Şimdi Ara

2020 sınavının bana girmesi hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, ben ne iyimser ne kötümser taraftayım. Gerçekçi bir şekilde yaklaşmak istiyorum olaya. 2020 sınavına girdiğimde normalde 20 22 bandında AYT mat yaparken sınavda 31 net yaptım fizik kimya biyoloji hepsi çok güzel geçti fizikte 2 yanlış kimya da 2 biyoloji de 1 yanlış. Neyse sınavdan çıkarken bana bir mutluluk geldi bu sefer tıp oldu dedim. Hatta sevincimden dönüşte otobüse değil taksiye binerek eve geldim anneme sarıldım ''Anne oldu galiba'' dedim. Ağlaştık biraz. Neyse sonuçlar açıklandı ekranda yedi bin küsürlerde bir sayı okuyorum ben, heyecandan uçuyorum kardeşim baktı ve dedi ki yalnız o sıralama 77 bin dedi. 77 yerimden kurşun yemiş gibi oldum. Ekranda dona kaldım. Şoka girdim. Ama olan oldu. Taksiye verdiğim paraya bile acıdım ''Sanki çok bi şey başardın ya gerizekalı'' diyordum içimden kendime.

Sonra o sıralamayla Gaziantep Üni. İng. Mimarlık yazdım bölüm beni sarmadı Suriyeli hocalar var ve öğrenciler yaranmak için yalakalık yapıyolar Suiryelilere. Okulu dondurdum. Bu yıl yine girdim sınava ama artık akıllıyım 35 matematik yapmama rağmen 100k sıralama gelse şaşırmam. Size tavsiyem yine de bir taraf tutacaksanız kötümserleri tutun iyimserlik insanı delik deşik eder eğer beklediğiniz gelmezse. Bu yılki netlerim TYT 93 AYT 60

• 2020'de 12 müfredatı yoktu ama bilemedim şimdi
  • Sınav daha kolay olduktan sonra 12 müfredatı olsa bile ne fark ediyor ki? Bu yıl yapılan sınav son yılların en basit sınavıydı kaybedenler dikkat hatasından kaybedecek. 2021 de en zoruydu. 2020 ortalamanın bir tık altıydı ama 2022 kesinlikle daha kolaydı.

• dengeler alt üst oldu kafalardaki düşünceyi sadece açıklanan gün belirler
  • Tıptan mimarlığa geçiş nasıl oldu? sonucun yıkıcılığı dolayısıyla mı? çok kötü bir tercih yapmışsınız. iyi ki tekrar hazırlanmaya karar vermişsiniz. hem bitme noktasına gelen bir meslek olan mimarlık hem de gaziantep te bir ünide.. umarım bu sene istediğiniz yer gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi himezp2 -- 6 Temmuz 2022; 19:0:46 >
  • Hocam netleriniz gayet iyi. Tıp bu sene olmasa da güzel bolumler gelir. 1 sene daha durumunuz varsa tekrar hazirlansanız çok çok iyi bir siralama yaparsınız muhtemelen. Bu haliyle de güzel yerler gelir
  • Aynen öyle oldu o yıkımla ve yorgunlukla bir yerlere yerleşerek huzur bulacağımı sandım bir de çevrenin ağzını kapatmak istedim. Puanım kırıldı hata yaptım. Teşekkür ederim cevabınız için

• Ben bu netlerim beni 2020 deki gibi hayal kırıklığına uğratacağı düşüncesindeyim. Nedenine gelince gittiğim kursta 30 tane öğrenci var yok. İkisi fulledi diğerleri 90+ ve 70+ netler yaptılar. Düşündükçe kafayı yiyecek gibi oluyorum. O kadar basit hatalar yaptım ki. İmkanım hazırlanmak için var ama seneye sınav nasıl olur mevcut bilgilerimi unutmamak için ne yapmalıyım bir kursa gitmeli miyim gibi kafamda deli sorular var.

• quote:

Orijinalden alıntı: hermeneutic

Sınav daha kolay olduktan sonra 12 müfredatı olsa bile ne fark ediyor ki? Bu yıl yapılan sınav son yılların en basit sınavıydı kaybedenler dikkat hatasından kaybedecek. 2021 de en zoruydu. 2020 ortalamanın bir tık altıydı ama 2022 kesinlikle daha kolaydı.

