Şimdi Ara

3 Günlük JAZZ'da uğultu sorunu...:(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aracım daha 3 günlük 295 kilometrede, bugün yaptığımız bir gezi sırasında aracımdan 90-100 km arasında çok yoğun olmak üzere uğultu ve yoldan bağımsız bir titreme (abartı değil ama titreme var) fark ettim. Aldığımdan bu yana şehir içinde sakin kullandığım için 90-100 e çıkmamıştım. Bugün şehirler arası giderken fark ettim. Lastikler Michelin Energy Saver takılı geldi. Lastikten olduğunu zannetmiyorum birkaç forumda lastik sesi denmiş ama ben farklı asfaltlarda denememe rağmen ses aynı.

Sorun sizce ne olabilir? Cuma akşamı yetkili bayiden çıkan araçta bir bu uğultu bir de park sensöründe takılma çıktı. Biiiiiiiip diye deli etti o da ayrı konu neyse çok canım sıkıldı, yarın servise gidicem tabii ama ne olabileceğini söylerseniz çok memnun olurum. Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. İyi pazarlar.

• rot & balans ayarlarında bir bozulma olmuş olabilir... birde sesin nerden geldigini tahmin edebiliyormusunuz ? Motordanmı, yürüyen aksamdan mı ? Yol sesi olsa daha yüksek hızlarda git gide artar... sizin anladıgım kadarıyla 90-100 civarlarında oluşuyor ve sonra kesiliyor .. değil mi ?
  • Bana öyle geldi 100 den sonra seste azalma var hatta 120 de hiç yok gibi araçtaki diğer 3 kişi de onayladı bunu.
    Yürüyen aksamda sıkıntı olabilir diye düşünüyorum ama bunun için hiçbir sebep göremiyorum. 3 günlük araçta nasıl olur yani?
    Motorda değişik vites ve devirlerde ses stabildi ve herhangi sorunlu bir ses işitmedim.
    Yarın serviste umarım kötü birşey çıkmaz arabadan soğuturlar beni...
    Cevap için teşekkürler.

Edit: Rot balans olsa sallama yapar bu metal metale sürtme sesi gibi geldi bana, direksiyon çok stabil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neisseria -- 30 Ocak 2011; 18:21:07 >
  • Ben bir an direksiyonda da titreşim var gibi anladım ...
    Canınızı sıkmamaya çalıişın ... böyle sorunlar her markada olabilir.. zaten araçta bir sorun varsa yaşayacagınız en muhtemel zamanlar bunlar...

Bende 4 gün önce VW golf aldım 0km... benimkinde bir problem yok ama olur olur yani.. bazen oluyor böyle şeyler..

Aracınız kendi sınıfındaki en güzel araçlardan.. hiç soğumayın, garanti kapsamında servis halleder problemi...
  • Çok teşekkür ederim hayırlı olsun tekerlekleri düz bassın inşallah sizin ki de, tekrar teşekkürler.
  • Merak edenler için sonuçları yazmak istiyorum.

Park sensörü yapıldı,

Uğultunun kaynağı bulunamadı yarın servise incelenmek üzere bırakılacak.
    Az önce arka stoplarda buğu olduğunu fark ettim. Her ikisinde de!!!

Şu anlık söyleyebileceğim ÇİN ÜRETİMİ HONDA ALMAYIN!!!!

İADE İLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN BİLGİLERİNİ PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM.

Olayın ileriki aşamalarını da yazacağım.

Moral sıfır....
  • quote:

Orijinalden alıntı: neisseria

Merak edenler için sonuçları yazmak istiyorum.

Park sensörü yapıldı,

Moral sıfır....

honda jazz çin üretimi değildir.yanliş bilgi vermeyin lütfen.şu an ülkemize gelen jazzlar ingiltere yapımıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: can206

quote:

Park sensörü yapıldı,

Moral sıfır....

honda jazz çin üretimi değildir.yanliş bilgi vermeyin lütfen.şu an ülkemize gelen jazzlar ingiltere yapımıdır

Siz tam doğru bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın lütfen! LUC kodu ile başlayan VIN numarasının ne olduğuna bir bakın ben size aracı alınca kapı içinde bulunan plakette ne yazdığını dilerseniz foto çekip yollarım. Jazz duruma göre hem japonya hem ingiltere hem de çin fabrikasından gelmektedir.
    Şu an nereden geldiğinin durumuma etkisi olmamaklar birlikte benim aracım CUMA akşamı bayiden çıkmış ve ÇİN üretimidir.

Tekrar edeyim ÇİN üretimi HONDA alınmamalı!!!

