Şimdi Ara

20 Yaş Üstü Tüm Spor Severlerin Hepsi Buraya (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
1
Favori
2.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: De-Niro

Sus la şado. Al sana kafa kağıdı:)

Bel altı çalışıyosun De-Niro amacın ortamı germek farkındayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

Orijinalden alıntı: india_ipekyolu

quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

benim memleket Rize.tutugum takım TS:)

Hocam merak ettiğim bir durumdur bu rizeliler ordulular falan trabzonu sevmez diyorlardı doğru değil mi bu

Evet çoğunlukla sevmeyiz. Tıpkı onlarında bizi sevmediği gibi. Olay zamanında yaşanan bir futbol müsabakasıyla anlatılır da aslı nedir ne değildir bilinmez

Ben gördüğüm Trabzonlular yüzünden sevmem trabzonluları pek. Tanıdıklarımın arasından doğru düzgün adam çıkmadı.

hakaretinde böylesi ülen rizeliler bizi sevmiyo ama biz 2 sene önce ibb len kupa maçımızı rize stadında oynamak istemişiz ve oynamışız o maçta rize halkı bizi kendi takımları gibi sevmişler üstelik o maçta trabzondan sadece 5000 kişi maça gitmiş diğer taraftarlarda rize ve yakın ilçelerdendi ve stadın kapasiteside 15.000 kişiydi ve stat kapasitesinin üstünde doluydu
    adama sorarlar şu anda karşıyaka maçlarını bursada oynamak istese izin verirlermi.

etraflıca bilmediğiniz konularda atıp tutmayın trabzon insanı kültüründen kaynaklanan özellikleri sebebiyle herkezlen atışma atışır.laf dalaşına girer kendisini bir rekabet ortamı içerisine sokar ama hiçbir şekilde nefret ve sevgisizlik yoktur bak mesela oflular ile bayburtluların kültürel atışmaları çok meşhurdur keza trabzonlular ile erzurumlular arasındada kültürel atışmalar vardır ama bu nefret ve sevgisizlik mahiyetinde değildir mizahi mahiyetettedir.

siz büyük şehirlerde yaşayıp kültürünüzü anlayamadığınız için olaylara yüzeysel ve ön yargılarlan yaklaşmaktasınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: webaslan

quote:

Orijinalden alıntı: cryzpolo26

Bu ne yav kadınlar günü gibi burası. Birisi tartışma çıkarsın keyfimiz yerine gelsin.

haha çıkarayımda savaş çıkarın dimi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: eşruhuum

quote:

quote:

quote:

Hocam merak ettiğim bir durumdur bu rizeliler ordulular falan trabzonu sevmez diyorlardı doğru değil mi bu

Evet çoğunlukla sevmeyiz. Tıpkı onlarında bizi sevmediği gibi. Olay zamanında yaşanan bir futbol müsabakasıyla anlatılır da aslı nedir ne değildir bilinmez

Ben gördüğüm Trabzonlular yüzünden sevmem trabzonluları pek. Tanıdıklarımın arasından doğru düzgün adam çıkmadı.

hakaretinde böylesi ülen rizeliler bizi sevmiyo ama biz 2 sene önce ibb len kupa maçımızı rize stadında oynamak istemişiz ve oynamışız o maçta rize halkı bizi kendi takımları gibi sevmişler üstelik o maçta trabzondan sadece 5000 kişi maça gitmiş diğer taraftarlarda rize ve yakın ilçelerdendi ve stadın kapasiteside 15.000 kişiydi ve stat kapasitesinin üstünde doluydu
    adama sorarlar şu anda karşıyaka maçlarını bursada oynamak istese izin verirlermi.

etraflıca bilmediğiniz konularda atıp tutmayın trabzon insanı kültüründen kaynaklanan özellikleri sebebiyle herkezlen atışma atışır.laf dalaşına girer kendisini bir rekabet ortamı içerisine sokar ama hiçbir şekilde nefret ve sevgisizlik yoktur bak mesela oflular ile bayburtluların kültürel atışmaları çok meşhurdur keza trabzonlular ile erzurumlular arasındada kültürel atışmalar vardır ama bu nefret ve sevgisizlik mahiyetinde değildir mizahi mahiyetettedir.

siz büyük şehirlerde yaşayıp kültürünüzü anlayamadığınız için olaylara yüzeysel ve ön yargılarlan yaklaşmaktasınız.

