Şimdi Ara

Abuk subuk özellik istemem LCD tv de.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar özellikle SD yayın ve PS3 oynanacak,mantıklı rakamlara inmeden HD yayın izlenmeyecek bir LCD tv istiyorum.(Plazma istemiyorum ve avantajlarınıda biliyorum)

Mutlaka 40 yada 42 inch olmalı.
    Gereksiz teknoloji içermemeli (Yok USb den Film oynatıyormuş,Wifiden Youtube izletiyormuş,Duvara ambiyans yapacak işik vurduruyormuş,200000 hz miş bunlar önemli değil)
    Sürekli değişen ve gelişen teknolojide 2500 bugün harcamaktansa mantıklı bir rakama f/p çizgisinde fiyat a yakın bir LCD alıp Uygun teknolojiler yaygınlaştıkça değiştirmek bana daha mantıklı geliyor.

Fiyat mümkünse 2000 tl altı olup Ordu-Giresun illerinde dahi kolayca edinilebilip muhattap sorunu yaşatmamalı.Gray market olmamalı yani.

Taksit ne kadar bol o kadar iyi.

Şimdiden teşekkürler.

• LG 42LF2500
    LG 42LH3000
    Sony 40EX402
    samsung 40B550

Bunların fiyatı uygun hepsi 1800 tl altı PS3 + SD yayın için hangisi iyidir fikri olan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weak -- 9 Nisan 2010; 20:58:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: weak

LG 42LF2500
    LG 42LH3000
    Sony 40EX402
    samsung 40B550

Bunların fiyatı uygun hepsi 1800 tl altı PS3 + SD yayın için hangisi iyidir fikri olan varmı?
    http://www.bimeks.com.tr/urun/1083/108769/toshiba-40lv655-40-lcd-tv.aspx al kurtul
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

http://www.bimeks.com.tr/urun/1083/108769/toshiba-40lv655-40-lcd-tv.aspx al kurtul

Toshibalarda Servis veren firma TNB.Ve hakkında hiçte iyi yorumlar okumuyorum Toshiba başlıklarına bakabilirsiniz.Ancak ürün güzel,isteklerinizide karşılar diye düşünüyorum..

• quote:

LG 42LF2500
    LG 42LH3000
    Sony 40EX402
    samsung 40B550

Muhatap sorunu yaşamak istemiyorsan Samsung'dan uzak dur.
    Fırsatın varsa LG ve Sony yerinde izle ve karar ver.

Oyun için yapacağın seçimde ise bilmen gerek farklı değerler var forumda arama yaparak marka tercihini belirleyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavicili

Muhatap sorunu yaşamak istemiyorsan Samsung'dan uzak dur.
    Fırsatın varsa LG ve Sony yerinde izle ve karar ver.

Oyun için yapacağın seçimde ise bilmen gerek farklı değerler var forumda arama yaparak marka tercihini belirleyebilirsin.

Alıntıları Göster
    Selamlar
    Aşağıda bazı özelliklerini yazdım daha bir çok özelliği var ama Siz'in isteklerinizi karşılar durumda görünüyor fiyatıda 2000 tl nin altında ve taksit imkanı var.
    Saygılar

SONY BRAVIA KDL-40EX402 LCD TV
    •Ekran Türü : LCD
    •Full HD : Evet/Var
    •Ekran Boyutu : 102 cm (40")
    •Ekran Çözünürlüğü : 1920 x 1080 px
    •Ekran Formatı : 16 : 9
    •Görüntü Giriş ve Çıkışları : HDMI
    •Tarama Yöntemi : 1080p
    •Tepki Süresi : 5 ms
    •Renk : Siyah
    •Diğer Özellikler : 4x HDMI - USB Media Player - Bravia Sync

http://www.pratikpazar.com/urun/sony-kdl-40ex402-lcd-tv_1186946.aspx?CatID=14914

• quote:

Orijinalden alıntı: thepratik

Selamlar
    Aşağıda bazı özelliklerini yazdım daha bir çok özelliği var ama Siz'in isteklerinizi karşılar durumda görünüyor fiyatıda 2000 tl nin altında ve taksit imkanı var.
    Saygılar