• quote:

Orijinalden alıntı:  neisseria
    quote:

Orijinalden alıntı:  can206
    quote:

Orijinalden alıntı:  neisseriaMerak edenler için sonuçları yazmak istiyorum.Park sensörü yapıldı,Uğultunun kaynağı bulunamadı yarın servise incelenmek üzere bırakılacak. Az önce arka stoplarda buğu olduğunu fark ettim. Her ikisinde de!!!Şu anlık söyleyebileceğim ÇİN ÜRETİMİ HONDA ALMAYIN!!!!İADE İLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN BİLGİLERİNİ PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM.Olayın ileriki aşamalarını da yazacağım.Moral sıfır....
    Siz tam doğru bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın lütfen! LUC kodu ile başlayan VIN numarasının ne olduğuna bir bakın ben size aracı alınca kapı içinde bulunan plakette ne yazdığını dilerseniz foto çekip yollarım. Jazz duruma göre hem japonya hem ingiltere hem de çin fabrikasından gelmektedir.Şu an nereden geldiğinin durumuma etkisi olmamaklar birlikte benim aracım CUMA akşamı bayiden çıkmış ve ÇİN üretimidir. Tekrar edeyim ÇİN üretimi HONDA alınmamalı!!!
    Adam biliyor!!!

• Son durum hakkında bilgi vermek istiyorum...

Ses sorunu lastik kaynaklıymış, Michelin Energy Saver takılıydı değişti...

Aynı lastikleri başka baz model jazza taktık ondan da ses geldi...

Stopların durumu ise çin üretiminde kronik galiba, başka bir çin üretimi jazz joy da da aynı sorun varmış bir süre daha kullanıp değiştiricem.

Sıfır araç alıpta başına böyle olaylar gelebilecek arkadaşlara tek önerim haklarınızı bilmeniz ve ona göre durumu değerlendirmeniz.

Sorunum eğer şanzıman motor vs gibi önemli parçalarda olsaydı aracı iade edecektim. 11 yıllık müşterisi olarak servisteki arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

Reklam olmaması için bayi ismi vermeyeceğim ama isteyene iletebilirim.

Aynı sorunla karşılaşıp farklı çözüm aramak isteyenler için aşağıdaki siteyi tavsiye ederim. İyice okuyun ve haklarınızı sonuna kadar arayın.

Herkese saygılar.

http://www.yusufayik.av.tr/tuketici.html

• quote:

Son durum hakkında bilgi vermek istiyorum...

Stopların durumu ise çin üretiminde kronik galiba, başka bir çin üretimi jazz joy da da aynı sorun varmış bir süre daha kullanıp değiştiricem.

Sıfır araç alıpta başına böyle olaylar gelebilecek arkadaşlara tek önerim haklarınızı bilmeniz ve ona göre durumu değerlendirmeniz.

Sorunum eğer şanzıman motor vs gibi önemli parçalarda olsaydı aracı iade edecektim. 11 yıllık müşterisi olarak servisteki arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

Aynı sorunla karşılaşıp farklı çözüm aramak isteyenler için aşağıdaki siteyi tavsiye ederim. İyice okuyun ve haklarınızı sonuna kadar arayın.

Herkese saygılar.

gecmıs olsun buyuk bır sorunla karsılasmadan ve aractan sogumadan bu isi halletmıssınız.arac cın malı dedıgınızde cok sasırdım arastırdım ve gercekten çin uretımlerıde varmıs.honda mazda gıbı dunyanın en saglam araba uretıcılerıde artık çine kaymaya basladılar aldıgımız hersey çin malı ve gercekten digerleriyle kıyaslandıgında %40 civarinda kalite farkı var çin malı kalitesiz bunu tum dunya biliyor ama mecbur kullanıyoruz ne yazıkkı.merak edıyorum eger bılen arkadaslar varsa çindeki fabrıkalarında bütün parcalarmı üretiliyor yoksa japonyadan tüm parcalar gidip ordamı toplanıyor.çünkü turkiyede üretilen civicler bildigim kadarıyla motorlar ve diger parcalar dısardan gelıyor burda toplanıyor diye biliyorum yanlısmı bılıyorum acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

Son durum hakkında bilgi vermek istiyorum...

Herkese saygılar.

gecmıs olsun buyuk bır sorunla karsılasmadan ve aractan sogumadan bu isi halletmıssınız.arac cın malı dedıgınızde cok sasırdım arastırdım ve gercekten çin uretımlerıde varmıs.honda mazda gıbı dunyanın en saglam araba uretıcılerıde artık çine kaymaya basladılar aldıgımız hersey çin malı ve gercekten digerleriyle kıyaslandıgında %40 civarinda kalite farkı var çin malı kalitesiz bunu tum dunya biliyor ama mecbur kullanıyoruz ne yazıkkı.merak edıyorum eger bılen arkadaslar varsa çindeki fabrıkalarında bütün parcalarmı üretiliyor yoksa japonyadan tüm parcalar gidip ordamı toplanıyor.çünkü turkiyede üretilen civicler bildigim kadarıyla motorlar ve diger parcalar dısardan gelıyor burda toplanıyor diye biliyorum yanlısmı bılıyorum acaba ?

