Şimdi Ara

A-DATA DDR600 Sorunu Yokmuş!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bundan 5 ay önce EKSA' dan A-DATA VIESTA DDR600 2*512 Ram aldım. MSI NEO4 sorunsalı ve kötü kodlu işlemci muhabbeti (biraz da okul derdi var tabi) yüzünden doğru dürüst test yapamadığım modüllerimi test yaptım.

Bu modüllerin üretici garantisi 3-9-5-5 303 2.8+-0.1v Mhz.

Sonuç, yukarıda gösterdiğim üretici garantisi altındaki değerlerde,Single olarak
    1 tanesi 295 FSB 3-9-5-5 1T 2.8+-0.1v prime-mem-Pcmark çalışırken (Bu benim maksim)
    diğeri 260 FSB 3-9-5-5 1T 2.8+-0.1v prime-memtest-Pcmark dağılıyor.

Sorun çıkartan ram PCmarkta hep yazma testinde gidiyor, Memtest86 da test5 sonunda 6 haneye varan hatalar ve test8 de 10 tane hata veriyor, Prime torture test no:3 de ise test hiç ilerlemiyor, ben sonlandırınca da x dakika çalıştı x sorun çıktı-çıkmadı diye birşey vermiyor.

Sorun çıkartmayan ise verdiğim bu değerlerde işlemci çarpanını 8'e çekerek 315 Mhz e kadar sorunsuz çalışmakta ve single olmasına rağmen 5000 PCMARK puanı almakta kararlı.

Arkadaşlar, bu ram DDR600 bir ram. Yani ben bu ram, bu değerde çalışması garanti olduğu için bissürü para verdim. Ama biri çıkarken diğeri çıkmıyor. İşin kötüsü ben aldığımda bu ramların kutusu yoktu yani açıktı. Ramda bir sorun var gibi duruyor, garantiye versem değiştirirler mi, yada ne yapsam sorunumu çözebilirim.

Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi bekliyorum, bu akşam nasıl uyuyacam hiç bilmiyorum. Şimdiden çok sağ olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptan666 -- 22 Temmuz 2005, 18:20:23 >

• modüllerin birinde sorun var gibi görünüyor.. son olarak 295 single taktığın slota diğer 260 yapanı tak aynı sorun ise garantisi varsa yolla gitsin zaten aldığında kutusu yokmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 865pe -- 22 Temmuz 2005, 1:02:45 >
  • Hiçbir değeri dğiştirmeden, aynı zamanlama ile takıp çıkardım. Test esnasında koşullar tamamen ve kesinlikle aynıydı ve 2 akşamdır 4-5 tur denedim.

865pe,
    Çok sağ ol, peki garantide sorun çıkar mı dersin. Çok parçam bozuldu ama böyle denenmesi zor bir sorunum olmadı. Kasayla birlikte mi gitsem acaba, elemanlarda 300FSB yapacak sistem olmayabilir. Yada ne önerirsin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaptan666

Hiçbir değeri dğiştirmeden, aynı zamanlama ile takıp çıkardım. Test esnasında koşullar tamamen ve kesinlikle aynıydı ve 2 akşamdır 4-5 tur denedim.

865pe,
    Çok sağ ol, peki garantide sorun çıkar mı dersin. Çok parçam bozuldu ama böyle denenmesi zor bir sorunum olmadı. Kasayla birlikte mi gitsem acaba, elemanlarda 300FSB yapacak sistem olmayabilir. Yada ne önerirsin?

bence maalesef geç kalmışsın.hem piyasada Adata yok hem de garantiye yollasan bile sağlam diye geri döner.
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiyoba

bence maalesef geç kalmışsın.hem piyasada Adata yok hem de garantiye yollasan bile sağlam diye geri döner.

Elemanların eline versem, muhtemelen DDR600 ramları test edemezler zaten. Bu noktada kasa ile gitme durumu söz konusu. Geç kalma olayına gelince belki haklı olabilirsin ama yine de bozuk. Nasıl DDR400 ram DDR200 olarak çalışabilmesi onun sağlam olduğu anlamına gelmiyorsa, DDR600 ram de DDR500 çalışıyorsa bozuk olur diye mantık yürütebiliriz.