SONY BRAVIA KDL-40EX402 LCD TV
    •Ekran Türü : LCD
    •Full HD : Evet/Var
    •Ekran Boyutu : 102 cm (40")
    •Ekran Çözünürlüğü : 1920 x 1080 px
    •Ekran Formatı : 16 : 9
    •Görüntü Giriş ve Çıkışları : HDMI
    •Tarama Yöntemi : 1080p
    •Tepki Süresi : 5 ms
    •Renk : Siyah
    •Diğer Özellikler : 4x HDMI - USB Media Player - Bravia Sync

http://www.pratikpazar.com/urun/sony-kdl-40ex402-lcd-tv_1186946.aspx?CatID=14914

Alıntıları Göster
    philipsin giriş seviyesi Lcd Tvlerine bakabilirsin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*

philipsin giriş seviyesi Lcd Tvlerine bakabilirsin :)

Alıntıları Göster
    Sony almaya karar verdim sonuçta eşşek değiller ya PS3 le uyumunu sağlamışlardır.

Geriye 40v4210 mu 40ex 401 veya 402 mi sorusu kaldı panel özelliklerine bakmam lazım araştırmadayım ilgilenelere teşekkür ederim.
  • quote:

Sony almaya karar verdim sonuçta eşşek değiller ya PS3 le uyumunu sağlamışlardır.

Geriye 40v4210 mu 40ex 401 veya 402 mi sorusu kaldı panel özelliklerine bakmam lazım araştırmadayım ilgilenelere teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Deliricem yahu tam sony oh be demiştimki;

Toshiba 42XV635 42" Lcd Tv (KDV Dahil: 1.768,78 TL )

* Ekran Türü : LCD TV
    * Full HD : Evet/Var
    * Ekran Boyutu : 106 cm (42")
    * Ekran Çözünürlüğü : 1920 x 1080 px
    * Kontrast Oranı : 50000 : 1
    * Ekran Formatı : 16 : 9
    * Görüntü Giriş ve Çıkışları : HDMI
    * Tarama Yöntemi : 1080p
    * Renk : Parlak Siyah
    * Diğer Özellikler : USB Girişi - Active Vision M100HD100HZ

Toshiba 42RV685DG 42" Lcd Tv ( KDV Dahil: 1.688,28 TL )

* Ekran Türü : LCD
    * Görüntü Teknolojisi : Resolution + , Meta Brain Görüntü İşlemcisi , Eco Panel
    * Tepki Süresi : 6 ms
    * Yatay Görüş Açısı : 178 °
    * Dikey Görüş Açısı : 178 °
    * Ses Çıkış Gücü : 2x25 Watt, SRS WOW, Bass Boost, Dolby Digital Plus
    * Bağlantılar : 2x SCART, 4x HDMI, Komponent Video, Kompozit Video, S-Video , DVB-T, PC (RGB) girişi, RS-232, USB (JPEG), Audio, Kulaklık girişi

• quote:

Deliricem yahu tam sony oh be demiştimki;

Toshiba 42XV635 42" Lcd Tv (KDV Dahil: 1.768,78 TL )

* Ekran Türü : LCD TV
    * Görüntü Giriş ve Çıkışları : HDMI
    * Diğer Özellikler : USB Girişi - Active Vision M100HD100HZ

Toshiba 42RV685DG 42" Lcd Tv ( KDV Dahil: 1.688,28 TL )

* Ekran Türü : LCD
    * Görüntü Teknolojisi : Resolution + , Meta Brain Görüntü İşlemcisi , Eco Panel
    * Tepki Süresi : 6 ms
    * Yatay Görüş Açısı : 178 °
    * Dikey Görüş Açısı : 178 °
    * Ses Çıkış Gücü : 2x25 Watt, SRS WOW, Bass Boost, Dolby Digital Plus
    * Bağlantılar : 2x SCART, 4x HDMI, Komponent Video, Kompozit Video, S-Video , DVB-T, PC (RGB) girişi, RS-232, USB (JPEG), Audio, Kulaklık girişi

Alıntıları Göster
    Hiç delirme dostum.
    Toshiba'ya bulaşma ve verdiğin kararın arkasında ol.
    Gir bir sony bayine ve ver kararını...

• quote:

Hiç delirme dostum.
    Toshiba'ya bulaşma ve verdiğin kararın arkasında ol.
    Gir bir sony bayine ve ver kararını...

