Şimdi Ara

3 BÜYÜK TERCİHİNİZ NEDENDİR? (BMW,MERCEDES,AUDİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
2
Favori
4.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,tartışmadan şuanda piyasada en çok tutulan ve en çok rağbet gören premium markalar olan;bmw,mercedes ve audi firmalarını neden ve ne için seçtiklerinizi detaylı bir şekilde tekrar altını çizerek söylüyorum tartışma ve kavga etmeden belirtirseniz memnun olurum..kime göre,neye göre bmw,audi,mercedes?

• MERCEDES derim her daim. Neden; çizgileri, görünümü, içi, vs. hoşuma gidiyor. Çocukluk yıllarımda babam bazen bizim o zaman ki arabamız olan 131 ile 280 SE Mercedesi yer değiştirip Mercedes ile gelirdi. Mercedes o zaman ki patronunun arabasıydı. W116 kasa 280 SE idi. üç rengi de geçti. Gök mavisi (metalik renk) bal rengi ve yine metalik koyu kahve rengiydi. Biri 76, diğeri 77 ve kahve olan 79 modeldi. Patronu çünkü işleri kötü olunca satıp sonra yine aynı 280 SE'nin başka rengini alıyordu. Mavi renk sıfır alınmış 76 yılında. Almanyadan hatta karadan gelmiş. Şirketin muhasebecisi gidip almış. Diğerleri de 80'lerin başında ikinci el olarak alınmıştı. O koca Mercedes bizim eski evin önüne gelince sokağa sığmazdı. Nikelajları nasıl parlardı. Yıldız desen kaputta o ihtişamı ile dururdu. W116 benim için ap ayrıdır. Jantları, direksiyonu ve motor sesi çok hoşuma gider. 1/18 ölçekli diecast model araba koleksiyoneriyim ve koleksiyonumda bulunan 75 arabanın 43 tanesi Mercedes zaten. W116 kasa da var üstelik.

• quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

MERCEDES derim her daim. Neden; çizgileri, görünümü, içi, vs. hoşuma gidiyor. Çocukluk yıllarımda babam bazen bizim o zaman ki arabamız olan 131 ile 280 SE Mercedesi yer değiştirip Mercedes ile gelirdi. Mercedes o zaman ki patronunun arabasıydı. W116 kasa 280 SE idi. üç rengi de geçti. Gök mavisi (metalik renk) bal rengi ve yine metalik koyu kahve rengiydi. Biri 76, diğeri 77 ve kahve olan 79 modeldi. Patronu çünkü işleri kötü olunca satıp sonra yine aynı 280 SE'nin başka rengini alıyordu. Mavi renk sıfır alınmış 76 yılında. Almanyadan hatta karadan gelmiş. Şirketin muhasebecisi gidip almış. Diğerleri de 80'lerin başında ikinci el olarak alınmıştı. O koca Mercedes bizim eski evin önüne gelince sokağa sığmazdı. Nikelajları nasıl parlardı. Yıldız desen kaputta o ihtişamı ile dururdu. W116 benim için ap ayrıdır. Jantları, direksiyonu ve motor sesi çok hoşuma gider. 1/18 ölçekli diecast model araba koleksiyoneriyim ve koleksiyonumda bulunan 75 arabanın 43 tanesi Mercedes zaten. W116 kasa da var üstelik.
    C segmentinde - Mercedes A
    D segmentinde - Mercedes C veye Bmw 3
    E segmentinge - Mercedes E
    F segmentinde - Mercedes S

• Audi Ne zaman premium olmuş?
  • Bindiğim araçlar için konuşuyorum e200'e binince rahat rahat konforlu gidiyorum, 3,30ci binince koltuğa yapışıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

Bindiğim araçlar için konuşuyorum e200'e binince rahat rahat konforlu gidiyorum, 3,30ci binince koltuğa yapışıyorum
    İlla ki bu üçünden birini tercih edeceksem BMW yi seçerim. O da sadece motoru ve şanzımanı için.

