Şimdi Ara

45-46 bin TL 'lik araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şu anda Volkwagen polo 1.4 basicline 75 HP LPG'li bir araca biniyorum fakat bebek beklediğimizden dolayı arabanın ailemize küçük geldiğini gördüm ve istemeyerek de olsa mevcut arabamı satıp daha geniş bir araba almanın zamanı geldiğini düşündüm. Mevcut arabamın süspansiyonu, yol tutuşu ve yakıtı ciddi manada iyi ( bana göre tabiki ). Örneğin geçenlerde Nevşehir - Mersin arası toplam 317 km de 42 TL yaktı. Bu da yaklaşık 13 - 14 kuruşa karşılık geliyor. Kışın ise 16 - 18 kuruş felan yakıyor. Tek eksiği taşlı yollarda içine yol sesi alıyor bu da uğultu yapıyor ( bi kaç kişiden daha duymuştum yumuşak lastiklerle çözmüşler ) ve iç döşemeleri plastik olduğundan nadir de olsa gıcırdama yapıyor (belki de takılacak bi mevzu değildir ). Şimdi ise 45-46 bin TL bandında bir araç aramaktayım. Sahibinden de o kadar gezdim ama istediğim arabayı bulamadım fakat bana en yakın gelen iki arabayı buldum. Bunlar

1- Jetta 1.6 TDI
    2- Toyota Corolla 1.4D

2009-2011 modellerinin ortalama fiyatları 40 ila 47 bin arasında değişiyor. Bu bağlamda yardımlarınıza ihtiyacım olacaktır.

1- Yakıtı düşük
    2- Kesinlikle dizel
    3- Güvenilir, sağlam, yol tutuşu iyi vs...

bir araç tavsiyesi bekliyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilimarsivi -- 17 Ağustos 2015; 9:36:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

2011 Avensis
    @İmportant Hocam Avensisin 1.6 dizeli yok sanırım 2.0 lar da bizi aşar. LPG'li avensisler var ama Dizel öncelikli tercihim. Bu arada çok teşekkürler yine de fikir oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilimarsivi -- 8 Ağustos 2015; 23:54:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilimarsivi

@İmportant Hocam Avensisin 1.6 dizeli yok sanırım 2.0 lar da bizi aşar. LPG'li avensisler var ama Dizel öncelikli tercihim. Bu arada çok teşekkürler yine de fikir oldu.
    Focus 3 1.6 tdci
  • quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Focus 3 1.6 tdci

Alıntıları Göster
    Focusların süspansiyyonları konusunda biraz şüphelerim var konfor da önemli benim için daha önce hiç focus a binmedim fakat binenler pek memnun değil gibi hocam ama teşekkür ederim.

Yardımlarınızı beklemeye devam ediyorum ;)
  • Passat,insignia,superb şuanda aklıma gelenler.
  • Hocam çocuk var ise 2.el önemli değil ise bence MPV araçlara bakın derim.Renault Scenic ya da Citroen C4 Picasso olabilir.

Bunlar dışında Megane ST 1.5 Dci olabilir.Bir de hocam şunu unutmayın çocuk olunca eşinizinde araba kullanması gerekebilir.O nedenle otomatik düşünebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Hocam çocuk var ise 2.el önemli değil ise bence MPV araçlara bakın derim.Renault Scenic ya da Citroen C4 Picasso olabilir.

Bunlar dışında Megane ST 1.5 Dci olabilir.Bir de hocam şunu unutmayın çocuk olunca eşinizinde araba kullanması gerekebilir.O nedenle otomatik düşünebilirsiniz.
    ben i20 2010 dizel ile 355 km 55 tl yaktı araç dolu idi vede kışın kış lastiği ile bu bile çok geldi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Hocam çocuk var ise 2.el önemli değil ise bence MPV araçlara bakın derim.Renault Scenic ya da Citroen C4 Picasso olabilir.

@cc123 Hocam dediğiniz arabaların 2010 modelleri beni aşıyor daha düşk modellerini de almak istemiyorum biraz da modelli olsun almışken baya binelim istiyoruz allah nasip ederse.

@Automobilista Hocam çevremde fransız arabalardan çok fazla şikayet duyuyorum bu da beni fransız marka araba almakta çok fazla şüpheye düşürüyor. Dediğiniz megane 1.5 dci hem çok az yakan hem de tam aile arabası fakat güvenlik ve aracın sağlamlığı ve kısa sürede kendini bırakması yönünden çok eleştiri alıyor. Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bu arada Toyota Corolla 1.4d hakkındaki düşünceleriniz nelerdir. Yokuşlarda bayılır mı bu araba çekme sorunu yaşar mı yüklü iken.