Alıntıları Göster
    Sn. Weak,

Abu subuk özellik istemem başlığıyla ve

"Arkadaşlar özellikle SD yayın ve PS3 oynanacak,mantıklı rakamlara inmeden HD yayın izlenmeyecek bir LCD tv istiyorum.(Plazma istemiyorum ve avantajlarınıda biliyorum)"

spesifik isteğinizle konuya girip baştan beri istemediğiniz Plazmaya yine dönsenizde bence size en iyi hitap eden ürünler bu son verdiğiniz Toshibalardır...

Yakından görme imkanınız varsa seyir zevki ve panel kullanımı açısından parlaklı/yansıma sorunları katlanabilir düzeyde gelirse edinmenizi tavsiye ederim... Nitekim bu ürünler XV ve RV serisi olarak hard-gamer PS3 oyuncularına bile hala tavsiye edilen en iyi ürünlerdir... Toshibanın sadece distribütör kaynaklı Türkiye Servisi tavsiye edilmemektedir...

Memnun Sony W5000 seri kullanıcılarınca bile Sony EX500 serisi henüz net anlaşılamamazken 400 serisine bakmanızı ben şahsen tavsiye etmiyorum...

Konuyu yukarda vurguladığım şekilde girmeseniz, baştan beri takip ettiğim başlığınızda ben size seyir zevki, mat ekranı, input lag performansı ve ambilight özelliği ile bütçenizi biraz zorlasada 42PFL8404H ya da daha uygun sadece ambilightsız 7404 versiyonunu tavsiye edecektim...

Fakat yanlış anlamamanızı diliyerek, rahatlamanız hedefiyle vurgulamak isterimki;
    Bence siz konuya bilinçli bir tüketici gibi girdiniz fakat bu tarzınızın arkasını bilgi yetersizliği nedeniyle dolduramadığınız için forumu okudukça kafanız çok karıştı...

Yine "bence" şuan içinde bulunduğunuz dönem ve yakın gelecek kullanım açısından ihtiyaçlarınızı netleştirerek konuya dair yaklaşımınızı tekrar kurgulamanız en iyisi olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 13 Nisan 2010; 12:12:36 >

• quote:

Arkadaşlar özellikle SD yayın ve PS3 oynanacak,mantıklı rakamlara inmeden HD yayın izlenmeyecek bir LCD tv istiyorum.(Plazma istemiyorum ve avantajlarınıda biliyorum)

Gereksiz teknoloji içermemeli (Yok USb den Film oynatıyormuş,Wifiden Youtube izletiyormuş,Duvara ambiyans yapacak işik vurduruyormuş,200000 hz miş bunlar önemli değil)
    Sürekli değişen ve gelişen teknolojide 2500 bugün harcamaktansa mantıklı bir rakama f/p çizgisinde fiyat a yakın bir LCD alıp Uygun teknolojiler yaygınlaştıkça değiştirmek bana daha mantıklı geliyor.

Fiyat mümkünse 2000 tl altı olup Ordu-Giresun illerinde dahi kolayca edinilebilip muhattap sorunu yaşatmamalı.Gray market olmamalı yani.

Şimdiden teşekkürler.

sayın weak bence biraz daha sakin mesaja girseniz iyi olurdu

eğer ordu yada giresun çevresinde otursaydım, servis sorunu yaşamamak için toshiba yada samsung almazdım, servis ağının daha yaygın olduğu bir modele yönelirdim...

ben olsam ps3 ile uyumlu olması bakımından, siyahlardaki başarısı ve sd yayın perfomansıda iyi olduğundan w5500 alırdım.

ancak ;

inputlag sorunu olduğu ve beni ps3 de üzeceğini düşünerek w5500 almaz ve bütçeyi biraz aşsada philips 8404 alırdım

kendimde kullanıyorum ve memnumum sizede philips 8404 tavsiye ediyorum, buyrun detaylı inceleme ve resimler;

http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1034065-my-philips-pfl8404h-12-lots-pictures-details.html

karar sizin, kolay gele....