Ama normal şartlarda para verip hiçbirini almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hummer58

Audi Ne zaman premium olmuş?

güzel yorumlar yapacaksan yaz..A8-S8 A7,TTS R8-RS5 bunları TOFAŞ imal etmiyor galiba? bu modeller premium değildir de nedir? cevap yazmana gerek yok güzel kardeşim..seçimini yap nedenini söyle çık aradan çayını yudumla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gestapo SS

quote:

güzel yorumlar yapacaksan yaz..A8-S8 A7,TTS R8-RS5 bunları TOFAŞ imal etmiyor galiba? bu modeller premium değildir de nedir? cevap yazmana gerek yok güzel kardeşim..seçimini yap nedenini söyle çık aradan çayını yudumla

Alıntıları Göster
    Tabikide bmw derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fleleo

Tabikide bmw derim.

Alıntıları Göster
    Mercedes'e cocukluktan gelen bi hayranlığım vardır hala da devam eder.Bmw'yi de severim tabi Merso'dan sonra :)
  • quote:

• Yukarıda atarlı gıderlı konusuyosunda hocam audi nin premıum olduguna kım karar verıyor sen mı?
  • BMW
  • quote:

Orijinalden alıntı: OuL

Bu mesaj silindi.
    mercedes alırım ama o klasik ağır abi hız sevmeyen mercedescilerden değilim

basarım acımam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SSamet.

Yukarıda atarlı gıderlı konusuyosunda hocam audi nin premıum olduguna kım karar verıyor sen mı?

sakin ol şampiyon..ben değil forum'a sor bakalım,anket yap audi premium bir otomobil markasımıdır?değilmidir? diye,çıkan cevaba göre gel tekrar konuşalım.Porsche'nin elinden LEMANS 24 birinciliğini alan,Lamborghini'nin motorunu üreten A U D İ' dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webmaster-mt

mercedes alırım ama o klasik ağır abi hız sevmeyen mercedescilerden değilim

basarım acımam :)

Alıntıları Göster
    En az 6 silindir olmak kaydıyla BMW. Sebepleri:

1- İnanılmaz güzel motor sesi, gaza basınca egzosdan degilde adeta cigerden gelen bir ses vermesi
    2- Arkadan itiş olması ve hafif de olsa gaza dokununca balıkların kuyruk yüzgeçlerini sallayarak yüzmesi gibi arkasının sağ sol yaparak hızlanması
    3- Özellikle m teknik olanların, sert bakışlarıyla insanı cezbetmesi, baktıkça bakasının gelmesi.
    4- İçi ve dışının çok kaliteli olması, üretildiği yıla göre çok üstün teknolojiye sahip olması.

• Mercedes.
    Kaputtaki Yıldız yolumu aydınlatsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RutkayErg

Mercedes.
    şimdi BMW orta yaşa gelince Mercedes
  • Araba benim icin bir keyifdir. Mercedes, bmw, land rover ve porsche disindaki araclar benim icin bir noktadan baska bir noktaya gitmek icin aractir. Ama saydigim markadaki araclar keyif..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RutkayErg

Mercedes.
    Olabilir mi? 3 BÜYÜK TERCİHİNİZ NEDENDİR? (BMW,MERCEDES,AUDİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 28 Mart 2013; 19:00:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Olabilir mi?

bahsettiğiniz araç aston martin :) biraz exotic class segmente giren bir otomobil onun için malesef :) bir audi,mercedes veya bmw tercih etseydiniz hangisini tercih ederdiniz ve neden tercih ederdiniz? konu bu neticede hemen hemen her bütçeye uygun bir audi,mercedes ve bmw'de mevcut keza bütçeleri zorlayan üst segment modelleride mevcut biz genel itibariyle şuanda piyasada taban fiyatları en uygun f/p araçlardan bu büyük 3 markanın seçimlerini soruyoruz..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.