Şimdi Ara

37 lcd veya 42plazma hakkında yardım ltfn

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar ben 37 lcd veya 42 plazma almayı dusunuyorum izleme mesafem 3 m civarı ,kullanım sıklıgı 1)tv(kablo,uydu),2)dvd,3)ps24)pc forumdan epey bir bilgi sahibi oldum ama genede tavsiyelerinize ihtiyacım var tercihlerim
    1) lg37lc2r
    2)lg37lp1r
    3)toshiba 37wl67
    plazma
    1)pioneer 427xa
    2)lg 42 pc1r
    3)panosonic olabilir ama kasasi hic hsuma gitmiyor
    baska markalardada tavsiyelerinizi yazabilirsiniz,vakit ayırdıgınız icin simdiden tesekkurler

• arkadaşım aynı kararsızlıgı bende yaşadım. hatta aynı bu başlıga yakın bir konuda ben açmıştım 37lc2r ile 42pc1r arasında kaldım. 1 hafta içinde fiyat düşüşünden dolayı ikisinden birini alıcam. ama plazma agırlıklı basıyor. hem 42' inç olması hem plazmanın artıları ( hareketli sahnelerde özellikle futbol gibi daha iyi sonuç vermesi) öyle düşündürdü. 3 mt 42 ekran için biraz as bir mesafe ama benim önerim plazma ;)
  • Bendede plazma agır basıyor ama dun pioneer427xa la lg 42 pc1r yanyana idi biraz test ettim gercekten aralarında goruntu farkı var kafam karıstı ama fiyat farkida var ,hayırlısı diyelim
  • quote:

Orjinalden alıntı: mastercraft

Bendede plazma agır basıyor ama dun pioneer427xa la lg 42 pc1r yanyana idi biraz test ettim gercekten aralarında goruntu farkı var kafam karıstı ama fiyat farkida var ,hayırlısı diyelim

Ayarlarla ilgili bir konudur. yoksa aradaki görüntü farkı, fiyat farkına değmeyecektir.
    LG'lerin fiyatları şu anda inanılmaz düşmüş durumda.
  • Benim tek hatırlatmam (belki gözden kaçmış olabilir); Plazma Tv'ler ile PC bağlantısından çok verimli sonuç alınamadığı olacaktır (bkz. 1:1 pixelmapping)

Gerçi 4.sıraya yazmışsınız; HTPC kurup sürekli monitör gibi kullanacağınızı sanmıyorum ama, yine de hatırlatayım dedim.

Ancak bu, Plazma Tv ile PC bağlantısı rezil sonuçlar verir demek değildir; yine filmlerinizi izlersiniz gayet güzel olarak; fakat monitör olarak pikseller tam oturmadığı için masaüstü yazıları Lcd Tv'lerdeki gibi net olmayacaktır.

Son olarak, yukarıda söylediklerinize bakınca, benim gönlüm Plazma tercih etmenizden yana.
  • VERDİGİNİZ BİLGİLER İCİN COK TESEKKUR EDERİM ARKADASLAR PLAZMA KESİNLİKL AGIR BASMAYA BASLADI İYİ BİR YERDE LG İLE PİONEERİ TEKRAR TEST EDECEGİM EGER COK FARK YOKSA LG42PC1R
    ALACAGIM ARADAKİ FARKA HOME THEATER ALIRIM BU ARADA İKİSİNİ TEST EDEN TECRUBELİ ARKADASLARIN YORUMLARINI BEKLIYORUM.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.