Şimdi Ara

3700X sisteme anakart, kasa ve monitör önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_yeg -- 17 Temmuz 2020; 17:41:29 >

• 5600 XT rtx 2060 ayarinda bir ekran karti (super degil), 2k duzgun oynayamazsiniz bu kartla, 2k monitor almayin.

Anakart tomahawk dusunebilirsiniz.

İslemci sogutucusu oyun oynarken yeterli, islemciyi zorlayacak baska isler yaparsaniz yetersiz.

Paraniz varsa PSU ayri ve kaliteli alin, kasa bos olsun. PSU bozulmasi = tum bilgisayarin calismamasi, hatta yaninda diger parcalari da yakmasi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

5600 XT rtx 2060 ayarinda bir ekran karti (super degil), 2k duzgun oynayamazsiniz bu kartla, 2k monitor almayin.

Anakart tomahawk dusunebilirsiniz.

İslemci sogutucusu oyun oynarken yeterli, islemciyi zorlayacak baska isler yaparsaniz yetersiz.

Paraniz varsa PSU ayri ve kaliteli alin, kasa bos olsun. PSU bozulmasi = tum bilgisayarin calismamasi, hatta yaninda diger parcalari da yakmasi.
    Cevap için teşekkür ederim.

2K nın oyun dışında bir artısı yok mudur? Şahsen öyle çok oyun oynadığım yok, bu bilgisayarı da %20 oyun %80 iş için düşünebilirsiniz.

Tomahawk ın wifi olan modeli yok sanırım, özellikle wifi model istiyorum.

İşlemciyi çok çok zorlayacak bir iş yapmam, yapacak olursam daha sonra değiştiririm. Dediğiniz gibi şimdilik yeterli.

PSU ayrı yazmıştım, model mi yetersiz sizce? 600W Bronze sertifikalı.

• by_yeg kullanıcısına yanıt
    Anakart secimi cokta kotu degil, illa Tomahawk olmak zorunda degil. Wifi ariyorsaniz hazirda mevcut bir anakart almak daha dogru bence de.

Cok oyun oynamayacaksaniz 2k tercih edebilirsiniz monitoru. Sadece VA Panel almayin, IPS panel bir monitor bakin.

PSU olarakta o kadar para harciyosunuz duzgun kaliteli bir urun almaniz daha dogru olur. 100 lira daha verip gold sertifikali kaliteli bir urun alabilirsiniz.

www.dfsbilgisayar.com
    High Power 600W 80+ Gold (Performance GD) - 64.91 USD + KDV
    https://www.dfsbilgisayar.com/high-power-600w-80-gold-performance-gd-

• quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Anakart secimi cokta kotu degil, illa Tomahawk olmak zorunda degil. Wifi ariyorsaniz hazirda mevcut bir anakart almak daha dogru bence de.

Cok oyun oynamayacaksaniz 2k tercih edebilirsiniz monitoru. Sadece VA Panel almayin, IPS panel bir monitor bakin.

PSU olarakta o kadar para harciyosunuz duzgun kaliteli bir urun almaniz daha dogru olur. 100 lira daha verip gold sertifikali kaliteli bir urun alabilirsiniz.

www.dfsbilgisayar.com
    High Power 600W 80+ Gold (Performance GD) - 64.91 USD + KDV
    https://www.dfsbilgisayar.com/high-power-600w-80-gold-performance-gd-
    Doğru söylüyorsunuz aslında, ofiste ips kullanıyorum ve çok memnunum. Monitör şu da olabilir o zaman. https://www.itopya.com/viewsonic-27-vx2758-2kp-mhd-144hz-1ms-2xhdmi-dp-qhd-freesync-gaming-monitor/

PSU için önerinizi dikkate alacağım, risk almaya gerek yok gold bakalım. 600-650 bu sisteme zaten yetecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: by_yeg

Cevap için teşekkür ederim.

2K nın oyun dışında bir artısı yok mudur? Şahsen öyle çok oyun oynadığım yok, bu bilgisayarı da %20 oyun %80 iş için düşünebilirsiniz.

Tomahawk ın wifi olan modeli yok sanırım, özellikle wifi model istiyorum.