Ne mi fark ediyor ? ZAMAN dostum zaman , bitki biyolojisi , organik kimya , türev , integral vs.. bunlar çok zaman alan konular . Ayrıca 2020 sınavına ortalamanın bir tık altı demen güldürdü çünkü 2022'den daha kolay bir sınavdı , iki sınava da girdim

• hermeneutic kullanıcısına yanıt

kesınlıkle daha kolaysa nıye 60 ayt yaptınız 75-80 arası yapmanız lazımdı nereyi kacırıyorum ?

• Zaman konusunu düşünmemiştim haklısın. Ama o zamanda logaritmadan bile çok zorlarlar diyip en zor sorulara çalışmıştık. Yine de söylediğin doğru. Sınav karşılaştırmasına gelince görüşüne saygı duyuyorum belki ben bu yıl altyapı olarak daha iyi olduğum için 2022 daha kolaydı diyebiliyorum. Bunu en iyi uzmanlar bilir. Biz kendimizi referans alıyoruz.

• Evet çok haklı bir soru ben de kendime bunu soruyorum ama sınavda afalladım en basit sorularda bile panik yapıp ya boş bıraktım ya yanlışı işaretledim. Örnek vermek gerekirse ilk sorulardan birinde asal çarpan olarak 7 ve 5 i buldum ama bunu çarpınca 35 olan sayının basamakları toplamını yani 8 i istiyordu ben ısrarla 7 ve 5 i toplayıp 12 buldum 10 dakikadan daha fazla zaman buna kafayı tırlattım. Soruyu çözmüşüm ama basit detaylarda boğuldum. Sonuç olarak boş bıraktım. Ekolojik niş sorusunu yanlış yaptım ki sorunun sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Geometrim iyidir ama bu sınavda bariz zor geldi geo. Einstein'ı duvar kağıdı yapacak kadar sevip postülatlarını bilmeme rağmen sınavda yanlış yaptım soruyu.

Oha abartma 2 full olması imkansız. 80/80 yaptılar yani ?
  • Abartmanın bana ne katkısı var ki? Birini yakından tanıyorum diğeri sadece sınava gelip gidiyordu. İkisi de fullediğini söyledi. Onun haricinde youtube da forumda her yerde 75+ netler havada uçuşuyor. Millet doğru söylüyorsa benim netlerle sıralamam 1 milyona yakın gelir heralde sfjsjs

Ben hiç full duymadım ne forumda ne youtubeda ne çevremde. 80/80 fazla ütopik geldi hem de 2 tane
  • Ben 75 üstü de az duydum. Öyle uçuşmuyordu sanki forumda. Say için
  • Ben fullemeyi bizim kurstan iki öğrenciden duydum biri derece öğrencisiydi sadece sınava gelip gidiyordu evden özel ders alıyordu. Diğeri de arkadaşım ve yanlışım yok dedi. Boşlarını sormadım belki de ben yanılıyorumdur boşlarını hesaba katmadığım için. Daha fazla bir şey soramamıştım çünkü moralim aşırı bozulmuştu. Kıskançlık değil de ne bileyim 1 yıl boyunca aynı kursta hemen hemen aynı netleri yaptığın kişi şahlanıyor sen vasatsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: M540

Ben 75 üstü de az duydum. Öyle uçuşmuyordu sanki forumda. Say için

Sürekli 70 ve 75 ayt görüyorum forumda. 60 tan daha çok hatta. AYT matematiği fulleyen sayısı da güncelde 16 sanırım. Fenden biraz düştü düşenler

https://forum.donanimhaber.com/2022-ayt-matematik-fulleyenler-kulubu--153209419

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hermeneutic -- 6 Temmuz 2022; 19:54:20 >
  • Olay konu kaldırılması değil, sınavın yapılabilirliği. Demek ki daha az eleyici sorulmuş ve sınav daha çok yapılmış. Konuların kaldırılmasının veya eklenmesinin etkisi kalmıyor bu durumda. Şimdi sövün, açıklanınca görelim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.