Şimdi Ara

2016 seat leon aşırı yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
14.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba abilerim daha önce ibiza ile ilgili konu açmıştım . Bayiye gidince leonu begendik onu aldık . Arabayı 1 temmuzda teslim aldım. 240 km civarıda yol yaptım şuana kadar. Ortalama tüketim 10 lt civarında bazen değerleri sıfırlıyorum ona ragmen 9 um altına düşmüyor. Şuana kadar hep şehiriçinde kullandım. Ortalama hızda 20-21 civarında bu normal mi ileride tüketim düşermi tüketimi düşürmek için ne yapmalıyım

• Arkadaşlar bu tüketim olayları tartışması bitmez. Boşuna uğraşmayın. Rekor tüketimlerinizi de burada ortalmaymış gibi paylaşıp hem kendinizi hem diğer insanları kandırmayın.
    Kia sportage ile şehir dışı 70 e sabitledim düz yolda 5.5 litre tüketim çıkardı. Şimdi ben bunu şehir dışı 5.5 yakıyor desem olur mu. Ayıp ayıp yapmayın böyle şeyler.
  • benzinli araba daha ne olacak birazdaha düşer tabi,km sıfırlayıp durma arabanın keyfini çıkar
  • Kaça aldınız hocam aracı? Ek özellik olarak neler aldınız?
  • Tiesay 6 litre yakarcilar gelmeden :-)
  • 7 bin oldu gerçeği söylemek gerekirse şehir içi 7.5 8 arası yakıyor ortalama ise 6.9 daha da inmez
  • KhaZiggs kullanıcısına yanıt
    Hocam 1.2 tsi benzinli otomatik 63250 ye aldım style donanım
  • 21-22 km ortalama hızlarda daha düşük tüketim düşünmeyin benzinli araç için.
    5 litreciler yüzünden insanlar düşük tüketim beklentisiyle alıyor aracı ve sonuç ortada.
    Tüketim normal.Ortalama hızınız 30 lara gelirse tüketim 7 lere iner
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Hocam şehir içinde 7-8 seviyelerine düşerse beni tatmin eder bakalım düşecekmi
  • Gercek istanbul trafigi budur iste. Nerde tiesay 6 litre yakiyorcular?
  • yavuz123456789 Y kullanıcısına yanıt
    Kullanım da önemli, sürüş tarzınız Nasıl, kaç bin devirde vites değiştiriyorsunuz, güzergah kısa mı ?
  • icemy kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam aynen öyle millet kafasından sallıyor 5-6 litre diye halbuki 20 km ortalama hız ile 8.5 den aşağı yakması imkansız onu gördüm şehir dışındada 6-7 arasında giderse idare edicez artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: talharo123

Tiesay 6 litre yakarcilar gelmeden :-)

Ibiza 1.2 TSI 90 beygir. Şehir İstanbul. Yer yer şehiriçi yer yer şehirdışı yer yer şehirdışı performanslı kullanımda olan karma tüketim.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• vetenes kullanıcısına yanıt
    Hocam dsg kendisi değiştiriyor çok sert kullanmıyorum ama kullandığım yerler de yokuş çok ve ortalama hızımda 20 -21 civarı
    Hocam henüz çok yeni bir araç ve dediğiz güzergah için normal değerler. Zamanla düşecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz123456789

Teşekkürler hocam aynen öyle millet kafasından sallıyor 5-6 litre diye halbuki 20 km ortalama hız ile 8.5 den aşağı yakması imkansız onu gördüm şehir dışındada 6-7 arasında giderse idare edicez artık

Buda şehirdışı tüketim, 70-90-100 arası, İstanbul Çatalca Okmeydanı arası yapılan bir sürüşün ortalaması, tek kişi klima kapalı ne kadar az yakar diye kasarak kullanım. Normalde şehirdışı 5.5u geçmez.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Abstraction kullanıcısına yanıt
    1 tonluk cücüge araba mi diyorsun bir de cekmis koymus :-) Su yeryer sehirdisinin forumda ne anlama geldigini herkes biliyor ayrica :-)
    Bende bir ara golf 1.2 tsi niyetlendim ama vazgeçtim.Test güzergahında 9 lt tüketti zorlamadan.Sizinle aynı ortalama hızda bir arkadaş golfle yaklaşık 10 lt tüketiyordu forumda.
    1,2 tsi dsg yi yeni satan arkadaş akan trafikte tsi için az yakıyor,ama sıkışık trafik,dur-kalk,kısa süreli kullanımlarda tüketim uçuyor diyordu.
  • talharo123 T kullanıcısına yanıt
    Kimseyi inandırmak gibi bir amacım yok, nasıl anlarsanız anlayın, adam gibi doğru Düzgün kullanılınca aşağı yukarı bu kadar yakıyor. Leon'da yarım litre fazla yaksın. Ayrıca yeni çalıştırınca 20 km ortalama hızda 8li değerler gayet normal. 1.6 tdi octavia ile 15-20li hızlarda yani şehiriçi 6.5 7 yakıyorum. Hız 35lere çıkınca 5- 5.5 arası oluyor tüketimi.

Zira araba demediğin 1.2 TSI Ibiza chipliyken Ne c180leri, ne 520i'leri ve de yeni x5leri çok fena üzüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstraction -- 3 Temmuz 2016; 21:35:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Kimseyi inandırmak gibi bir amacım yok, nasıl anlarsanız anlayın, adam gibi doğru Düzgün kullanılınca aşağı yukarı bu kadar yakıyor. Leon'da yarım litre fazla yaksın. Ayrıca yeni çalıştırınca 20 km ortalama hızda 8li değerler gayet normal. 1.6 tdi octavia ile 15-20li hızlarda yani şehiriçi 6.5 7 yakıyorum. Hız 35lere çıkınca 5- 5.5 arası oluyor tüketimi.

Zira araba demediğin 1.2 TSI Ibiza chipliyken Ne c180leri, ne 520i'leri ve de yeni x5leri çok fena üzüyor.
    21/22 km ortamalama hızda gayet normal bir tüketim.o ortalama hız ile dizeller 6/7 litre yakar.
  • Abstraction kullanıcısına yanıt
    0'larinin fiyatina bak otur sen uzul,sahiplerinin umrunda mi bir dusun :-) Arkadaslarimda onlarca leon var,tdi olanlar istanbulda 7 litreye yakin yakiyor. Tsi'lar 9litrelerde,sen bence de kimseye birseyleri inandirmaya calisma komik oluyor :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.