teşekkür ederim, biz de bilmiyorduk öğrendik. araçtan soğumadım tabii ki sonuçta öyle olsaydı değişim isteyecektim.
    Sorunuzun cevabı ise sadece toplama çin de yapılıyor motor vs. japon veya ihracatçısı hangi ülke ise oradan geliyor.
    Çin olması şu açıdan dezavantaj olabilir diye düşünüyorum;
    Üretim mantığı. Yani bir Alman çalışanın sanayi kültürü ile çin çalışanın kültüreri çok faklı...
    Honda ya güvenimiz olmasa aracı daha baştan vermiştik geri, herneyse ilginiz için tekrar teşekkürler. İyi akşamlar.

• quote:

quote:

quote:

Park sensörü yapıldı,

Moral sıfır....

Siz tam doğru bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın lütfen! LUC kodu ile başlayan VIN numarasının ne olduğuna bir bakın ben size aracı alınca kapı içinde bulunan plakette ne yazdığını dilerseniz foto çekip yollarım. Jazz duruma göre hem japonya hem ingiltere hem de çin fabrikasından gelmektedir.
    Şu an nereden geldiğinin durumuma etkisi olmamaklar birlikte benim aracım CUMA akşamı bayiden çıkmış ve ÇİN üretimidir.

bu durumdan dolayı çok özür dilerim.ben bir yerde okumuştum honda jazzları çin'de yaptırmaya sıcak bakmıyor diye.demek ki uygun görmüşler.bence aracın nerede yapıldığı çok önemli değil.Honda kendi kalitesini koruduğu ve arkasında durduğu sürece başımız ağrımayacaktır. sorunlarınızı halletmenize ve bu konuda bizi aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.

• birde ingiltere yapımı jazzlarda orjinal lastikler dunlop tu.demekki yapıldığı yerlere göre değişkenlik gösteriyor.ki bu ne kadar doğru bir tutum tartışılır.
  • şu latik konusuna hep takılmışımdır... VW grupta da lastiklerin bir standartı yok ... farklı marka lastiklerle geliyor genelde araçlar.. ..
    Jazz ların lastik konusunda şirkette çalışanlar arasında 2 kişide jazz var.. ikisininde lastiği Yokohama idi... ama bunlar son modeller değil tabiki...
    Gecenlerde gittigim Honda bayisinde ki Accord üzerinde Yokohama vardı ... DB serisi hemde..
    ilginc.. bir marka bir standart olsun onu kullansınlar değilmi... michelinlerin ses yapması da ayrı mevzu ... ses seviyesi düşük diye anılan lastiklerdi onlar
  • Estağfurullah, özre hiç gerek yok olabilir böyle durumlar, yorum yazmanız da incelik sonuçta. Dediklerinize katılıyorum her ne kadar önyargı olsa da aracımdan çok memnunum tabi alırken tercih yapabilsem istemezdim (psikolojik) fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Saygılar.

quote:

quote:

quote:

quote:

Park sensörü yapıldı,

Moral sıfır....

bu durumdan dolayı çok özür dilerim.ben bir yerde okumuştum honda jazzları çin'de yaptırmaya sıcak bakmıyor diye.demek ki uygun görmüşler.bence aracın nerede yapıldığı çok önemli değil.Honda kendi kalitesini koruduğu ve arkasında durduğu sürece başımız ağrımayacaktır. sorunlarınızı halletmenize ve bu konuda bizi aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

şu latik konusuna hep takılmışımdır... VW grupta da lastiklerin bir standartı yok ... farklı marka lastiklerle geliyor genelde araçlar.. ..
    Jazz ların lastik konusunda şirkette çalışanlar arasında 2 kişide jazz var.. ikisininde lastiği Yokohama idi... ama bunlar son modeller değil tabiki...
    Gecenlerde gittigim Honda bayisinde ki Accord üzerinde Yokohama vardı ... DB serisi hemde..
    ilginc.. bir marka bir standart olsun onu kullansınlar değilmi... michelinlerin ses yapması da ayrı mevzu ... ses seviyesi düşük diye anılan lastiklerdi onlar

Tam emin olmamakla beraber yeni takılan michelinler daha yumuşak hamurlu bir model, isteyene bakıp tam modeli yazarım ama çok ii sıfır ses ve konforu da mükemmel, her ne kadar inanmasam da energy saver olması da cabası... Farklı lastik için tek yapabileceğim açıklama o dönemde hangi firma ucuz teklif yaparsa o firmadan toplu alım oluyor diye düşünüyorum.

• Serviste bakım yaptırın. Bu aralar alınan Hondalarda nedense şikayet oluyor işi savsakladılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.