Şimdi Ara

1 Celp Dönemi erteletme ve aklımdaki sorular üstatlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Üstatlarım lisans mezunuyum, tecilim 27.05.2015 te bitti. öncesinde 30.06.2015 e kadar askerlikle ilişiğim yok belgesi almıştım. Dolayısı ile kasım celbine kaldım. Sorunum şu;

Benim kasım celbinde değil, 2016 şubat celbinde gitmem gerek. Yani 1 celp dönemi erteletmem gerek bunun için ne yapabilirim ? ( sağlık raporu, bakaya kalma vb. )

ayrıca;

- Diyelimki sağlık raporu alcam, kaç günlük kaç aylık ne zaman almam lazım ? Ben özel bir sağlık kurumunda çalışıyorum ve imza atıyorum, benim imzamdan para kazanıyorlar. Dolayısı ile sağlık raporu alırsam ve işyerine vermezsem bir sıkıntı olurmu ? Yani sağlık raporu alıp celp ertelemek için, aynı zamanda çalışmaya devam edebilirmiyim?

- Ve yine diyelimki bakaya kalarak kasımı geçirip gittim aralıkta teslim oldum, kesin şubatta mı giderim?. Bakaya kaldığım için yedek subaylığım düşermi, uzun dönem hakkım( maaşlı 12 ay yedek subay olarak) düşermi, bakaya kaldığım süre boyunca çalıştığım yerde attığım imzadan dolayı hemen askere çağırırlarmı veya bakaya kaldığım süre boyunca attığım imza iş yerine bir sorun çıkarırmı ?

inanın google üstadla saatler geçirdim birşey bulamadım ve genelde eski konular vardı. Bu sorunsallar eminim bir çok kişinin problemine ışık tutacak ve çoğunluğa cevap olacak. lütfen bilginiz varsa esirgemeyin. Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkür ediyorum. ayrıca başka türlü celp ertelme yolları varsa önerilerinizede açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cllshn -- 26 Haziran 2015; 9:40:19 >

• cllshn C kullanıcısına yanıt
    Kasımda gitmezsen bakayasın.Para cezası gelir.
    Yedek subaylığın düşmez.Ama yedek subay alınma tarihleri belli olur.O tarihte yoksan kısa dönem askersin.Muhtemelen yine de şubede sor.
    Celp erteleme yolu sadece yüksek lisans yaparsan olur.Başka şansın yok.Kasımda askerliğe gidersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mltfeyzo

Kasımda gitmezsen bakayasın.Para cezası gelir.
    Yedek subaylığın düşmez.Ama yedek subay alınma tarihleri belli olur.O tarihte yoksan kısa dönem askersin.Muhtemelen yine de şubede sor.
    Celp erteleme yolu sadece yüksek lisans yaparsan olur.Başka şansın yok.Kasımda askerliğe gidersin.

cevap için teşekkürler, yedek subay alınma tarihleri belli olur derken neyi kastettiğini anlamadım. ?
  • cllshn C kullanıcısına yanıt
    kasım yedek subay çıkanlar 12-15 arası falan olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.