Şimdi Ara

2009 Avrupa Şampiyonası (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.433
Cevap
0
Favori
35.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 85-69 kazandık.İyi de oynadık, İsrail yabana atılacak bir takım değil.Skorer uzun konusunda katılıyorum ama Enes'in post hareketleri sağlam izlediğim videolara göre.Oğuz da özellikle şutuyla fena bir skor opsiyonu değil.Tabi Kaya veya Memo olsaydı daha farklı olurdu.Hadi İbo'yu geçtim de Serkan da olabilirdi.
    Ender'in ikinci alleyoop pası çok fantastikti
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Değil mi ama Hem de bayağı suskun..
    oyun düzelmeye başladı..Ama Ender'in bu takımda yeri olmamalı.Fatih'in de aynı şekilde..Engin'i izlemek istiyorum ben
    Bekir var ama çok daha etkilli olabilecek isimler 3 yaş yaşlı diye İbo yok aynı yaşlardaki Serkan yok....Gerçekten kahroluyorum ben..
    Tekrar tekrar yazmaktan düşünmekten bıktım artık

ya nasıl birisin sen ya sürekli papağan gibi aynı şeyleri tekrarlamaktan bıkmadın mı? yok ibo neden yok adam basketbolu bırakacak hala ibo neden çağrılmıyor diyorsun? yeter aş kendini biraz.
  • Yorum bile yapmayacaktım ama yaayım bari en kısa en hafif haliyle..Bu da son olacak zaten..
    Yazdıklarımı dikkatli oku diyorum..
    Tekrar tekrar yazmaktan düşünmekten bıktım artık
    Şu kadroda İbo Serkan olmayacaksa (aklıma gelenlerden) Cenk ,Serhat hadi olmadı Can Maxim

...Daha eskilere götürme beni şimdi..
    Ben şu kadroya daha genci daha iyisi alınmadığı sürece İbrahim ve de Serkan'ın kadroda olması gerektirğin düşünüyorum..Kim ne karışır sen nasıl karışırısın bu benim düşüncem ...
    İbrahim mi basketi bırakacak ..Pehh... 1.5 yıl pek ortada yok diye 35 yaşına geldi diye adamı öldürdünüz.
  • @eyoruk boşuna muhatap olma şununla. Sataşacak biri arıyor işte.
  • en büyük eksiğimiz şutör, takımda bir tane bile salt skorer gard yok. bir zamanlar kutluay,erdanay,sarıca gibi avrupanın üstdüzey 3 off-guard'ını aynı pozisyona sıkıştırmaya çalışıyorduk, şimdi elde hiç kalmadı.
    ingilteredekiler yükleme sonrası önemsiz maçlar, ben asıl ankaradaki efescup ı bekliyorum...
  • selam dostlar geldim tatilden herkes iyidir umarım.. öncelikle şunu söyliyim, benim gibi daha önce hiç yurtdışı tecrübesi olmayan birisiyseniz, napın edin, harçlıklarınızı biriktirip bir yurtdışı görün derim.. daha sonra ülkeyi bu hale getirenlere, bizi bu şekilde yaşamaya zorlayanlara bir güzel söversiniz benim gibi.. pasaport sürem dolmadan en kısa zamanda biryerlere daha çıkmayı düşünüyorum bakalım..

Volkancım, evet ufak tefek ama toplayınca büyük meblağlara ulaşan çok fazla harcamalar var.. turla gidince işlemler kolaylaşıyor ama.. mesela hayat sigortasını tur yaptı ve ücrete dahildi..
    avrupa birliği'ne falan almasınlar abi bizi.. bunu milliyetçi duyguları yoğun olan biri olarak söylüyorum.. haketmiyoruz, bu kadar basit..
    bu arada çok abartı bi harcama olmadı pasaport vs işlerini saymazsak.. geçen sene antalyada 5 yıldızlı (sözüm ona) otelde kaldım, nerdeyse aynı parayı ödedim.. prag'da slavia prag'ın otelinde kaldık :) 4 yıldızlı ama süperdi gerçekten.. bizim 5 yıldızlılarda crt tv varken orda lcd tv vardı..
    onlar buraya geliyor çünkü akdeniz'in en ucuz sahiliyiz :) adamlar bizden daha ucuza tatil yapıyor..

