Şimdi Ara

3 Üniversiteden Sizce Hangisi? (Sınavsız Geçiş Yapacağım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
4.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sizlere bir sorum olacak; öncelikle gereken bilgiler şu şekilde:

Orta Öğretim Başarı Puanı: 088,953 (Sonuçlarda bu şekilde yazıyor. Acaba bunu 0,8'le çarpıp 24 mü ekliyoruz? ) Yoksa AĞIRLIKLI ORTAÖĞRETİM BAŞARI PUANLARI bölümüne mi bakıyoruz? Eğer 0,8 le çarpıp 24 ekliyorsak;

Orta Öğretim Başarı Puanı: 095,162 Oluyor

Ağırlıklı Orta Öğretim Başarı Puanı: 091,610

Herneyse Puanlar Bu şekilde. Yani ben Yatay Geçiş Yapmak istiyorum ve Bilgisayar Tekn. ve Programlama Bölümünü seçebiliyorum. İstanbulda seçebileceğim 3 Üniversite mevcut Devlet olarak. Bunlar;

1. Marmara Üniversitesi M.Y.O Göztepe Kampüsü :
    - Bilgisayar Tekn. ve Programlama : Geçen sene en son 94.737 puanla Teknik Lise'den 89 luyu almışlar.

2. Yıldız Teknik Üniversitesi M.Y.O Maslak Kampüsü
    - Bilgisayar Tekn. ve Programlama : Geçen sene en son 92.637 puanla Teknik Lise'den 89 luyu almışlar.

3. İstanbul Üniversitesi M.Y.O. Avcılar Kampüsü
    - Bilgisayar Tekn. ve Programlama : Geçen sene en son 85.432 puanla Teknik Lise'den 89 luyu almışlar.

Bunların hepsi 1. öğretim puanları, 2. öğretimde puanlar tabiki düşüyor.

Sizce Yukarıda yazmış olduğum puanlamadan hangisi doğrudur? ve sizce hangi okul en mantıklısı ve en güzel eğitim verenidir? Hangisi üniversite daha avantajlıdır?

Şimdiden hepinize teşekkürler...
    Umarım yazdıklarımı okurken sıkılmassınız :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -TaneR- -- 14 Temmuz 2009; 22:09:03 >

• 0,8 + 0.24 olarak hesaplayacaksın

puanın 92,511 (yalnızca kendi alanında gidebileceğin yerler için bu puanı alıcaksın).össden say1 + 92,511 şeklinde hesapla işte..

eğer 2 yıllık programlama vb bölümlere gideceksen dikkkate alman gereken paun ise sanırım 88.953.Ama bu konuda tam emin değilim.Fakat üstte bahsettiğim 0,24 olayından eminim..
  • o 0.24 olayı 4 yıllıklar için sanırsam öylemi?

2 yıllık yatay geçişler için geçerli değil mi?
  • 2 yıllık myo lara gitmeye yatay geçiş denmez sınavsız geçiş denir.Yatay geçiş farklı bişey benim kafaya oraya gitti.evet 0.24 olayı bilg öğretmenliğine falan gidersen işine yarar.Kılavuzda 0,24 ek puan alarak gidebileceğin yerleri yazar.
  • Kusura bakmayın ben onu yatay geçiş olarak biliyorum. Üniversite de ise 2 + 2 yapmak için olanda dikey geçiş olarak bildiğimden öyle söyledim.

Peki sizce hangi okul en mantıklı olanıdır? Siz bu durumda olsanı hangisini seçerdiniz?
  • Eğer İstanbulda isen kampüslere ulaşım zorluğuna falan bir bakıp ona göre tercih et derim ben.Sonuçta iki yıl boyunca gidip geleceksin.Onun dışında zaten ayrım yapamam çünkü üçüde kalite olan üniversiteler.Eğitim alanlara sormalı
  • :) Teşekkür ederim ilginiz için :)

Kafama takılan tek bişey kaldı şu anda. Yukarıda yazılanlara göre şu anda benim puanım 2 yıllıga sınavsız geçiş için 88,953 yani 89 oluyor.
    Örnek Yıldız Teknik geçen sene 92.637 puanla Teknik Lise'den 89 luyu almışlar.
    Normalde 90 lılar giriyordu geçen sene. Yani bu durumda geçen sene 90 lı olanlardan almış puanı ne olursa olsun girebileni sonramı 89 luları almaya başlamış?
  • sanırım öncelikle puan sıralaması önemli fakat eşitlik durumunda yaşı küçük olan aday öncelikli diye biliyorum.
  • Anladım...
    Teşekkür Ederim İlginize..
    İyi Akşamlar...
  • Arkadaşlar Benim durumumda olan ve geçmiş yıllarda bu şekilde bu 3 üniversiteden birine girebilen varsa biraz bilgi verebilirmi rica etsem?
  • Neyin bilgisi TaneR

Türkiye de çoğu insanın üniversite olarak okumak istediği üniversiteleri soruyorsun , neyin bilgisi ? Bölümün bilgisi mi.. Bölümü bilmiyor olmazsın zaten.
    Göztepe , Maslak , Avcılar ... hangisi içine siniyorsa oraya git ; oraya sor öğren. Nerede kalacan bunu da düşün. v.s....
  • İstanbul'da Yaşıyorum Kadıköy'de.
    Bölüm Olarak Bilişim Tekn. ve Programlamaya Gireceğim.
    Teknik Lise Mezunuyum.
    1991 doğumluyum.
    Bu sene mezun oldum.

Avcılar çok uzak o yüzden istanbul ünv. düşünmüyorum.
    Marmara olabilir ancak

Yıldız Teknik M.Y.O. Daha çok istiyorum ama şu anda öyle bir şüphedeyimki puanım yetecekmi yetmecekmi? girebilecekmiyim?

Çünkü gerçek puanım 89 muş. Ben 0.8 le çarpıp 24 eklemiştim Puanım 95 çıkmıştı ve puanımı bu zannediyordum. Sınavsız geçişlerde bu geçerli değilmiş.

Umarım Açıklayıcı olmuştur?
  • Kendi cevabını kendin veriyorsun be Taner.
  • Tamamda Abicim :D bu puan yetecekmi diye şüpheliyim :D

Geçen sene Yıldız Teknik M.Y.O. en son 92.637 puanla 2007 mezunu Teknik Lise'den 89 luyu almışlar. Normalde geçe sene 90 lılar giriyordu.

Belki biliyorsunuzdur abicim bi sıralama var;

Puan, Lise Türü, Doğum Yılı vs. die felan.

Ben bu sene bu puanla girebilecekmiyim die kafam çok takılıo net olarakta bi cevap bulamıyorum :D

En iyisi gidip bir uzman rehbere danışmak sanırsam :D

Teşekkür Ederim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.