• quote:

Orijinalden alıntı: AviatoR

quote:

Arkadaşlar özellikle SD yayın ve PS3 oynanacak,mantıklı rakamlara inmeden HD yayın izlenmeyecek bir LCD tv istiyorum.(Plazma istemiyorum ve avantajlarınıda biliyorum)

Şimdiden teşekkürler.

sayın weak bence biraz daha sakin mesaja girseniz iyi olurdu

eğer ordu yada giresun çevresinde otursaydım, servis sorunu yaşamamak için toshiba yada samsung almazdım, servis ağının daha yaygın olduğu bir modele yönelirdim...

ben olsam ps3 ile uyumlu olması bakımından, siyahlardaki başarısı ve sd yayın perfomansıda iyi olduğundan w5500 alırdım.

ancak ;

inputlag sorunu olduğu ve beni ps3 de üzeceğini düşünerek w5500 almaz ve bütçeyi biraz aşsada philips 8404 alırdım

kendimde kullanıyorum ve memnumum sizede philips 8404 tavsiye ediyorum, buyrun detaylı inceleme ve resimler;

http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1034065-my-philips-pfl8404h-12-lots-pictures-details.html

karar sizin, kolay gele....
    Okuduklarım ve olumlu görüşler neticesinde ayırdığım bütçeyi aşarak Teknosa dan 10 taksitle ve 200 tl hediye çekiyle
    PHILIPS 42PFL8694 AMB FHD LCD TV yi 2500 tl ye almaya karar verdim.200 Tl de hediye çekini düşersek bana 2300 e mal olacak.Bulunduğum ilde Philips servisi ve Sony servisine ulaşmak çok kolay tercihimdeki bir etkende bu oldu zaman ayırıp yardımcı olan herkeze teşekkür ederim benim için LCD arayışı sonlanmıştır.

Saygılarımla.

• quote:

Okuduklarım ve olumlu görüşler neticesinde ayırdığım bütçeyi aşarak Teknosa dan 10 taksitle ve 200 tl hediye çekiyle
    PHILIPS 42PFL8694 AMB FHD LCD TV yi 2500 tl ye almaya karar verdim.200 Tl de hediye çekini düşersek bana 2300 e mal olacak.Bulunduğum ilde Philips servisi ve Sony servisine ulaşmak çok kolay tercihimdeki bir etkende bu oldu zaman ayırıp yardımcı olan herkeze teşekkür ederim benim için LCD arayışı sonlanmıştır.

Saygılarımla.

T-una,

Senin yorumlarını okuyanlar Phill den başka bir şey alıyor mu hiç?

Bu arada Weak arkadaşım iyi günlerde kullanınız..

• quote:

quote:

Saygılarımla.

T-una,

Senin yorumlarını okuyanlar Phill den başka bir şey alıyor mu hiç?

Bu arada Weak arkadaşım iyi günlerde kullanınız..

Alıntıları Göster
    Weak,

İyi bir seçim hayırlı olsun...

Yalnız bu TV (LCD) işine "hiçbir şey istemiyorum diye girip herşeyi olanı alıp çıkma" konusunda iyi bir örnek oldun Bu durum giderek artmaya başladı dikkat ediyorum ama bütçe fazla sarsılmıyorsa en iyisi ...

Güle güle kullanmanı diliyorum...

mavicili,

Senin başlığa baktım, hayırlı olsun yazmayı ihmal etmişiz kusura bakma...

Seninde güle güle kullanmanı diliyorum...

• ben de 40b550 var uydu ıle tavsıye ederım
    cok memnun kalırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-una

Weak,

İyi bir seçim hayırlı olsun...

Yalnız bu TV (LCD) işine "hiçbir şey istemiyorum diye girip herşeyi olanı alıp çıkma" konusunda iyi bir örnek oldun Bu durum giderek artmaya başladı dikkat ediyorum ama bütçe fazla sarsılmıyorsa en iyisi ...

Güle güle kullanmanı diliyorum...

mavicili,

Senin başlığa baktım, hayırlı olsun yazmayı ihmal etmişiz kusura bakma...

Seninde güle güle kullanmanı diliyorum...

Teşekkür ederim.

Almamda çok etkili oldun.

MKV ve altyazı desteği sorunu dışında gayet memnunum.

Ambilight ile maç izlemek müthiş.

Daha full HD birşey izleyemedim ama ilerde bir Blue Ray oynatıcı düşünüyorum.

Kapını çalarım yine

• quote:

Orijinalden alıntı: brburak

ben de 40b550 var uydu ıle tavsıye ederım
    cok memnun kalırsın
    Hiçbirşey istemiyorum=PHILIPS 42PFL8694 AMB FHD
    Tezata bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

Hiçbirşey istemiyorum=PHILIPS 42PFL8694 AMB FHD
    Tezata bak.