Ekincim sağolasın.. hakikaten süper şehirler.. hele prag şaka gibi.. bir şehir bu kadar mı iyi korunur.. bu arada tam sana göre prag :) hala o gotik yapısını muhafaza ediyor.. bazen kendinizi ortaçağ avrupasında zannediyorsunuz, o kadar yani..

eyvallah Fuatım :) becherovka'dan bahsediyorsun sanırım.. içkiyle pek aram olmadığı için deneme fırsatım olmadı ama içenler tadının güzel olduğunu söylüyor.. ısmarlasaydın getirirdim :)

------

ana konuya dönersek, kerem gönlüm'e çok üzüldüm.. kesinlikle doping kullanmamıştır.. Türk basketbolunun gördüğü en "adam gibi adam"lardandır kerem.. milli takım dönemi performansı 2 katına çıkan, hakikaten yüreğiyle oynayan bir adamdır.. umarım hata anlaşılır ve kerem geri döner.. eğer o olmazsa benin ilk tercihim enes kanterlain olur

• A Grubu
    1. Hırvatistan
    2. Yunanistan
    3. İsrail
    4. Makedonya

B Grubu
    1. Almayna
    2. Letonya
    3. Rusya
    4. Elemeden gelecek olan takım (muhtemel gelecek takımlar: Italya, Fransa, Bosna-Hersek takımlarından bir tanesi )

C Grubu
    1. İngiltere
    2. İspanya
    3. Slovenya
    4. Sırbistan

D Grubu
    1. Bulgaristan
    2. Litvanya
    3. Polonya
    4. Türkiye

Gruplardan kaçar takım bir üst tura çıkacak tam olarak bilmiyorum.Eğer 2 takım çıkacaksa favorilerim bunlar.3 takım çıkacaksa İsrail-Almanya-Sırbistan ve Polonya' yı ekleyebilirim Finalide Türkiye-İspanya-Rusya üçlüsünden ikisi oynar.

• quote:

Orijinalden alıntı: drexler22

selam dostlar geldim tatilden herkes iyidir umarım.. öncelikle şunu söyliyim, benim gibi daha önce hiç yurtdışı tecrübesi olmayan birisiyseniz, napın edin, harçlıklarınızı biriktirip bir yurtdışı görün derim.. daha sonra ülkeyi bu hale getirenlere, bizi bu şekilde yaşamaya zorlayanlara bir güzel söversiniz benim gibi.. pasaport sürem dolmadan en kısa zamanda biryerlere daha çıkmayı düşünüyorum bakalım..

Volkancım, evet ufak tefek ama toplayınca büyük meblağlara ulaşan çok fazla harcamalar var.. turla gidince işlemler kolaylaşıyor ama.. mesela hayat sigortasını tur yaptı ve ücrete dahildi..
    avrupa birliği'ne falan almasınlar abi bizi.. bunu milliyetçi duyguları yoğun olan biri olarak söylüyorum.. haketmiyoruz, bu kadar basit..
    bu arada çok abartı bi harcama olmadı pasaport vs işlerini saymazsak.. geçen sene antalyada 5 yıldızlı (sözüm ona) otelde kaldım, nerdeyse aynı parayı ödedim.. prag'da slavia prag'ın otelinde kaldık :) 4 yıldızlı ama süperdi gerçekten.. bizim 5 yıldızlılarda crt tv varken orda lcd tv vardı..
    onlar buraya geliyor çünkü akdeniz'in en ucuz sahiliyiz :) adamlar bizden daha ucuza tatil yapıyor..

Ekincim sağolasın.. hakikaten süper şehirler.. hele prag şaka gibi.. bir şehir bu kadar mı iyi korunur.. bu arada tam sana göre prag :) hala o gotik yapısını muhafaza ediyor.. bazen kendinizi ortaçağ avrupasında zannediyorsunuz, o kadar yani..

eyvallah Fuatım :) becherovka'dan bahsediyorsun sanırım.. içkiyle pek aram olmadığı için deneme fırsatım olmadı ama içenler tadının güzel olduğunu söylüyor.. ısmarlasaydın getirirdim :)

------

Konu dişi devam olacak ama..
    Demek Prag'a gittiniz öyle mi..Ahhh ahhh çok istiyorum oraya gitmek..Haklısın herkes ne yapıp edip belli başlı yerleri görmeli yurtdişinda ..

• Kötü oynuyoruz..Boşvermişlik seziyorum takımda..
    Engin yine gösteriyor Ender'den önceki tercih olması gerektiğini..
    Yalnız artık belli oluyor ki Bariş Hersek de kayboluyor yavaş yavaş...Çok pasif kalıyor ve hiçbirşey üretemiyor oynadığı anlarda(sadece milli takım maçlarını göz önüne almıyorum ).Bora da vardı ondan da ses seda yok..Özellikle Bora'dan ümitliydim
  • Hakemler neydi öyle ya?Az kalsın maç karakolda bitecekti.Ama Kerem sakatlıktan sonra(inşallah önemli birşeyi yoktur) ne olduğunu anlayamadım o kadar itiraza ne gerek vardı?Bu arada Ender niye oynamadı maçta?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 207m

