Şimdi Ara

1999 Model Safrane (Kelepir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Fikirlerinize ihtiyaç hasıl oldu. Dün galericiler sitesine araba bakmaya gittik. Şehir içinde getir götür işlerine bakacak afedersiniz amiyane bir tabirle eşşek gibi kullanılacak 8-10 milyarlık bir araba alalım dedik. 1998 model bir Skoda Felicia aldık. Herneyse mevzuyu fazla uzatmayım. Dolaşırken 1999 Model Siyah bir Safrane RXT modeline rast geldik. Daha evvelden bildiğim bir arabadır ama 8 yaşına rağmen dipdiri olunca dikkatimi çekti. 17.000 YTL değer biçilen bu arabaya oturmaya kıyamazsınız. Maşallah tertemiz. 2500 cc 168 HP. Yanımda enişte vardı. İçi geçti arabaya. Kendisinde 2006 Passat var. Bindik dolaştık bir süre. Enişte bir 50.000 YTL ye aldığımız arabaya bak bir de 17.000 YTL denen arabaya bak dedi durdu. Velhasıl arabaya baya baya niyetlendi. Güya ablama diye almayı düşünüyor fakat sanıyorum Passat'ı eşine verecek Safrane a kendi binecek. Sizlerden de fikir alalım istedim. Araba çok temiz. Henüz 160.000 km de. İlk sahibinden. Hatıra binaheyn galeriye bırakılmış falan. Çok fazla piyasası olmadığı için hemen tamam oldu diyemedi de. Bakalım ne olacak. Naçizane yorumlarınızı bekliyorum.

• Ben de Safrane'ları incelemiştim, fiyat aralığına göre harika donanıma sahipler.
    Fakat yedek parçalarının oldukça pahalı olduğunu duymuştum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bal974

Ben de Safrane'ları incelemiştim, fiyat aralığına göre harika donanıma sahipler.
    Fakat yedek parçalarının oldukça pahalı olduğunu duymuştum.

yedek parca arastırın birde
  • zaten yedek parça ve ikinci el piyasası olmadığı için 17bin ytl demişler. safrane çok daha pahalı satılması gereken bir donanım ve kaliteye sahip. böyle arabaları duyunca heyecanlanıyorum ve üzülüyorum. çünkü piyasadaki araçların büyük çoğunluğuna beş basar.
  • yedek parçası el yakıyor.
    amcam geçen hafta ankarada bir tanıdığından(bayandan) ilk sahibinden 1999 model full+full safrane yi 14.500 ytl e aldı. ben şaşırdım. bu kadar full ve rahat bir araba nasıl bu kadar ucuz olyor diye? renault servisine sorduk abi parçaları çok pahalı ondan bööle ucuza almışsınız. hakikaten bakıyorumda internette passat, vectra vb otomobillere bin basıcak kalitede bir araç neredeyse ufak sınıf baz bir araç fiyatına satılıyor. temizse düşünmeyin alın yanlız eğer bi arızası fln varsa çok başınız ağrıyabilir sevis masraflarından dolayı.
  • Evet arkadaşlar nispeten haklısınız. Fakat parçaları çok afaki değil neticede. En azından güncel otomobillerden bir farkı yok denilebilir. Bence bu aracın tutmamasının yegane nedeni karasör yapısı. Öyle ki ne hatcback ne de sedan. Liftback bir yapıya sahip olduğu için insanlar bu sınıfta bir arabaya bu karasör modelini konduramıyorlar sanki. Açıkçası ben de o kanıdayım. Üst sınıfta bir araç kesinlikle sedan ve oturaklı olmalı. Safrane ın en büyük eksiği bu. Aynı hata selefi Vel Satis içinde geçerli. Öyle bir tasarım olurmu ya. Cenaze arabası gibi. Gel gör ki Safrane a bindik. Ben daha evvel de kullandım. O güzelim Passat yanında oyuncak araba gibi kalıyor. Araba yürüyen bir salon edası ile hareket ediyor. Çok güzel makina ama ikinci eli de bir o kadar düşündürücü...
  • safrane 90 ların en baba arabalarındandır... yolda gördükmü saygıyla bakardık:P

ama 2.el piyasası yoktur... yani aldınızmı ya elinizde kalır yada kelepire düşürdüğünüz fiyatında altında satarsınız...