Alıntıları Göster
    Evet isteklerle sonuç malesef her zaman örtüşmüyor.Sonuçta çoğunlukla SD yayın izleyecek olsamda esas olarak LCD almamın nedeni PS3 ün nimetlerinden görüntü kalitesinden tam olarak faydalanabilmek.Evli olduğum içinde LCD de görsellikte ne yazıkki önemli eşim kendi tabiriyle tipsiz bir LCD yi eve sokmayacağını söyledi.Zaten PS3için şansımı zorladım dahada zorlamak istemem.

Servis olarak Ordu ilinde Sony ve Philips hariç doğru dürüst muhattap olabileceğim servis te yok.Param var ama aşşağıda anlatacağım geçmişim yüzünden bu tip cihazlara fazla para vermek istemiyordum.

Yoksa elimde bulunan Vestel 72 ekran tv yi 2004 yılında 1380 liraya aldım Alır almaz ani kararla askere gittim döndüğümde tv 600 liraydı ve ortalık 84 ekranlarıyla dolup taşmıştı.Tek yapabildiğim 1800 liraya 100Hz liğini almadığım için dua etmek oldu.

Teknoloji sürekli değişiyor sürekli daha iyisi çıkıyor arkadaşlar High-End ürünlere para vermek kullanmıyacağımız özelliklere yatırım yapmak çok saçma ama Low_end almakta çok saçma Önemli olan ihtiyacını tam tanımlayıp ona en uygununu alabilmek.Benim örneğimde LCD alma sebebim PS3 ve onun görüntü kalitesinden en iyi faydalanabilmekti.Malesef ucuz ürünlerle bu mümkün olmadı.Yoksa sadece SD yayın izlemek için yada ayda yılda 1 Blue-Ray izlemek için 72 ekran CRT den vazgeçip LCD almam.Eşim razı olsa alırdım 32 Hd ready kaliteli panel güzel güzel oyunumu oynardım.Ancak salonda CRT varken arka odaya LCD koymam kesin dille yasaklandı.

• quote:

Evet isteklerle sonuç malesef her zaman örtüşmüyor.Sonuçta çoğunlukla SD yayın izleyecek olsamda esas olarak LCD almamın nedeni PS3 ün nimetlerinden görüntü kalitesinden tam olarak faydalanabilmek.Evli olduğum içinde LCD de görsellikte ne yazıkki önemli eşim kendi tabiriyle tipsiz bir LCD yi eve sokmayacağını söyledi.Zaten PS3için şansımı zorladım dahada zorlamak istemem.

Servis olarak Ordu ilinde Sony ve Philips hariç doğru dürüst muhattap olabileceğim servis te yok.Param var ama aşşağıda anlatacağım geçmişim yüzünden bu tip cihazlara fazla para vermek istemiyordum.

Yoksa elimde bulunan Vestel 72 ekran tv yi 2004 yılında 1380 liraya aldım Alır almaz ani kararla askere gittim döndüğümde tv 600 liraydı ve ortalık 84 ekranlarıyla dolup taşmıştı.Tek yapabildiğim 1800 liraya 100Hz liğini almadığım için dua etmek oldu.

Teknoloji sürekli değişiyor sürekli daha iyisi çıkıyor arkadaşlar High-End ürünlere para vermek kullanmıyacağımız özelliklere yatırım yapmak çok saçma ama Low_end almakta çok saçma Önemli olan ihtiyacını tam tanımlayıp ona en uygununu alabilmek.Benim örneğimde LCD alma sebebim PS3 ve onun görüntü kalitesinden en iyi faydalanabilmekti.Malesef ucuz ürünlerle bu mümkün olmadı.Yoksa sadece SD yayın izlemek için yada ayda yılda 1 Blue-Ray izlemek için 72 ekran CRT den vazgeçip LCD almam.Eşim razı olsa alırdım 32 Hd ready kaliteli panel güzel güzel oyunumu oynardım.Ancak salonda CRT varken arka odaya LCD koymam kesin dille yasaklandı.

Alıntıları Göster
    İllede lcd diyorsan senin işinin görecek tv philips 42" 5604, full hd.

Hepsiburada.comda en çok satan tvlerden.

Ancak sd yayınlarda müthiş bir performans bekleme fakat ps3te ciddi iyi bir performansı var.

Esasında bende bu ürünü inceledim, fiyat olarak 1650lira da uygun görünüyor. Ancak 50hz olması vede ileriki dönemlerde detaylı olarak kullanılacak internet olmaması beni düşündürdü.

Seni düşündürmüyorsa bence fiyat fayda olarak en iyi tvlerden biridir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.