Şimdi Ara

2008 vw passatta otomatik hava kalite sensörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2008 vw passatta hava devirdaim düğmesinin yanında otomatik hava kalite sensörü mevcut. Kullanım kitapçığında bu sistem açık olduğunda dışarıdan gelen havayı bir sensörün test ettiği ve gerekli görürse dışarıdaki hava temizlenene kadar dışarıdan hava alımını otomatik olarak kestiği söyleniyor. Bu gerçekten var mı? Benim pek gözümde canlanmadı. Eğer çalışıyorsa mükemmel bir özellik. Uzun yolda kamyonun arkasında önümemi bakayım hava devirdaim düğmesinimi arayayım derdi yok demektir.

• bunu şimdi sizden ogrendim.
    ama oyle diyorsa ooledir.
    nitekım passat ın highline ında da solar sunroof var.enerjiyi gunesden abssorbe ettigi ışınlardan alıp klimayı çaliştiriyor.
    guzel bi ozellik bu hava akım sensoru
  • Bu özellik 2006 model opel astra elegance aracımda var...zaten dikkat edilirse opeldeki elektronik klima

elektronik iklim kontrollü klima diye geçer...

Şu an arabanın kitapcığına tekrar baktım, aynen şöyle yazıyor....

otomatik hava sirkülasyon sistemi bir hava kalite sensörü yardımıyla zararlı çevre gazlarını belirler ve otomatik olarak hava sirkülasyon modunu çalıştırır...

sayfa 125:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 6 Ağustos 2007; 23:58:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gyrmann

bunu şimdi sizden ogrendim.
    nitekım passat ın highline ında da solar sunroof var.enerjiyi gunesden abssorbe ettigi ışınlardan alıp klimayı çaliştiriyor.

bu solar sunroof sonradan yapılır mı?sunroofu hazırda bir soları yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: efsanea_06

quote:

walla hiç bilmiorum aa sanmıorum.
    kolay bir sistem değil.
    en azından yapılsa da nekadar performansli olur onu bilemıorum.
    sonucda tum cam değişecek yerıne solar bir cam konulacak.canım depo ettigi enerji duzenegi hazırlanacak ve klima ya aktarılacak...vs vsss...
    zor iş

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: efsanea_06

quote:

walla hiç bilmiorum aa sanmıorum.
    kolay bir sistem değil.
    en azından yapılsa da nekadar performansli olur onu bilemıorum.
    sonucda tum cam değişecek yerıne solar bir cam konulacak.canım depo ettigi enerji duzenegi hazırlanacak ve klima ya aktarılacak...vs vsss...
    zor iş

doğru ya sonra bide orjinali gibi olacak mı?zor işmiş

• solar sunroof highline modellerinin 4x4 unde mevcut,
    onden cekisli araclarin highline larinda yok ne yazik ki?
    ama cokda onemli bir ozellik oldugunu sanmiyorum.

topikte konusu gecen hava olayini daha once duymustum.galiba bizim araclarda da var ama tam olarak arastirmadim.aynen bende kitapcikta okurken oyle birsey gormustum.kitapciga tekrar bakayim.detayli bilgiyi veririm.
  • Arkadaşlar bu tip hava kalite sensörüne sahip araçlarda karbondioksit, karbonmonoksit ... gibi tek tek sensörler bulunur. Bu sensörlerin sayısının artması sistemin daha iyi olması anlamına gelir. Eğer sensör olması gereken miktardan fazla ölçer ise, dışarıdan hava akışını keser.

Farklı ve güzel bir özellik.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.