Trabzonlu bile olmayan bir adam gelmiş bana birşeyler söylüyor ya helal olsun. Seninle tartışacak değilim.

Genel olarak o kanının nerden çıktığını söyledim, sonra da kendi sevmeme sebebimi açıkladım. Trabzonlulara genel bir kanıda bulunmadım da zaten. Trabzonlu tanıdığım çok. Ama bu gördüklerimin yalan olduğunu göstermez. Erzurum la ilgili birşey dersem gelir laf edersin.

Sana kalmaz benim nerede doğup büyüdüğüm. Ben memleketimi gayet iyi bilirim. Bazıları gibi 40 yılda bir gitmem oraya.

• Diğer konularda gerçekten saçma sapan muhabbetler ediliyor,yani liseli arkadaşların okulda ettikleri seviyesiz laubali muhabbetleri orada da yapıyorlar,futbol ve tribün adına seviyeli tartışmalar olacaksa yazıp çizerim ama böyle dalga geçer gibi terbiyesiz mesajlar atılırsa hiç konuşmam boşuna ceza alıyoruz.
  • hayırlısı olsun :)
  • Bende karadenizliyim ve bir yanim trabzonlu olmasina ragmen alinmadim arkasin dedigine cunku bu genelleme yapmamis kendi cevresinden dolayi soyledigini belirtmis her memleketin iyisi kotusu olur onemli olan senin hangisine denk geldigindir arkadas sanirim kotusune denk gelmis bunuda soylemis alincak hakaret olarak algiliycak bisey gormedim ben sahsi gorusum bu en azindan
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

Diğer konularda gerçekten saçma sapan muhabbetler ediliyor,yani liseli arkadaşların okulda ettikleri seviyesiz laubali muhabbetleri orada da yapıyorlar,futbol ve tribün adına seviyeli tartışmalar olacaksa yazıp çizerim ama böyle dalga geçer gibi terbiyesiz mesajlar atılırsa hiç konuşmam boşuna ceza alıyoruz.

Tahrik ve provakleri gormezden gelirsek konu daha saglam olur hemde ceza vs almayiz gereksiz mesaj yazanlari gormezden gelin kendi basina kalsinlar kim ne oldugunu belli eder zaten :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eşruhuum

quote:

quote:

quote:

Trabzonlu bile olmayan bir adam gelmiş bana birşeyler söylüyor ya helal olsun. Seninle tartışacak değilim.

Genel olarak o kanının nerden çıktığını söyledim, sonra da kendi sevmeme sebebimi açıkladım. Trabzonlulara genel bir kanıda bulunmadım da zaten. Trabzonlu tanıdığım çok. Ama bu gördüklerimin yalan olduğunu göstermez. Erzurum la ilgili birşey dersem gelir laf edersin.

Sana kalmaz benim nerede doğup büyüdüğüm. Ben memleketimi gayet iyi bilirim. Bazıları gibi 40 yılda bir gitmem oraya.

ciğerim ben trabzonlu değilim ama 6 yaşından beri trabzonda yaşıyorum senin bildiklerinlen gerçekte olanlar arasında dağlar kadar fark vardır bak sana bişe diyiğim bu gün büyük şehirlerde yaşayan rizelilerin çoğu memleketlerine sahiplenmezler çıktıkları yerleri beğenmezler zaten rize şehri köylerden göç eden insanlarlan oluşmaktadır rizelilerin yerlileri hep büyük şehirlere gitmiştir ve rizelen hiçbir bağları yoktur ama trabzon insanı öyle değildir

bu yüzden siz buraları tam manasıyla öğrenemessiniz ilk yazdığın mesajda 3-5 kişi yüzünden genellemeye varmışsın sonra çark etmişsin bırakın bu ali cengiz oyunlarını

trabzonla rize hiçbir zaman futbol manasında atışmamıştır.bilip bilmeden atıp tutuyosunuz trabzon ile rize milletinin kültürel atışmaları vardır ve bu kamuoyuna sevgisizlik diye nakşedilmektedir. trabzon insanı baskın, konuşkan, lider ruhlu, hareketli rekabeti seven dürüst insandır kendisine en yakın kültürüde trakyadaki insanlarda görmekteyiz bunu sosyolojik araştırmalar açık açık göstermiştir. açıp etraflıca okuyun

bu gün trabzonda lazların olmadığını çoğu kişi bilmez hatta dillerinin ayrı bir dil olduğunuda bilmez sadece 3-5 klişe laflarlan fikir edinirler sizde trabzon hakkında böyle bir izlenime kapılmışsınız.

