Şimdi Ara

5 yıl sonra ilk defa foruma girdim, tıp fak 4.sınıfım soruları alabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hepinize şimdiden başarılar inşallah emeklerinizin karşılığını alırsınız.Yaklaşık 4-5 yıl önce bu forumda çok zaman geçiriyordum, çok kaliteli ve değerli insanların bulunduğu bir platform.Şu an tıp fakültesi 4.sınıfım eğer merak ettiğiniz soru varsa cevaplayabilirim.Bu arada bizim zamanımızda uruk hai ve killing road arkadaslarım vardı su an neredeler cok merak ediyorum kendileri forumun efsanelerindendir :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıwonderıfblood -- 6 Kasım 2023; 11:23:48 >

• İki sorum var

1-) Memnun musun bölümden ve ne kadar ders çalışıyorsun?

2-) Türkiyede doktor olmak mı, yurtdışında mühendis olmak mı daha mantıklı sence?
  • tusta hangi uzmanlık dalını düşünüyorsun

1. Tıp bölümünü isteyerek yazmamıştım fakat okudukça ister istemez insan alışıyor o yüzden memnun olmamak gibi bir seçeneğimin olmadığını düşünüyorum fakat yine de sana bir cevap vermek için evet memnunum diyebilirim.Ders çalışma konusuna gelirsek ilk 3 sene günde 2-3 saat ile sınıfları geçtim, tabi ki sınav haftaları artıyor doğal olarak, bu sene ise stajlar başladığı için günde 4-5 saat dolaylarında çalışarak ilk stajımı tamamladım.(dahiliye ve en zor stajdır.)
    2. Ben Türkiye'de doktorluk yapmayı tercih ederim fakat kişinin isteğine bağlı bir durumdur bu.
  • sky is blue kullanıcısına yanıt

Normalde dahiliye düşünüyordum fakat dahiliye stajından sonra biraz soğudum o yüzden şu anlık ben de bilmiyorum ne istediğimi

• Hocam 1. Sınıflara tavsiyeniz var mı
  • nöro girecek gibi duruyor hocam ne tavsiye edersin
  • Dolandirici33 D kullanıcısına yanıt

1.sınıf fakültenin en kolay ve liseye en yakın yılı, o yüzden ekstra bir şey önermiyorum devam eden yıllarda ise textbooklar üzerinden çalışmalarınıza ağırlık verirseniz 4.sınıfa geldiğiniz zaman neyin ne olduğunu daha iyi bileceğiniz için çok fayda sağlar.Örnek veriyorum; şu an sadece merak amaçlı diyelim ki anatomide karaciğeri gördünüz, açıp herhangi bir textbookdan karaciğerle alakalı hepatit olur, siroz olur bu hastalıklar ile ilgili biraz bilgi edinin ve bunu genel kültür olarak almaya başlayın bu yıllarda.İleride zaten her şeyini öğretecekler.

• damakcatlatan kullanıcısına yanıt

Nöroloji pek hoşlanmadığım bir alan fakat youtube'dan izleyerek halledebilirsiniz diye düşünüyorum.Ninja Nerd öneririm.

• ıwonderıfblood kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Başarılar diliyorum size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıwonderıfblood

Nöroloji pek hoşlanmadığım bir alan fakat youtube'dan izleyerek halledebilirsiniz diye düşünüyorum.Ninja Nerd öneririm.

Noroanatomi hocam noroloji degil
  • damakcatlatan kullanıcısına yanıt

O zaman sobotta veyahut herhangi bir atlas üzerinden + ninja nerd size yeterli olacaktır.

• Dolandirici33 D kullanıcısına yanıt

Sağolun sizlere de başarılar.

• hangi üni hocam ?

• Preklinik sınıflarda nasıl ders çalışıyordunuz, çalışma tarzınız ne şekildeydi?
  • Benim çalışma şeklim genel popülasyona göre biraz daha değişik, günü gününe çalıştığım söylenemez.Prekl.aşamada çoğu zaman sınava 2 3 hafta kala çalışmaya başlardım fakat 4.sınıfta işler değişiyor günü gününe özen göstermeye çalıştım.

• ıwonderıfblood kullanıcısına yanıt
    Hocam daha detaylı olarak çalışma yönteminizi anlatabilir misiniz? Textbook okuyarak mi çalıştınız not mu tuttunuz çıkmış odaklı mi çalıştınız?
  • Uruk-Hai tıp kazanamadı hocam. En son girdiği sınavda çok dalga geçtiler, ana avrat sövüp forumu terk etti. Muhtemelen şu an siş hekimi kendisi.

Killing Road Ankarada iyi bir üniversitede mühendislik okuyordu bu kadar hatırlıyorum.

• Rastgele bir ilaç reçetesi yazıp foto atsana
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.