Şimdi Ara

2016 seat leon aşırı yakıt tüketimi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
14.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam bence araç yeni olduğu için ve kısa mesafe kullanıldığı için tüketim bence normal. Bende de 2016 1.2 DSG leon var. şuan 4950 km oldu benim araba ve şuan 8.6 gösteriyor. Ben İstanbulda/Kağıthanede ikamet ediyorum ve aracımı çoğunlukla kısa mesafe + yokuş in çık kullanıyorum. Ama şunu da beliteyim, aracımı aldıktan 1.5 ay sonra safranbolu yaptım geldim eşim ve çocuğum ile. Yakıt değerlerim şu şekilde ; 1 depo ile (220 TL fullemiştim safranboluya gittim, içinde gezdim ve geldim. Toplamda 857 km yol yaptım ve eve gelince uzun süreli yakıt 5.7 gösteriyordu.

Kısacası endişelenecek bir durum yok bence. Zamanla oturacaktır. Her ne kadar 1.2 Tsi da olsa sonuçta C sınıfı bir araç ve yazın bile şehir içi en aşağı 7 - 7.5 yakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Messerschmitt BF109 -- 5 Ocak 2017; 16:16:4 >
  • Normal bir TSI 5-7 arası yakar. 10 yakması motorda sorun olduğuna işarettir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Kimseyi inandırmak gibi bir amacım yok, nasıl anlarsanız anlayın, adam gibi doğru Düzgün kullanılınca aşağı yukarı bu kadar yakıyor. Leon'da yarım litre fazla yaksın. Ayrıca yeni çalıştırınca 20 km ortalama hızda 8li değerler gayet normal. 1.6 tdi octavia ile 15-20li hızlarda yani şehiriçi 6.5 7 yakıyorum. Hız 35lere çıkınca 5- 5.5 arası oluyor tüketimi.

Zira araba demediğin 1.2 TSI Ibiza chipliyken Ne c180leri, ne 520i'leri ve de yeni x5leri çok fena üzüyor.

X5 üzüyor

Sanırım X5'in üzüldüğünden haberi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Armin van Buuren*

quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Kimseyi inandırmak gibi bir amacım yok, nasıl anlarsanız anlayın, adam gibi doğru Düzgün kullanılınca aşağı yukarı bu kadar yakıyor. Leon'da yarım litre fazla yaksın. Ayrıca yeni çalıştırınca 20 km ortalama hızda 8li değerler gayet normal. 1.6 tdi octavia ile 15-20li hızlarda yani şehiriçi 6.5 7 yakıyorum. Hız 35lere çıkınca 5- 5.5 arası oluyor tüketimi.

Zira araba demediğin 1.2 TSI Ibiza chipliyken Ne c180leri, ne 520i'leri ve de yeni x5leri çok fena üzüyor.

X5 üzüyor

Sanırım X5'in üzüldüğünden haberi yok

Eminim üzülüyordur, BMW E90 316i'si ile 1.5 dCi Cliodan tokat yeyipte ertesi gün arabasını satan adam tanıyorum, komşumuz oluyor, kendisi şuanda Mercedes GL 350 CDI ile geziyor.

• TSI, TFSI, ve FSI motordan uzak durursan sırtın yere gelmez.

Al bi TDI
  • ortalama hızın çok düşükse( bu da sürekli dur kalk demektir) tüketim o kadar artar

ben 1.2 tsı dsg golf 7 kullanırken ortalama hızım 17-19 km idi.. kısa mesafe sürekli dur kalk yani

ortalama tüketim 10 lt idi.

ama 100 km uzun yol yapayım 6 civarıydı..
    ................................................................................
    ilk aracım golf 5 idi 1.6 otomatik.. aynı güzergah 11-11.5 lt idi

yani hitler motorla 1.2 tsı arasında 1-1.5 lt fark oldu...

.......................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valux -- 18 Ocak 2017; 12:23:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Valux

ortalama hızın çok düşükse( bu da sürekli dur kalk demektir) tüketim o kadar artar

ben 1.2 tsı dsg golf kullanırken ortalama hızım 17-19 km idi.. kısa mesafe sürekli dıur kalk yani

Hocam sizin aracınız bozuk filan olmasın. 1.2 tsi kullananlar şehir içinde 7-8 litreyi geçmez diyor.
  • Düşük devirde gelen o minik turbo basıncını çok sevip bütün alt devirleri full boost geçen insan çok. Adam 1750 devirde tam gaz veriyor, 2500'de vites atıyor, bir üstte tekrar 1750'de tam gaz, yine 2500'de vites atıyor ama sorsan düşük devirle gidiyor hep. O minik motor, o kadar düşük devirde ne yakarak böyle çekiş veriyor pek düşünen yok.

Atmosferik araçlarda 2 temel değişken vardır, ne kadar gaz açtığın ve ne kadar devir çevirdiğin. Turbo motorlarda birde buna hangi basınçla yürüdüğün ekleniyor. Bu kadar değişkenin olduğu bir motorda, bu kadar farklı kullanım senaryolarında kimsenin tüketiminin birbirini tutmaması kadar doğal birşey yok, saçma olan bu konuda milletin tüketim yarıştırması.

1.2 tsi motor tamamı ile sakin kullanım senaryosu bağlı kalınırsa şehir içinde az yakan bir motor, bunu Golf 1.2 tsi'da da deneyimledim, 2011 Jetta 1.2 tsi'da da. Fakat sürekli atak araba kullanan ve sürekli uzun yolda hızlı araç kullanan veya turbonun çalışma prensibinden bir haber, düşük devirde o çekişin nasıl sağlandığını bilmeyen adama gitmezler, neden böyle yakıyor konusu açtırırlar eğer motorda bir problem veya güzergahta bir anormallik söz konusu değilse.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

quote:

Orijinalden alıntı: Valux

ortalama hızın çok düşükse( bu da sürekli dur kalk demektir) tüketim o kadar artar

ben 1.2 tsı dsg golf kullanırken ortalama hızım 17-19 km idi.. kısa mesafe sürekli dıur kalk yani

Hocam sizin aracınız bozuk filan olmasın. 1.2 tsi kullananlar şehir içinde 7-8 litreyi geçmez diyor.

şehir içi diye bir kesin ölçüm yok.. çıkarsın e5 e gider gelirsin işine ara yolları fazla kullanmazsın 7-8 i görürsün

benim gibi işine düşük hızda ilçe içi yollardan gidersen .hızın ortalama 20 km ye kadarsa 10 lt yi görebilirsin
    1.aracım golf 1.6 otm.
    2. aracım golf 1.2 dsg idi
    şu an a3 1.0 dsg kullanıyorum.. hızım ortalama 20 km hiçbirinde 10 lt nin altını görmedim( a3 yeni olduğu için belki ilerde 9 u görebilir)

haaa otobanda fazla bağırtmadan basıp gideyim .6 yı görür

otoban -fazla dur kalk yapmadan uzun kullanımlar ortalama tüketimi düşürür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valux -- 18 Ocak 2017; 12:45:46 >

• 1.2tsi manuel golf istanbul
     2016 seat leon aşırı yakıt tüketimi
  • Kirmizi isiklara yaklasirken gazdan ayak cekmek te faydalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.