• quote:

@cc123 Hocam dediğiniz arabaların 2010 modelleri beni aşıyor daha düşk modellerini de almak istemiyorum biraz da modelli olsun almışken baya binelim istiyoruz allah nasip ederse.

@Automobilista Hocam çevremde fransız arabalardan çok fazla şikayet duyuyorum bu da beni fransız marka araba almakta çok fazla şüpheye düşürüyor. Dediğiniz megane 1.5 dci hem çok az yakan hem de tam aile arabası fakat güvenlik ve aracın sağlamlığı ve kısa sürede kendini bırakması yönünden çok eleştiri alıyor. Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bu arada Toyota Corolla 1.4d hakkındaki düşünceleriniz nelerdir. Yokuşlarda bayılır mı bu araba çekme sorunu yaşar mı yüklü iken.
    @krkmz1666 hocam mevcut arabam hatchback zaten sedan bir şey düşünüyorum. Bu arada aracınızın yakıtı çok iyi güzel günlerde binin ;)

• bilimarsivi B kullanıcısına yanıt
    Hocam Toyota'nın bazı 1.4 Dizelleri yağ yakıyor.Almadan araştırın derim.
  • Corolla 1.33 benzinli 51500 siizin çocukla ilgili her ihtiyacı karşılar bide lpg takın bitti gitti senelerce kullanın
    Milletin eski püskü arabasına okadar vereceğime 0km alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: airarmada
    Corolla 1.33 benzinli 51500

53500
  • 2008 corolla comfort 1.6 124 hp alıp lpg ile binerseniz dizelle aynı yakıyor en azından çekişi çok iyi ve sessiz bir araç ama 2008 model olmasına dikkat edin onlar 5 vites daha iyi olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

quote:

Corolla 1.33 benzinli 51500

53500

Liste fiyatından ne zamandan beri araba alınır olmuş
  • quote:

Corolla 1.33 benzinli 51500 siizin çocukla ilgili her ihtiyacı karşılar bide lpg takın bitti gitti senelerce kullanın
    Milletin eski püskü arabasına okadar vereceğime 0km alırım
    @Automobilista hocam bilgilendirme için teşekkür ederim daha önceden duymamıştım araştıracağım.

@airarmada hocam söylediğiniz araba yakıt anlamında tasarruf ettirir ama şehirlerarası ve köy yollarında performansı çok düşük kalacaktır diye düşünüyorum. Şu anda bindiğim araç da 75 beygir LPG li yokuşlarda 2 ye düşüyorum ve Şehirlerarası yollarda yokuşlarda devir düşüyor vites küçültmek zorunda kalıyorum. O yüzden dediğiniz aracın dizel modeli var o da 1.4 90 Beygir ve 205 NM tork üretiyor. Asıl merak ettiğim konu Toyota Corolla 1.4d yokuşlarda bayılır mı. Uzun soluklu yokuş yollarda devirden düşer mi. Motor performansı nasıl sizce?

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

• quote:

@Automobilista hocam bilgilendirme için teşekkür ederim daha önceden duymamıştım araştıracağım.

@airarmada hocam söylediğiniz araba yakıt anlamında tasarruf ettirir ama şehirlerarası ve köy yollarında performansı çok düşük kalacaktır diye düşünüyorum. Şu anda bindiğim araç da 75 beygir LPG li yokuşlarda 2 ye düşüyorum ve Şehirlerarası yollarda yokuşlarda devir düşüyor vites küçültmek zorunda kalıyorum. O yüzden dediğiniz aracın dizel modeli var o da 1.4 90 Beygir ve 205 NM tork üretiyor. Asıl merak ettiğim konu Toyota Corolla 1.4d yokuşlarda bayılır mı. Uzun soluklu yokuş yollarda devirden düşer mi. Motor performansı nasıl sizce?

@HAKTAN06 hocam teşekkür ederim değerlendirme listeme aldım söylediğinizi.

• quote:

Valla şuanki araçtan sonra size uçak gibi gelir geri kalanı için yorum yapmıycam

• quote:

quote:

Valla şuanki araçtan sonra size uçak gibi gelir geri kalanı için yorum yapmıycam

Alıntıları Göster
    Bende 0 km Corolla 1.33 almanız tarafındayım. Size çok uygun bir araç.

• Lancia delta 1.6 mjet der kaçarım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.