 kullanıcısına yanıt

Hocam öncelikle 9-10 Saatlik uzun yol için SUV araç dan çok rahat etmeniz açısından D Sedan (Renault Talisman, Ford Mondeo, Vw Passat) bütçe yetmezse C Sedan araç almanız sizi rahat ettirir. Özellikle C Sedan olarak Ford Focus, Renault Megane 4 gibi Sıfır km bulamazsanız da düşük km li 2. El bulabilirsiniz. Mesela 3 gün önce bir arkadaşım 2023 Model Megane 4 en dolu paketi İcon, 1.3 Tce Motor 4500 Km de ki aracı 1.260.000 TL ye aldı. Bu araçların turbo benzinli motorları çok iyi bir tercih olur. Park kolaylığı olarak, Sedan bir araç ile hatcback bir araç arasında pek bir fark yok bence, ama bu araçların hatcback leri de var onları da tercih edebilirsiniz.

• 2019-2020 Model 1.6 T-GDI ya da Dizel versiyon Elite veya Elite Plus temiz 100bin km'e kadar yapılmış Tucson bulunabilir diye düşünüyorum. 3008 de tercihiniz 1.5 dizel olanı öneriyorum. Ondaki paketler bütçenize kalmış.

Uzun yolda olsun şehir içinde olsun bence hiçbir şey SUV'un verdiği konforu ve rahatlığı vermiyor. Evet yol tutuşu belki D segment sedana göre yukarıda olduğu için negatif sayılabilir ama 140 ile de viraja girmenin anlamı yok. Kaliteli bir lastik ile tölere edilebilir.

• 1.250bin'e kadar SUV araç tavsiyesi

Bayiler Temmuz aynına kadar stokları eritme peşinde oldukları için pazarlık yapılarak biraz daha düşün ederlere otomobil alınabilir.

• bamorex kullanıcısına yanıt
    Bu hangi site hocam? Çok teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.