Şimdi Ara

40.000-50.000 TL Hatchback TAVSIYE lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba. Yaklasik 1 yildir araba hayaliyle fiyatlarin ucusunu izlemekteyim. Herkes gibi ben de bir arac hayalim vardi. 1 senedir tofas grubundan fiat külfetinden kurtulmak icin para biriktirip biseyler yapmaya calistim ancak gel gelelim fiatlar tofaslar benden daha hizli kacti. Simdi maksimum 40-50 bin arasi bir butceye ulastim. Hatchback guzel sorunsuz herkes nasil alip binip sıkılıp satabiliyosa ben de onu yapmak istiyorum.

Aractaki hedefi;

Uzun yol gezileri

Kamplar

Gezelim gorelim tarzinda youtube icerigi icin seyahat videolari cekmek

Iki kisilik bir aileyiz butcemize uygun bizi yormayacak sanayide bayiltmayacak tecrubelerinizle alabilecegim

BIR ARAC TAVSIYESI ISTIYORUM!

Bakip vazgectiklerim

Citroen Saxo, Xsara

Peugeot 206

Renault Clio, Europa, Broadway

Opel Corsa

Fiat Brava

Ladalarin alayi

Hastasi oldugum tek arac C3 Citroen oldu ama bulmak zor onu da imkansiz gibi bisey.

Ustteki araclara tekrar mantikli anlayan bir aciklama geldigi takdirde inceleyecegim.

Tecrubeli arkadaslarin yorumlarina ihtiyacim var.

Not: Tofaş ve Fiatlar ile Sedanlar uzak dursun... :))

• Bütçeyi bı tık artırıp 50bin ve biraz üzeri fiyata 2005 model üzeri mk3 kasa 1.4 fire motor Palio alabilirsin. Albeaların hatcback halidir kendileri. LPG ile tüm ihtiyaçlarını karşılar

• Cok kucuk degil mi 😔
  • 40 liraya hatchback olsun sanayide yormasin uzun yolculuk yaptırsın varsa bende alayım öyle araba ha birde Tofaş Lada Fiat vs olmasın :)))

1999 kasa Golf bakacaksın onunda ağır kazasız temizini bulup sağlam pazarlık edeceksin aklıma gelen o

• Bahsettiklerimi bulmak kolay onemli olan onda su ariza olur bunu alma onun su kasasi sorunsuz sunu al diye tavsiye verebilecek guzel insanlar lazim ☺😎
  • Ferrary99 F kullanıcısına yanıt
    bu bütçeyle zor.biraz daha bekleyin reyis şahlanıcaz diyor daha iyisini alırsın.
  • Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    Evet daha iyi bir şahin daha iyi bir serçe icin....
  • Bence corsa ve xsara güzel arabalar ek olarak aşağıdakilerde güzel.

Proton gti motor 315 çift kapı otomatik.
    Rover 216 si 1,6v cvt otomatik
    Deawo nexia GTX motor otomatik
    Mazda pratica otomatik

Ama hackback C3 beğeniyorsan xsara picasso 1,6 manuel lere de bak derim hem 50.000 bulabilirsin hemde C3 sen daha konforludur. Özellikle uzun yol gezisi youtube felan için yazmışsın, bence picasso bunun için güzel araba tam uzun yol gezisi ve şehir içine uygun.
  • İlk tavsiye: Renault Twingo

Çok kaçmaz, uzun yolda 100ü pek geçmemen gerekir, kalitesi kötüdür ama kamp için birebirdir. Tavanı açılıyor ve koltukları iki kişilik yatak oluyor, daha fazla bir şey eklememe gerek yok herhalde. Bir de parçaları ucuz.

İkinci tavsiye: 1.3 cdti corsa/1.3 mj palio

Bunlardan bu fiyata bulabilirsen inanılmaz ekonomik ve dayanıklı motor bunlar. Bir kasabada bir usta varsa bu motoru ezbere biliyordur, öyle de yaygın bir motordur. Dolayısıyla parça bulmama-kazık fiyat falan karşılaşmazsın. Ayrıca uzun yolda hiç zorlamadan çok rahat 110-120 gidersin. Ama konforu pek yoktur, çok sesli ve titreyen bir motor. Ama bu fiyatlara 1.3 mj bulabilir misin onu bilmiyorum, sadece öneri.
  • Rhodium kullanıcısına yanıt
    Onerilerin guzeldi tesekkur ederim. Kisacasi piyasasi pek olmayan araclara yonel satarken beklemeye alış gibi bir sonuc cikardim. Olsun. Kullandigima sayar dusukten satarim. Bu araclar cok yakar gibime geliyor degilmi
  • AtesHırsızı kullanıcısına yanıt
    Twingo kullanicisi youtuber bir dostum var inan hic yaklasma falan dedi
  • Taksi cikmasi Albealar 1.3 multijetler nasil bilirsiniz?
  • Dizel xsara senin ilacın o fiyatlara varsa gayet alınabilir bir araç.

Ağustos ayı içerisinde 2 arkadaşım 70bin bütçe ile araç bakıyorlardı, birisi 74 e 2004 ibiza almış diğeri 71 e 2004 fiesta almış.

Yani 40 bin bütçeyle alacağın en güzel araç tofaş olabilir.

• BenjaminGreen kullanıcısına yanıt
    50-52 bin bandinda iyi bir Xsara veya Albea 300 binlerde temiz taksi cikmasi yaramazmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferrary99

50-52 bin bandinda iyi bir Xsara veya Albea 300 binlerde temiz taksi cikmasi yaramazmi?

Taksi çıkması albea alacağıma Tempra falan alırdım ben donanımlı olarak bulunabilir.

Taksicilerin arabanın suyunu çıkarmadan satmayacağını düşünüyorum, 300binde taksi sanmıyorum olacağını.

Megane 1 bakılabilir.

• BenjaminGreen kullanıcısına yanıt
    Haklisin. Palio 1.4 ler de parliyo gozumde megane 1 ler bu fiyatlara pek yok europalar var temizi zor tabi

Ben bütçeyi 50-60 olarak görüp ona göre bakmıştım yanlış olmuş evet megane 1 bulunmayabilir.

Palio için 1.2 ve 1.4 farkı var diye hatırlıyorum ama tam emin değilim bir araştır istersen birisi 8v diğeri 16v olması lazım, 16 olan 1.2 diye biliyorum.

O sebeple otomatik yazdım. Piyasası olmayan araçlar otomatik ise hemen satılıyor. Onlar etkilenmiyor. Çünkü yeni araba öğrenmek isteyen otomatik çi bir nesil var. Düşük bütçeli araba ile 1-2 yıl tecrübe etmek istiyorlar. Dolayısı ile bu araçlar hemen satılıyor.

• Beyaz renk 2005 model 176.000 de orjinal km palio 1.3 dizel multijet tek kapı camlı koltuklu arka koltuk yatıyor ve camlar kelebek açılıyor koltuk ve camlar ruhsata işli otomobil ruhsatlı diğer emsalleri yüzde 90 ı kamyonet geçer yolcu taşıyamaz muayeneden geçiremezsiniz. Bu aracı satacağım henüz ilana koymadım ilgilenen olursa mesaj atabilir araç bahçeşehirde site otoparkında duruyor arada kullanıyorum elden çıkaracağım. Akşamları görebilirsiniz ancak ya da haftasonu pazar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.