2.5 2.0 benzinli motor ve bunla orantısız hp düşük olması da cabası... yedek parça konusuna girmiorum bile..
  • Safrane laguna süper arabalar ama nedense bazen şahinler daha pahalı oluyor canım Türkiye'mde
  • ben de birkac yil once peder bey i o riske sokup safrane aldirdim, 1994 model 3,0 v6. su anda parasal olarak bakmamasina ragmen satamiyor araci, hangi arabaya bise, yok olmadi diyor... safraneden sonra alacagi araba vel satis sanirim... arabada gercek anlamda elektrikli olmayan cok az donanim var, akliniza gelebilecek her sey elektrikli ama yedek parcasi pahali, daha kotusu bazen bulunamayabiliyor, radyator delindi, tanidik tamirci 2 tane cikma safrane radyatorunu birseltirip yapti bize, o derece yani ama cok keyifli araba...
  • gencligimizin mukemmel araclarindan birisi.
    araci gordukmu bir sureligine kendimizi alikoyamaz camlarina dayanir icine bakardik
    o zamanlarda o donanimlar cogu aracta bulunmuyordu.gerci simdi halen safrane nin verdigi donanimlari kaliteyi konforu bir cok sifir km arac veremiyor.
    bence masraflarini karsilayabilecekseniz tercih edilebilecek bir arac.
    turkiye de binmek nasip olmadi 2-3 sene once Almanya da seyehat ettim ve halen hayran kaldigim araclardan birisidir.
    ama ne gibi arizalar cikarir bilemiyorum.arastirmak lazim.
  • bizde de bir laguna var. 2000 model RXT versiyonu. Araca 17-18.000 YTL diyorlar. Geçen komşu arabayı yenilemiş Clio Symbol almış 30.000YTL'ye. Hala daha gözü bizim arabada. Satalım diyoruz 18.000'e onu satıp ne alacağız Clio symbol bile alamayız onun için duruyor arada dolaşıyoruz bize söylenip duruyor malum konuşan araba ya
  • laguna ya ıdda ederım concorde kadar olamaz bu araba dogan sahın bılmeney gıbı bıcok arabaya toz yutturur ama adı renoı dıye sanırım reno prestıj modellerı cok tutulmuyo unun sebebı fırmenın prestıjı olabılır megana bakıcak olursa reno sadece orta sınıf araclarda basarılı odugu sabıttır
  • safrane ın yedek parçası , 2. el i hareketli olsaydı ztn bu fiyat olmazdı
  • amac o zaten yoksa turkler cok sevdıklerınden bımnıyolar dogana sahıne yedek parca dusuk gfıyat gıbı avantajları var ve buda dogal olarak pyasada raabet gormesıne sebep oluyo yoksa su gun bazı markalar bazı modellerın parca fıyatlarını dusursun ertesı gun dogana yol,da rastalıyamazsınız kımse ıdda edemez
  • ya arkadaşlar safrane nın parçası pahalı diyorsunuz da safrane 10 senede arızalanırsa şahin 1 senede arıza çıkarır.yani yine aynı hesaba geliyor.BUGÜN TOPİK HORTLATMA GÜNÜ
  • hepsine aynen katılıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: efsanea_06

ya arkadaşlar safrane nın parçası pahalı diyorsunuz da safrane 10 senede arızalanırsa şahin 1 senede arıza çıkarır.yani yine aynı hesaba geliyor.BUGÜN TOPİK HORTLATMA GÜNÜ
  • Hocam evlerden ırak, 2.5 motor 'un trigeri 2 günde değişir, parçasını ararsın bulamazsın laguna değilki bu meret kaloriferi bozulsa kaldın soğukta bekle bakalım çıkma, ilk günler doyasıya gezersin ama sonra.....
  • 6 yıldır 94 model Safrane kullanıyorum....Bugüne kadar bindiğim ve kullandığım hemen her arabadan (80'lerin 90'ların SEL'leri ve S'leri de dahil) daha konforlu (belki bana göre öyle) ve üretildiği yıla göre süper donanıma sahip olduğunu söyleyebilirim...

Sıfır fiyatları (93'ten 2002'ye kadar üretildi) sınıfıyla ve donanımıyla orantılı olarak hep yüksekti...Ancak, yedek parçasının pahalı olmasından, bazen yurtdışına sipariş verilmesi ve beklenmesi gerektiğinden ve her ustanın hatta her servisin anlamamasından ve hemen hemen aynı paraya E ve 5 serisi isim yapmış markaların araçları alınabildiği için, çok fazla satılmadı (yıllık ortalama 180 adet ithal edilmiştir)...Dolayısıyla ikinci el piyasası da oluşmadı ve aynı sebeplerden dolayı, genelde insanların almaya çekindiği bir araç oldu...

Parçaları gerçekten oldukça pahalı, ama bir o kdadr da kaliteli ve dayanıklı...Uzun vadede düşünüldüğünde, aslında daha ucuz parça fiyatına sahip araçlardan daha masaraflı olmadığını söyleyebilirim...94 model bir araç, İzmir ve Bodrum gibi sıcak şehirlerde genelde güneşin altında duruyor ve daha ne konsolunda bir çatlama var, ne de seyir esnasında sıfır birçok araçta olduğu gibi çıtır çutur sesler

• 2.5 OMEGA CDX ' de aynı belki daha faza tad verecektir, hemen hemen aynı fiyattalar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.