Şimdi Ara

60' veya 65' (led veya plazma)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

60" veya 65" için tavsiye istiyorum. Öncelikli soru tabi led mi plazma olacağı konusunda. Alternatifler pek fazla yok. Sony, Samsung, Panasonic'e ait çeşitli modeller var bildiğim kadarıyla. Açıkçası bu iş için bir bütçe de belirlemedim henüz. Bu konuda f/p en önemli etken olacak ve bu yüzden tecrübesi olan arkadaşlar fikirlerini bildirirlerse sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maelstrom

Herkese selam,

60" veya 65" için tavsiye istiyorum. Öncelikli soru tabi led mi plazma olacağı konusunda. Alternatifler pek fazla yok. Sony, Samsung, Panasonic'e ait çeşitli modeller var bildiğim kadarıyla. Açıkçası bu iş için bir bütçe de belirlemedim henüz. Bu konuda f/p en önemli etken olacak ve bu yüzden tecrübesi olan arkadaşlar fikirlerini bildirirlerse sevinirim.

Selamlar,

Aradığın özellikleri söylememişsin ama ben tahmin edeyim. 3D, dahili wi-fi ve uydu alıcı, smart tv, dlna, en az 200-400 Hz, usb'den film ve ses codec'i konusunda sıkıntı yaratmayan bir televizyon arıyorsunuz.

Led olarak modellerde 60" yok 65" var:

1. LG 65LM620V 6.548 TL,
    2. Samsung 65ES8000 9.299 TL,
    3. Sony KDL 65HX920 11.587 TL.

55" Led ise:

1. Samsung 55ES7000 3.976 TL,
    2. Samsung 55ES8000 4.150 TL,
    3. LG 55LM960V 5.319 TL -860V, 660S, 640S, 615S, 620S, 670S, 760S, 615S, 765S, 671S onları yazmadım-,
    4. Philips 55PFL7007K 3.799 TL,
    5. Philips 55PFL8007K 4.619 TL,
    6. Philips 55PFL6007K 3.499 TL,
    7. Sony KDL 55HX850 5.562 TL,
    8. Sony KDL 55NX720 3.586 TL,
    9. Sony KDL 55HX920 6.740 TL,
    10. Panasonic 55WT50E 5.406 TL,
    11. Panasonic 55DT50 5.199 TL,

Plazma olarak 50-65" modeller ise:

1. Panasonic 50ST50 2.799 TL,
    2. Pansonic 50VT50 4.503 TL,
    3. Panasonic 50GT50E 3.344 TL,
    4. Panasonic 65ST50 5.818 TL,
    6. Panasonic 65VT50 8.352 TL.

Fiyatlar ve modeller bunlar.

Edit: İmla hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aramazmert -- 10 Şubat 2013; 18:23:32 >

• Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Led Plazma arasında tercih yapmak zor. Bu konuda öneriniz varsa onu da belirtirseniz sevinirim. Şu anda evde 42" Vestel eski tip bir plazma var. O zaman (2006) HD-Ready olduğu ve çözünürlüğü 1024x768 olduğu için epey de pahalıya (3500 TL) alınmış bir TV. Tabi teknoloji nankör ve fiyatlar sürekli düşüyor. Sizce OLED TV'leri ya da 4K'ları yaygınlaşmasıyla fiyatların biraz daha düşmesini bekleyeyim mi yoksa artık fiyatlar için hemen hemen oturmuş diyebilir miyiz. Tabi fiyatlar yine düşecektir ama tahminimce bu düşüş eskisi kadar sert olmayacaktır. Özellikle de ekran boyutu büyük olduğu zaman.
  • Hocam öncelikle önemli değil. Yardımcı olmaya çalışmak iyi oluyor.

Televizyondan SD ve HD yayının güzel olmasını mı bekliyorsun ?
    Yoksa HD mkv filmleri ve 3D filmleri güzel oynatmasını mı ?
    Ya da multi media özelliklerinin mi olmasını bekliyorsun ?

Bunlara göre olay değişir. Önce bunlara karar ver. Sonra tekrar cevap yaz bana konuşalım.

Fiyatlar düşecektir 2013 modeller piyasaya girince falan. Ama OLED'leri bekleyebilirsin..