İşlemciyi çok çok zorlayacak bir iş yapmam, yapacak olursam daha sonra değiştiririm. Dediğiniz gibi şimdilik yeterli.

PSU ayrı yazmıştım, model mi yetersiz sizce? 600W Bronze sertifikalı.

Alıntıları Göster
    Dediğiniz gibiyse 2k uygundur, çalışmak için çok daha iyi 2k, ekrana çok daha fazla şey sığıyor. Ben yazılımcıyım, 1080P de çalışamıyorum 2k'ya alıştığım için

Wifi için anakart almak çok mantıklı değil özel bir indirim olmadığı sürece (hazır sistemin parçası gibi), 60 liraya bir tp link alırsınız, tırnak kadar usb, herhangi bir usb portuna takıp varlığını unutursunuz.

Şimdiden uyarayım ama, 2k monitör alıp oyunları 1080P de açmaya çalışmayın, 1440 1080'in tam katı olmadığı için baya bulanık olur görüntü, ya 1440 ya 720'de oynamanız lazım, önerim 1440P yapıp grafik ayarlarını kısmak. Youtube'da vs bu sorun yok, otomatik hallediyor downscaling işlerini.

PSU yanlış görmüşüm, yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirikalische -- 14 Temmuz 2020; 12:3:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

Dediğiniz gibiyse 2k uygundur, çalışmak için çok daha iyi 2k, ekrana çok daha fazla şey sığıyor. Ben yazılımcıyım, 1080P de çalışamıyorum 2k'ya alıştığım için

Wifi için anakart almak çok mantıklı değil özel bir indirim olmadığı sürece (hazır sistemin parçası gibi), 60 liraya bir tp link alırsınız, tırnak kadar usb, herhangi bir usb portuna takıp varlığını unutursunuz.

Şimdiden uyarayım ama, 2k monitör alıp oyunları 1080P de açmaya çalışmayın, 1440 1080'in tam katı olmadığı için baya bulanık olur görüntü, ya 1440 ya 720'de oynamanız lazım, önerim 1440P yapıp grafik ayarlarını kısmak. Youtube'da vs bu sorun yok, otomatik hallediyor downscaling işlerini.

PSU yanlış görmüşüm, yeterlidir.

Alıntıları Göster

önerilerinizi dikkate alacağım.

• Alternatif anakart tavsitesi wifi şart ise mortar wifi
    Psu olarak high power 600w gold tercih edin sizin listedeki model güç olarak yeterli olmakla birlikte sessizlik olarak pek verimli değildir.
  • Bu parcaları aldııgnızda Turkiye icin kargo parası ve vergi oduyor musunuz?
    Mesela Amazon da yazıyor parca 200 dolar ama Turkiye ye kargo 100dolar gibi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Bu parcaları aldııgnızda Turkiye icin kargo parası ve vergi oduyor musunuz?
    Mesela Amazon da yazıyor parca 200 dolar ama Turkiye ye kargo 100dolar gibi?
    Normalde amazondan Türkiye'ye direk gönderim olan ürünlerde kargo ve gümrük vergisi dahil fiyatları görebiliyorsunuz ama TR fiyatıyla aynı veya daha pahalıya geliyor.
    Benim arkadaşım getiriyor, o yüzden kargo veya gümrük yok.
  • Arkadaşlar sistemimi hemen hemen tamamladım.
    İnşallah sıkıntısız bir tedarik süreci geçiririm.
    Yorum yapan yapmayan herkese teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: by_yeg

Arkadaşlar sistemimi hemen hemen tamamladım.
    İnşallah sıkıntısız bir tedarik süreci geçiririm.
    Yorum yapan yapmayan herkese teşekkürler.

Güzel bir sistem olmuş güle güle kullanın.

• Anakart tarafında bütçeyi zorlama imkanın varsa X570 Tomahawk Wifi tavsiye ederim.

www.vatanbilgisayar.com
    MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI Amd X570 Soket AM4 DDR4 4600(OC) MHz M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/msi-mag-x570-tomahawk-wifi-amd-x570-soket-am4-ddr4-4600-oc-mhz-m-2-anakart.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.