• Ben genellemeye kendi adıma vardım. Başkası adına veya genel olarak değil. Çark etmiyorum da. Bu Rizeliler Trabzonluları neden sevmez muhabbetinde hep maç bağlantısı kurulur.

Ayrıca Rize den göçen insanlar çoktur evet bu tamamiyle Rize nin sosyoekonomik durumuyla alakalı. Rize de yapacak iş yok, küçük şehir ve insanlar bu yüzden göçüyorlar. Ama Rize yi emin ol gayet iyi bilirim. Geldiğim yeri unutmam. Memleketimi de sonuna kadar savunurum.

Açıp etraflıca da okudum, görüp deneyimledim de. Etrafımdaki hiçbir trabzonlu senin dediğin gibi dürüst değiller. Zaten söyledim de ben gördüklerimden sonra sevmedim. Diğerlerini bilmem.

Ayrıca Rize ve Trabzon arasındaki maç kavgası çok uzun yıllar süregelmiştir. Bir dönem Trabzonspor Rize ye maça gitmiyordu da. Hatta en son lig maçında da büyük olaylar çıkmıştı. Bunu da açıp araştırabilirsin. Rizeli ler Trabzonluları sevmez diye bir durum yakın tarihte yok. Ama ben kişisel olarak Trabzonluları pek sevmem. Tıpkı başka memleketteki adamları sevmediğim gibi. İstediğim genellemeyi bu konuda yaparım bu benim tercihimdir.

Çark ettiğim de yok zira.

Ayrıca bu konuda tartışmak da istemiyorum seninle. İstersen pm den veya başka bir ortamda bunun sebepleri üzerine uzun uzun da konuşurum

• 15-20 senedir birbirimizden hiç ayrılmadığım doslarımdan biri Trabzonlu diğeri Rizelidir.İkiside canciğer olmasına rağmen Rize-Trabzon sevgisizliğini kabul ederler.Yok Trabzonlular şöyle yok Rizeliler böyle...Hatta aile büyükleri ile arkadaşlar tanışırken bile Rizeli olduğunu öğrenince suratlarda bir asılma bile olmuş...Askerdeykende aynı muhabbetlerdi...Sebebi nedir bilmem ama arada bir gerginli olduğu kesin
  • 20.yaşımdan gün alıyorum, olmaz mı?
  • Mesajım bulunsun.Fenerbahçeliyim her türlü seviyeli tartışmaya katılırım.
  • 19 yaşındayım sıkıntı olur mu ?
    Ayrıca evde kendimiz yapabileceğimiz dogal protein karışım tarifi olanlar yazabilirlerse herkes yararlanır protein tozlarına güvenmiyorum ciğerleri bir süre sonra bitiriyor diyenler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

19 yaşındayım sıkıntı olur mu ?
    Ayrıca evde kendimiz yapabileceğimiz dogal protein karışım tarifi olanlar yazabilirlerse herkes yararlanır protein tozlarına güvenmiyorum ciğerleri bir süre sonra bitiriyor diyenler var.

Profesyonel anlamda bir bilgim yok ama yediklerine ek olarak günde 100 gr ton light balığı + 500mL yarım yağlı süt tüketebilirsin.35 gr civarı protein, 17 gr yağ oluyor.
  • piere katılıyorum.şu knouda katılıyorum.mesela bende tanımış olduğum bütün adanalılar bana göre hep yaramaz çıktı.bu benim için adanalıları sevmemem anlamına gelir.ama bu asla bir genelleme değildir.pierde bundan bahsetmiş.pier ne laa bu arada bildiğin şadan
  • quote:

eğer ağırlık çalışıyosan çalıştığın günlerde 3 haşlama yumurta peynir ve süt tüket sana gerekli proteini verir tabi dünya vücüt şampiyonasına katılmıycaksan :)
  • Bu arada derbinin hakemi Fırat aydınus yorumlarınız nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

quote:

Profesyonel anlamda bir bilgim yok ama yediklerine ek olarak günde 100 gr ton light balığı + 500mL yarım yağlı süt tüketebilirsin.35 gr civarı protein, 17 gr yağ oluyor.

Teşekkürler.
  • çok sakin bugün buralar :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.