4K şu an 2 tane model var:

LG 84LM960V 33.739 TL,
    Sony KD-84X9005 79.998 TL gibi uçuk kaçık fiyatlarda dolaşıyor.

Karar senin.
  • Kocaman tv alıyorsun sony olsun ki izlediğinden bir şey anla. Diğerlerini düşünme bile.
  • 4K'ları zaten hiç düşünmüyorum bile sadece yaygınlaşmaları durumunda FHD'lerin fiyatları ne kadar düşer onu merak ediyorum. Tv'de yapacaklarım sd ve hd (ready) yayınları izlemek bir de belki ara ara bilgisayarımı bağlayabilirim açıkçası 3D filmlerle çok fazla işim olacağını düşünmüyorum. Tabi çocuklar keşfederse ne olur bilmem. Marka olarak açıkçası panasonic ve sony öncelikli. Özellikle fiyatının da uygunluğunu düşünerek panasonic plazma daha yakın görünüyor. Ama sonynin de ekran konusunda üstünlüğü tartışılmaz. O yüzden biraz daha fazla vererek led sony mi düşünmeliyim bilemiyorum.
  • quote:

4K'ları zaten hiç düşünmüyorum bile sadece yaygınlaşmaları durumunda FHD'lerin fiyatları ne kadar düşer onu merak ediyorum. Tv'de yapacaklarım sd ve hd (ready) yayınları izlemek bir de belki ara ara bilgisayarımı bağlayabilirim açıkçası 3D filmlerle çok fazla işim olacağını düşünmüyorum. Tabi çocuklar keşfederse ne olur bilmem. Marka olarak açıkçası panasonic ve sony öncelikli. Özellikle fiyatının da uygunluğunu düşünerek panasonic plazma daha yakın görünüyor. Ama sonynin de ekran konusunda üstünlüğü tartışılmaz. O yüzden biraz daha fazla vererek led sony mi düşünmeliyim bilemiyorum.

Hocam o zaman çocuklar için de güzellik olsun istiyorsan Sony LED önceliğinde olmalı bana göre.

4K'lar iyice yaygınlaşınca FHD'lerin fiyatları çok fazla düşmez bana göre. Zira 4K'ların yaygınlaşması için daha bi 4-5 sene var. 2015 başı gibi LG ve Samsung OLED'lere ağırlık vermeyi planlıyor ama yaygınlaşması 4-5 seneyi bulur zannımca.

• quote:

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Led Plazma arasında tercih yapmak zor. Bu konuda öneriniz varsa onu da belirtirseniz sevinirim. Şu anda evde 42" Vestel eski tip bir plazma var. O zaman (2006) HD-Ready olduğu ve çözünürlüğü 1024x768 olduğu için epey de pahalıya (3500 TL) alınmış bir TV. Tabi teknoloji nankör ve fiyatlar sürekli düşüyor. Sizce OLED TV'leri ya da 4K'ları yaygınlaşmasıyla fiyatların biraz daha düşmesini bekleyeyim mi yoksa artık fiyatlar için hemen hemen oturmuş diyebilir miyiz. Tabi fiyatlar yine düşecektir ama tahminimce bu düşüş eskisi kadar sert olmayacaktır. Özellikle de ekran boyutu büyük olduğu zaman.

Türkiyede fiyatlar düşmez, beklerseniz fazlası ile hayalcilik olur, satnadrt fiyat düşmelerinden bashetmiyorum, Türkiyede halen 2011 serileri inanılmaz fiyatlara satılıyor, Avrupada bu serileri bulmak dahi imkansız !

4K UHD tvler içinse, henüz erken, 2015 senesi öncesinde birşey beklemeyin, şuanmki fiyatlarda havalarda uçuyor, bu fiyatlara hiç bir firmada pazar payı hayallerini gerçekleştiremez, ama ilk seriler olduğu için haklı olarak nabız yokluyorlar, ya tutarsa gibilerden !

Diğer türlü, Plasmaların ürettiği resim kalitesine hiç bir LcdLed serisini ulaşamaz bunu bilin, kim ulaşır dersede ciddiye bile almayın, gülün geçin !

VT serisi panasonickler ise tarışmaşsız şuan piyaslardaki en mükemmel resmi üretebilen serilerin en başında gelir !