Ayrıca ramler aldığımdan beri böyleydi. Ben sorunu moboda ve işlemcide diye düşünüyordum, ta ki single denemek aklıma gelinceye kadar.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: antiyoba

Elemanların eline versem, muhtemelen DDR600 ramları test edemezler zaten. Bu noktada kasa ile gitme durumu söz konusu. Geç kalma olayına gelince belki haklı olabilirsin ama yine de bozuk. Nasıl DDR400 ram DDR200 olarak çalışabilmesi onun sağlam olduğu anlamına gelmiyorsa, DDR600 ram de DDR500 çalışıyorsa bozuk olur diye mantık yürütebiliriz.

Ayrıca ramler aldığımdan beri böyleydi. Ben sorunu moboda ve işlemcide diye düşünüyordum, ta ki single denemek aklıma gelinceye kadar.
    3

yerden göğe haklısında türkiyede servise seni sokmuyolar ki.sistemi onlardan almamışsan kasanı da almazlar içeri seni de.yani ispat etmen çok çok zor.gene de şansını dene.

• EKSA da alışveriş yaptığım yerlerden bir tanesidir ve şimdiye kadar memnundum. Servisi ile de tanışma fırsatı buldum ve sorunum çözüldü. Ben en iyisi kasa ile birlikte gideyim ve sorunu izah edeyim.

Zaten test ederlerse lojik bir kesinlik ile test sonucu olumsuz çıkacaktır, ve çözüm aranacaktır. Kanunlara göre de ürünün temin süresi kadar, ürün serviste kalabilir. Yani maksimum 1 ay, sürünürüm aksi taktirde para iadesi yoluna gitmemiz gerekir ki beni en çok ürünü temin etmeleri memnun edecektir.

Farklı bir düşüncesi olan yada Eksa da derdimi anlatabileceğim birisini tanıyan varsa ve yardım ederse sevinirim.

-- Şimdiye kadar OC ile alakalı idi ama artık sorunsal oldu, bu konuyu dananım genele taşırlarsa sevinirim.--
  • zamanı geçmiş diye bir olay yok...o ram bozuksa ki görülen bozuk değiştirecekler...bunun kaçarı yok..rahat ol bence...

adata600bulup sana veremezler ama para iadesi yaparlar..yapmaları lazım...ben olsam çokdan yakalarına yapıştım..biraz acele et sende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi {PeGaSuS} -- 22 Temmuz 2005, 1:50:14 >
  • quote:

EKSA da alışveriş yaptığım yerlerden bir tanesidir ve şimdiye kadar memnundum. Servisi ile de tanışma fırsatı buldum ve sorunum çözüldü. Ben en iyisi kasa ile birlikte gideyim ve sorunu izah edeyim.

Zaten test ederlerse lojik bir kesinlik ile test sonucu olumsuz çıkacaktır, ve çözüm aranacaktır. Kanunlara göre de ürünün temin süresi kadar, ürün serviste kalabilir. Yani maksimum 1 ay, sürünürüm aksi taktirde para iadesi yoluna gitmemiz gerekir ki beni en çok ürünü temin etmeleri memnun edecektir.

Farklı bir düşüncesi olan yada Eksa da derdimi anlatabileceğim birisini tanıyan varsa ve yardım ederse sevinirim.

-- Şimdiye kadar OC ile alakalı idi ama artık sorunsal oldu, bu konuyu dananım genele taşırlarsa sevinirim.--

Eksa da Kaan Bey var Satış Müdürü mağazaya girince en sonda sağda oturur kendileri..gidip durumu izah et muhtemel servisteki arkadaşlar baksın diyecektir.

Teknik Serviste çıkar çıkmaz Gürkan Bey ' i bul başkası ile görüşmene gerek bile yok..Dilerim sorunu çözerler ama başka bir ddr600 vitesta bulmaları çok zor.

• quote:

Hiçbir değeri dğiştirmeden, aynı zamanlama ile takıp çıkardım. Test esnasında koşullar tamamen ve kesinlikle aynıydı ve 2 akşamdır 4-5 tur denedim.

