Şimdi Ara

100 km de sabit 80km sabit hızla 1.4 motor bir aracın 7 lt lpg yakması yüksek midir düşük müdür?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 100 km de sabit 80km sabit hızla 1.4 motor bir aracın 7 lt lpg yakması yüksek midir düşük müdür?

• Bence iyidir, normaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiNaPSiS -- 8 Ocak 2014; 21:08:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracın fabrika verilerine bakmak lazım. 7/1.2=5.8 lt benzin olur tahminen. Bence gayet güzel tüketim.

• 1.4 ve 80km sabit hız için bana biraz fazla geldi. Ancak aracın yük durumu, kasa ağırlığı, markası ve modeli de önemli tabi. Boş araçla içinde 4-5 kişinin olduğu aracın aynı tüketim değerlerine sahip olmayacağı aşikar. Boş araç için bana az fazla geldi ama ağır bir kasaysa bilemem. Ayrıca aracınız hangi model trafiğe hangi yıl çıkmış. Motor teknolojisi eski mi. Bazı motorlar çok savurgan oluyor. Yaktığı kadar gitmiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smucuk -- 8 Ocak 2014; 22:19:06 >
  • Bende 1.6 megane 2 var 75km hizda 100 km de 7.0 lt tuketiyorum yuksuz tek kisi yuklu 8.0 lt sehir ici 9 10 lt civari normal kullanim asilirsam 11 12 lt tamamen gaza basmaya bagli 7.0 lt guzel bir deger 1.4 1.6 arasinda cok fark yok

• Bence fazla ohızda benzinde 5 litreyi
    Geçmemesi lazım lpg de olsun 6 litre normal

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

Bence fazla ohızda benzinde 5 litreyi
    Geçmemesi lazım lpg de olsun 6 litre normal

Üstad şimdi düşündümde. Abimin 1.6 aracı 4 kişi ile 115km sabit hızda 4,5 litre benzin yakmıştı. LPG ile 5,5 civarına ulaşıyor sanıyorum ama araçta lpg takılı olmadığı için onu bilemiyorum. Arkadaşın aracın marka modelini ve yük durumunu yazması lazım az ya da çok diyebilmemiz için...
  • Abinizin aracının marka modelini yazarmısınız

• Citroen C4 üstad. 2011 ya da 2012. Ş. İçinde 10 litreleri görüyor tabi. Ş. Arası ise 100 km'de 3.8'i de görmüşlüğümüz var.
  • Arkadaşlar bende bu konuda epeyce araştırrma yapanlardanım ve malesef kuruş tabiri analiz yapmama engel oluyor.
    yakın zamanda 1996 model renault9 sipring aldım. araçta 50lt tanklı atiker gaz var. ilk aldığımdan bu zamana yakıtı deniyorum. malesef aracım çok yakıyor ve forumları incelediğimde net bir veri alamıyorum. aracı benzinde hiç denemedim..
    aracın motoru full bakımlı ve nerdeyse yarıısı sıfırlandı 1000tl harcadım motora.
    Atikerin bayilerine gidiyorum bakıyorlar herşey normal diyorlar gönderiyorlar şaştım kaldım.. bugünün fiyatıyla 50kr civarı yakıyor...
    kış mevsiminde (şehiriçi) 3,42lt gaz ile 20km gidiyor.
    yani 1lt gaz ile 6km gidiyor.(şehiriçi)
    100km de 17lt yakıyor.(şehiriçi)
    bilgiler ortalama değerlerdir...
    acil önerilerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: akvaristhb

Arkadaşlar bende bu konuda epeyce araştırrma yapanlardanım ve malesef kuruş tabiri analiz yapmama engel oluyor.
    yakın zamanda 1996 model renault9 sipring aldım. araçta 50lt tanklı atiker gaz var. ilk aldığımdan bu zamana yakıtı deniyorum. malesef aracım çok yakıyor ve forumları incelediğimde net bir veri alamıyorum. aracı benzinde hiç denemedim..
    aracın motoru full bakımlı ve nerdeyse yarıısı sıfırlandı 1000tl harcadım motora.
    Atikerin bayilerine gidiyorum bakıyorlar herşey normal diyorlar gönderiyorlar şaştım kaldım.. bugünün fiyatıyla 50kr civarı yakıyor...
    kış mevsiminde (şehiriçi) 3,42lt gaz ile 20km gidiyor.
    yani 1lt gaz ile 6km gidiyor.(şehiriçi)
    100km de 17lt yakıyor.(şehiriçi)
    bilgiler ortalama değerlerdir...
    acil önerilerinizi bekliyorum

aracı benzinle denedim. 2lt benzinle ortalama 18-20km gitti...
    1lt benzin ile 9-10km.(şehiriçi)
    100km de 10-12lt (şehiriçi) yakar herhalde...

1lt gaz ile 6-10km gidiyor.(şehiriçi)
    100km de 12-17lt yakıyor.(şehiriçi)

Bazı araçların yakıt tüketimini hayranlıkla takip ediyorum,imreniyorum.
    100km de 5-6 litre... şehir içi, kış ayında, durkalk yaparak, kısa mesafede...
    bu verileri yazarken gerçekten denedinizmi? yol bilgisayarı verisimi? yoksa tahmini verilermi?

Aracımın çok yaktığını düşündüğüm için herkesle konuyu paylaşıyorum belki bir fikir verirler bir öneri sunarlar diye... konuştuğum kişiler genelde sahin kartal renaul9 ve bu tip yaşı yüksek araba sahipleri.. Konuya benim araç ortalama 35 kr yakıyor diye giriyorum. senin araba çok yakıyor diyorlar. senin araban ne yakıyor diyorum 25-30 kuruş filan diyor. birkaç mesafe sorusu soruyorum ortalama cevap alabilmek için... verdiği cevaplar lpgli arabasının enaz 30kr yaktığını, hatta durkalklarda 50kr kadar yaktığını ben soru sordukça hesap yapıp farkediyor :)

son denemem...
    renault9 spring
    lpg
    100km 12-17lt şehiriçi kış ayında...

benzin
    100km 10-12lt şehiriçi kış ayında...

şehirdışını denemek henüz kısmet olmadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akvaristhb -- 12 Ocak 2014; 23:03:44 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.