Şimdi Ara

63000 SIRALAMADA BİR KAÇ TAVSİYE GEREK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Öncelikle kfam çok karışık. Her türlü yardım edene ALLAH RAZI OLSUN. 63000 sıralamam var.

Kıyas edilemeyecek kalitede 2 bölüm evet ancak MARMARA Kimya Mühendisliğinde annem ve babamdan dolayı işe girme imkanım çok daha basit ve MBA falan yapıp yönetim alanında olmak istiyorum akabinde.

ÖZYEĞİN bilgisayar ise bilgisayar mühendisliğini AŞIRI seviyorum yani çok iyi hissediyorum o bölümde ancak %50 burslu özü bilgisayar girersem ve bu da çok para demek.
    Ailemin durumu zorlanır olur ancak Özyeğine son zamanlarda kötüleşiyor rektör terk etti sorunlar var deniyor. Aklımı çeliyorlar. Ancak üni kendini geliştirmeye çok çok çok açık belli bir durum bu.

Bir yanda 3. aday ECZACILIK bu da paralı falan düşünülebilir tıpı severim.

Ve kocaeli makine mühendisliği var listemde. İnanın kafam çok karışık her türlü yardım olumlu olacaktır.

• APUPAP
  • ozwizard kullanıcısına yanıt
    UP LÜTFEN
  • ozwizard kullanıcısına yanıt
    ya bu kadar zor mu yardım etmek beyler
  • Marmara kimya mühendisligine gir bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden hocamş? iş imkanı rahat olduğu için mi?
    Bilgisayar müh hakkında konuşurken agzuımın suyu akıyor. ancak puan istanbul içi anca özele yetiyor
  • kesinizmirliksk K kullanıcısına yanıt
    çok benzer durundayız dostum. benimde bilg. müh aklımı çeldi ve olabilecek en iyi devlet SAKARYA ÜNİVERSİTESİ bilmiyorum bilen birileri bu bahsi geçen üniversiteler hakkında bilgi vesaire verebilirse makbule geçer
  • bende sizinle aynıyım kafamda eem var ama bilmiyorum kafam çok karışık
  • İst dışı bilg. muh unutun derim ist mezunları bile iş bulumuyubliyor bu mesleklerde buyuk sehir vi ticari yapı çok muhim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yatacağım diyorsan Marmara'ya git, kendimi geliştireceğim hiç durmayacağım aşırı girişken bir tipim diyorsan ÖzÜ'ye. Eğer yatacaksan senelik 20 milyar vermeye değmez ama çalışacaksan ve kumaşın kaliteliyse ÖzÜ'de potansiyeline erişirsin, Marmara'da ise hep altında kalırsın.
  • Ben de aynı durumdayım hocam.endüstri mühendisliği istiyorum ama İstanbul olmuyor.Veterinerlik aklımı çeldi ama o da mesleki olarak zor.Ne yapsam bilemiyorum
  • who-tang W kullanıcısına yanıt
    Özü de potansiyeli nasıl yakalarız? Yani MARMARA ÜNİ. ye kıyasla ne gibi + lar katıyor da biz iyi muhendis oluyoruz hocam?
    peki özü ye giden bir tanıdığınız var mı özellikle mühendislik fakültesine? shuttlesi evimin onunden kalkıyor ve 20dk suruyor açıkçası cazip bir özellik bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozwizard

Özü de potansiyeli nasıl yakalarız? Yani MARMARA ÜNİ. ye kıyasla ne gibi + lar katıyor da biz iyi muhendis oluyoruz hocam?
    peki özü ye giden bir tanıdığınız var mı özellikle mühendislik fakültesine? shuttlesi evimin onunden kalkıyor ve 20dk suruyor açıkçası cazip bir özellik bu.

Ben, İnşaat Müh'deyim, 2012'de tam burslu girdim.

ÖzÜ Bilgisayar'ın akademik kadrosuna bak,http://www.ozyegin.edu.tr/AKADEMIK-PROGRAMLAR/Muhendislik-Fakultesi/Computer-Science/People

Gerçekten çok iyi bir kadro, Bilkent-Koç ayarında, hocaların mezun oldukları okullara ve geldiklere yerlere bak. Bu isimler hocaların olacak, onlarla beraber çalışacaksın.
    Okulun standartı yüksek, sen gerekeni yaptıktan sonra bir Bilkent veya Koç mezunundan hiç bir farkın olmaz.

Marmara ölü bir okul, oraya gidersen, hayatına hiç bir ekstrası olmaz, gider gelirsin, diplomayı alırsın, sonra ne yaparsan yaparsın. Ama Özyeğin'de ilk senende başlarsın stajlara, bölümünle alakalı alakasız her yaz staj yapabilirsin. Dersler ciddidir, eğitim ciddidir, öğrenirsin. Hocaların ders için yaptığı hazırlık ve dersi ciddiye alışları bile Marmara'yla arasında dağlar kadar fark vardır. Kaldı ki Marmara'nın kimya mühendisliğini düşünüyorsun, o kadar ölü bir bölüm ki, Boğaziçi'ndeki bile hayır etmiyor..

Ama burada tabi para mevzusu var, 4 sene için 80bin verirsin ÖzÜ'ye gidersen, yemek masrafın daha çok olur, diğer genel giderlerin de Marmara'da okumaya göre yüksek olur. Eğer aileni sıkıntıya sokmayacaksan ÖzÜ'yü hiç düşünmeden yaz ama parasal sıkıntıya girecekseniz bilemem.

• HOcam mesaj icin sagolun detayli olmuso ancak ozyeginli arkadaslarla konustum. Ulasimda sikinti oldugunu ve uni icinin cok pahali oldugunu soyluyorlar.ki ben de 2defa gittim öyle. Rektöru gidince kan kaybetmiş belli. Marmara zaten dediginiz gibi. İlgisiz ve kotu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.