Sony deniyor, Samsung deniyor,Lg deniyor, her serisi farklıdır Adam giriş seviyesi cihazı çaıkarıyor fiyat ucuz diye millet kapışıyor, hayatında ilk defa Lcd cihazı kullanan Adamda kendini parçalıyor görüntü harika, üstüne tanımam gibilerden, oysaki izlediği görüntü vasat dahi olmayabilir ama ona göre canlı renkler mükemmeldir, saygı duymak lazım !

Bütceniz varsa, düşünmeye bile gerek yok, VT serisi alın resim kalitesine ne Sony ulaşabilir nede diğer firmalar !

Birde Çocukları olan Ailere, nasıl 55 inc LcdLed ekranı alın diyorsunuz?

Söz konusu olan Çocuklar, bahsettiğiniz paneli acaba gördünüzmü izledinizmi, 2 metreden 55 inc cihaza baktınızmı+3D olarak izledinizmi, yorum tamamda Çocuklar konu dahilinde ise kimsede ezbere bunu al diyemez !

Amerikada ve Japonyada bu olay yaşandı, sadece bir basit oyun yüzünden bir gecede binlerce Çocuk hastanelik oldu, Kusma, denge kaybı, baş dönmesi ve ortamı algılamama gibi sonuçlar sebebiyle ciddi panik havası yaşandı !

İş televizyonda bitmiyor malesefki, bilinci Anne Baba olmak gerekli.

• Tam da beklediğim cevaptı aslında sizinki. Şu an için 65vt50 havadan bir şekilde bir para gelmediği sürece 9-10k TL'lik fiyatıyla bir hayal. Şu etapta çok bir acelem de yok ama yine de hafiften bir araştırmalara başliyim dedim. Çocuğun onu yakından izlemesi kadar atacağı bir nesneyle vereceği zarar ihtimali de var. Bu da beni düşündüren diğer bir etken. Yardımcı olan herkese teşekkürler ve beklemeye biraz daha devam.
  • quote:

Tam da beklediğim cevaptı aslında sizinki. Şu an için 65vt50 havadan bir şekilde bir para gelmediği sürece 9-10k TL'lik fiyatıyla bir hayal. Şu etapta çok bir acelem de yok ama yine de hafiften bir araştırmalara başliyim dedim. Çocuğun onu yakından izlemesi kadar atacağı bir nesneyle vereceği zarar ihtimali de var. Bu da beni düşündüren diğer bir etken. Yardımcı olan herkese teşekkürler ve beklemeye biraz daha devam.

Şu kadarını söyleyebilirim, fiyatları bu kadar yüksek seviyelerde tutan firmalar, yani üreticiler değil, Amerikada 70 inc paneller 1500 Dolarlara kadar geriledi, 1 sene öncede net olarak yazmıştım ve burda tekrar yazmak istiyorum, firmlar beni sevmezler ama yinede yazmak isterim !

1 Sene önce kullandığım cümleler net ve açıktı, Panasonic o kadar öfkeliydiki Amerikada Avrupa için gerçekten meydan okudu haksız rekabetten bıktık diye, ve 65 inc serileri o dönemde VT50 yokken 1500 dolara satılacağını belirttiler vede yaptılar !

Bunu yakında Avrupa içinde yaparlarsa hiç şaşırmayın, üreticilerin tamamı bıkmış durumdalar Panasonic iflasın eşiğine geldi, Adamlar Amerikada 65 inc seriyi 1200 dolara satıyor ve şuan onları ayakta tutanda Amerika ve Asya pazarı fakat Avrupada aynı seri inanılmaz fiyatlara satılıyor !

Şahsi fikrime gelince, Mayıs ayında herşey netlik kazanacak, Panasonic başta olmak üzere ya tamam ya devam diyecekler yada Avrupa pazarındaki serilerinde ciddi düşüşe gidecekler !

AB bu tavrında devam ederse sanıyorum, Japon firmlarıda karşı önlemlerini alacaklar zaten ilk ip uçlarıda geldi, Avrupa için sadece küçük panelleri üretebileceklerini açıkladılar !

Türkiyeyi zaten yazmıyorum, fiyatlar neye göre belirleniyor anlamak imkansız !

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.