A Grubu
    1. Hırvatistan
    2. Yunanistan
    3. İsrail
    4. Makedonya

B Grubu
    1. Almayna
    2. Letonya
    3. Rusya
    4. Elemeden gelecek olan takım (muhtemel gelecek takımlar: Italya, Fransa, Bosna-Hersek takımlarından bir tanesi )

C Grubu
    1. İngiltere
    2. İspanya
    3. Slovenya
    4. Sırbistan

D Grubu
    1. Bulgaristan
    2. Litvanya
    3. Polonya
    4. Türkiye

Gruplardan kaçar takım bir üst tura çıkacak tam olarak bilmiyorum.Eğer 2 takım çıkacaksa favorilerim bunlar.3 takım çıkacaksa İsrail-Almanya-Sırbistan ve Polonya' yı ekleyebilirim Finalide Türkiye-İspanya-Rusya üçlüsünden ikisi oynar.

eurobasket'in statüsü diğer spor turnuvalarındakilerdeki alışılmışın dışında oluyor.
    bu grupların sonuncuları elenecek. ardından a ve b grubundakiler yeni bi grup, c ve d dekiler yeni bir grup oluşturacak, bu gruplara ilk turdaki puanlar taşınacak(ancak sonuncuyla yapılan maçlar çıkarılacak). Yeni gruplarda ilk 4e kalanlar çeyrek finale kalacaklar.

özetlemek gerekirse aslında grubumuz şu 6 takımdan oluşuyor.
    (turnuvaya aslında tatile gelecek olan britanya ve bulgarişstanı elendi sayıyorum)

Litvanya
    Türkiye
    Polonya
    İspanya
    Slovenya
    Sırbistan

İşte bu grupta ilk 4e girmemiz gerekiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: mrt0392

Hakemler neydi öyle ya?Az kalsın maç karakolda bitecekti.Ama Kerem sakatlıktan sonra(inşallah önemli birşeyi yoktur) ne olduğunu anlayamadım o kadar itiraza ne gerek vardı?Bu arada Ender niye oynamadı maçta?

Ender yerine Engin oynadı..Tipik bir Tanjevic denemeleri..Kerem *Ender oynamıştı şimdi de Kerem-Engin oynadı..
    Ama asıl maçlarda yine Kerem-Ender olacaktır..Bir anlamı olmuyor yani bir bakıma...Kadroya aldığı ama hiç oynatmadığı Enver Büker (sanırım isimi buydu) gibi.
  • bu takım hazırlık dönemlerinde ne yapar arkadaş ya.. hala aynı hücumlar, hala bir tek set yok.. hido, ersan birşeyler yaparsa o kadar.. dönen topları ömer aşık, oğuz toplarsa pota altından 3-5 sayı buluyoruz.. tanja çıkınca orhun takımı daha iyi yönetti valla :)
  • En azından Fatih'i tekrar oyuna almadı dimi Zaten bizim düzenimiz bu düzensizlik... Zor anlarda güvenebileceğimiz skorer isim de yok kadroda..Ne yapacağız bilemiyorum..
  • Set veya ikili oyun görmemeye alıştık zaten milli takımda ama zor anlarda güvenebileceğimiz isim nasıl yok Hidayet var
    TBL'de yaptığımız transferlere(Bjk) bakayım dedim de Engin'i almışız ve Mehmet Yağmur gitmiş
  • Şutör isim olarak yok demek istedim..Yoksa elbet ki var..
  • Polonya son çeyreği kaldıramadı. Bizde de bu dakikaları iyi oynayacak Hido ve Ersan var. Son çeyrek iyi savunma yaptık. Bu turnuvada bir kez daha gördük ki şutör sıkıntımız var. Harun ve İbo'dan sonra istikrarlı bir şutör çıkaramadık. Sevindirici gelişme: Ömer Aşık, sakatlığı öncesindeki form durumuna dönmüş gözüküyor.
  • Gortat da yoktu Polonya'da.Bence Euro 2008 de zorlarlar bizi.Son periyodu zaten sadece Hido ve Ersan oynadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrt0392 -- 16 Ağustos 2009; 18:54:15 >
  • beyler Mehmet Okur un takımda olmamasının sebebi tam olarak nedir? koç hatalımı? yoksa Okur Hayırsızmı çıktı? böyle bir oyuncuyu kullanmamak normal şartlarda delilk olur çünkü. bu arada sakat olduğunu düşünmüyorum.
  • Hazırlık maçı falan yok mu bugünlerde?Geçen gün vardı galiba bir tane kaçırdım.Çok ümitliyim bu kadrodan...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.