865pe,

önceden firma ile ön görüşme yap, ellerinde 300fsb yapacak cpu yoksa kasa ile gitmen gerekebilir. gidince servise girebilirsen bizzat onlarda görür. modülün birinde sorun olduğunu tek yapacağın şet memtest86 test 5 ve 8 yeterli. sorun olan rem in aynısından bulamiyabilirler, kaldıki sen onları dual kit olarak aldın, o bakımdan modüllerin her ikisini değiştirmeleri gerekir ellerinde o model yok ise başka bir model alırsın farkını sendeki remlerin fiyatına göre - veya + olarak anlaşırsın. o da olmaz ise parasını iade etmek durumundalar. tüketici hakları kanunu eskisi gibi değil o bakımdan haklılık senden yana. ama en iyi çözüm başka bir model alman olur fiyat farkını alır veya verirsin kolay gelsin.

• Çok teşekkür ederim arkadaşlar, gerçekten içime su serptiniz. Umarım herşey olması gerektiği gibi olur.
  • Selam,

geç de olsa yazayım bari.

Ben forumda ddr600 kullananlardan biriydim. (Kırmızı Urba lafı da bana aittir )

300+ fsbde 2.5-3-3-5 3.3 V Dual da yapan nadir kişilerdenim.

Ama ne var? intelde.

Benim 300+ fsb dual çalışan ramlerim,
    A64lerde 240-250 fsbyi geçemedi.

Hatta nforce3 te dual bile çalışamadı, allahtan sonra nforce4te denedim 260 fsb görebildiler.

sebebi şudur;
    Adata vitesta 600 ler geçen sene gelen parti, Armada'nın bir daha getirdiğini sanmıyorum.
    Bu ramler ilk çıkan TCCD serilerinden, yani o zaman A64 ler bu kadar yaygın değillerdi, bilhassa s939 lar.

Memory controller'lar gittikçe hassaslaştı ve yeni nesil çekirdeklerde yeni nesil tccdler kullanıldı.

Elindeki DDR600ler şu an intele takarsan eminim 300 fsb yaparlar, hatta gel deneyelim.
    Ama amd de 300 fsb istersen Gskill, Geil, Corsair, Ocz gibi yeni nesil TCCD alman lazım.

Hoş, Tccd ler de artık üretilmiyor, yeni nesil lafı ironik oldu

• quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

quote:

865pe,

önceden firma ile ön görüşme yap, ellerinde 300fsb yapacak cpu yoksa kasa ile gitmen gerekebilir. gidince servise girebilirsen bizzat onlarda görür. modülün birinde sorun olduğunu tek yapacağın şet memtest86 test 5 ve 8 yeterli. sorun olan rem in aynısından bulamiyabilirler, kaldıki sen onları dual kit olarak aldın, o bakımdan modüllerin her ikisini değiştirmeleri gerekir ellerinde o model yok ise başka bir model alırsın farkını sendeki remlerin fiyatına göre - veya + olarak anlaşırsın. o da olmaz ise parasını iade etmek durumundalar. tüketici hakları kanunu eskisi gibi değil o bakımdan haklılık senden yana. ama en iyi çözüm başka bir model alman olur fiyat farkını alır veya verirsin kolay gelsin.

ADATA600 leri DUAL KIT almış olamaz, o ramler hiç dual kit satılmadı. tek tek veriyolar

• thenumberofthebeast remlerden anlamam ama theme cok hoşmuş bea...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exelansları -- 22 Temmuz 2005, 10:31:09 >
  • kaptan666 ilk önce diğer rami de cpuz-den ss alarak bak o da pc4800 ve aynı değerleri veriyormu.Sonra bu ramleri dual kullanımda 200 fsblik bir Intel sistemde dene.Cpu oc.ye uygun olsun.Yüksek mhzlerde ramleri denemiş olursun.
  • Söylediklerinizi aynen deneyip, sonucu buraya yazarım.

@Meke
    Bunu bir davet olarak kabul ediyorum, istanbuldaysan hafta sonu ekşiytebilirim.
  • http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=6&artpage=1022&articID=258

Burada incelemişler ramları. Tam bu değerleri alıyor. 2. ram sorunlu dğil 1. ram fazla iyiymiş.

Bunu anlamamda yardımcı olan, buraya yazan herkeze teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.