Şimdi Ara

Acemiyim Kafayı Yiyeceğim Yardımcı Olun (YARIS ALINDI) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
2
Favori
2.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok sağolun hocam, araba işinden anlamadığım için gerçekten bazen işin içinden çıkılmaz oluyor :) günde birkaç saatimi ilanlara bakmaya harcıyorum. Jazz güzel araç ama şu anda bütçeyi daha çok zorlamak istemiyorum hocam. Focus yukarıda bir arkadaş daha önermiş, eski kasalarına bir bakayım birşeyler bulabilecek miyim.
  • Şunu araya sıkıştırayım =P
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ogretmenden-bu-fiyata-dynamic-330270202/detay
    Detaylı incelemeyi unutmayın.

Üstteki arkadaşın eski Polo fikri bana gayet mantıklı geldi şahsen. Bir değerlendirin bence. Eşiniz Polo diye tutturmuştu demiştiniz. Önce eski kasasında acemiliği atıp daha sonra yeni kasalardan alırız diyip vakit kazanmış olursunuz. Belki daha sonra elden çıkarıp sıfır araç alırsınız.
    Eski araçların bazılarında klima falan olmuyor. Aman buna dikkat edin.

Umarım alacağınız aracın hayrını görürsünüz. Kazasız iyi sürüşler şimdiden

• 2003 focus giha vardı abimde sattı 2011 0 focus ambiante almıştı eskisi daha güzel diyodu hem iç sesi hem gidişi felan o yüzden fordu önerebiliyorum.
    micrayı pek tutulmamış yazmışsınız da bayanların çok tercih ettiği modellerden birisi bence. en azından trafikte micra görünce içindekiler hep bayandı.
    uzun süreli sorunsuz kullanacaksanız limitlerinizi biraz zorlamanızı tavsiye ederim alıp 4-5 ayda astacam diyosanız istediğiniz modeli alın :) çok bişi kaybetmezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fahrenheit1071

Bu 3 modelden en beğendiğim Corsa, bakalım uygun bir araç denk gelecek mi. Teşekkürler tavsiyeniz için
    Dolu, yeni, düşük km'li, ekonomik bir araç. İç hacmi iyidir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-fabrikadan-ciktigi-gibi-329808665/detay

• Respectformuslims kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim ilginiz için, forumda ne kadar yardımsever insan olduğunu bir kez daha görmüş olduk

Attığınız ilanlar arasından Clio 3 ve Aveo mantıklı geldi. Ama işte Aveo'nun servis pahalı mıdır gerçekten bilmiyorum. Palio'nun tipi pek hoşuma gitmiyor ama ucuz araba, çok birşey beklememek lazım
  • acemiyseniz alacaginiz arac palio olmali.parcasi ucuz,kolay satılır,kolay kullanılır.corsa dir puntodur serviste uzer,masraf acar
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfewf

Dh de bunu okuyacak adam yok.

ben hepsini okudum. doğru demişsiniz okumazlar ama troller.

konu sahibi arkadaş için bi araştırma yaptım otomatik o paralara malesef. birde araba tiple yolda gitmiyor. 2006 üstü fiesta öneririm manuel derseniz. ilanını paylaşacağım seçeneğide değerlendirin derim.https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ciivic-1.8-otomatik-servis-bakimli-masrafsiz-323552660/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

quote:

Orijinalden alıntı: asdfewf

Dh de bunu okuyacak adam yok.

ben hepsini okudum. doğru demişsiniz okumazlar ama troller.

konu sahibi arkadaş için bi araştırma yaptım otomatik o paralara malesef. birde araba tiple yolda gitmiyor. 2006 üstü fiesta öneririm manuel derseniz. ilanını paylaşacağım seçeneğide değerlendirin derim.https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ciivic-1.8-otomatik-servis-bakimli-masrafsiz-323552660/detay

Adam olmadığı neden aciklama gereksinimi neden duydun peki

• 2005 model c2 sahibiyiz, rutin bakimlari disinda sanayiye, servise vs gitmisligimiz yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterap

2005 model c2 sahibiyiz, rutin bakimlari disinda sanayiye, servise vs gitmisligimiz yok
    Babamdan çok sık duyduğum bir söz geldi aklıma.. "Akıl veren çok, para veren yok."
    Aracı alacak olan siz, satacak olan siz, kullanacak olan siz, Allah korusun kaza yapacak olan siz, masrafıyla boğuşacak olan siz; hangi aracı alacağınıza karar veren arkadaşınız, ustanız... Siz araçtan beklentilerinizi üç aşağı beş yukarı belirlemişsiniz zaten. Binicisiniz, bu işin ticaretini yapmıyorsunuz. Piyasası olan araca çokta ihtiyacınız yok. Doğru düzgün kullanılmış hiç bir araç kolay kolay sorun çıkarmaz, daha önce 4 yaşında 220 bin km.de 407 2.0 hdi otm aldık, alırken herkes alma pişman olursun çok masraf edersin satamazsın vs dedi. Araç temiz bakılmıştı, boyasızdı, aldığım fiyata sattım 1 yıl sonra. Ve araca rutin bakım haricinde masraf etmedim. Demem o ki, içinize sinen aracı alın expertize sokun, tanıdığınız varsa bir motor ustasına haricen gösterin, güle güle binin. Gerisine çok aldırış etmeyin. Aracı siz kullanacaksınız, sizin içinize sinsin

• masterap M kullanıcısına yanıt
    Demek ki Citröen ve Peugeotlara yönelebilirim sağolun bilgi için
  • SejanRuby kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, ben de bu konuyu açmakla iyi ettiğimi düşünüyorum. Alacağım arabayı belirleyemedim ama en azından piyasası olan değil, içime sinen arabayı almam gerektiğini anladım. Kaldı ki araba temizse her türlü alıcısı oluyor sanırım. Sağolun tekrar tavsiyeniz için
  • quote:

Orijinalden alıntı: fahrenheit1071

Çok teşekkür ederim, ben de bu konuyu açmakla iyi ettiğimi düşünüyorum. Alacağım arabayı belirleyemedim ama en azından piyasası olan değil, içime sinen arabayı almam gerektiğini anladım. Kaldı ki araba temizse her türlü alıcısı oluyor sanırım. Sağolun tekrar tavsiyeniz için
    benim önerim dacia sandero olabilir hem acemi aracı olacak sonuçta
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-dacia-sahibinden-41-binde-temiz-sandero-329345120/detay

• Öyle çok büyük değil , bi jazz hacmi yok . Ama fiesta kadar da dar değil. Bence ideal gidip görün isterseniz dediğiniz gibi. Umarım yardımcı olabilmişimdir
  • Bayi servisine giderseniz hepsi pahalı ama özel servisler uygun.Şimdiye kadar(neredeyse 3 yıl) normal bakım dışında bir parçaya ihtiyacım olmadı ama internetten fiyat kıyaslaması yapabilirsiniz diğer araçlarada bakarak.
    Zaten opel-chevrolet parçaları hep aynı sitede yer alır.
    10 bin bakım ücreti olarak 220-230 lira gibi birşeydi.
    Aveo önerme sebebim temizi daha kolay bulunur,zaten dikkat ettiyseniz çoğu 100 bini geçmemiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre.altan

Çok teşekkür ederim ilginiz için, forumda ne kadar yardımsever insan olduğunu bir kez daha görmüş olduk

Attığınız ilanlar arasından Clio 3 ve Aveo mantıklı geldi. Ama işte Aveo'nun servis pahalı mıdır gerçekten bilmiyorum. Palio'nun tipi pek hoşuma gitmiyor ama ucuz araba, çok birşey beklememek lazım

Ne demek hocam forumlar bunun gibi işler için var. Palio tam acemi arabasıdır. LPG ile cep dostudur. Parçası ucuzdur tam sizlik. Aveo için opel servisleri bakıyor ancak pahalı olur vesselam. Sanayi ürünleri ile parça temini olur.

• Corsa 1.2 cekmeze kadar merakla okudum sonrasını okumadım. Bence siz ustayi değiştirin. Opel muhendisleri bu araca bu motoru yillardir koyuyor yillardir insanlar sorunsuz biniyor ama usta cekmez diyor?

2010 1.2. Corsamiz vardi sorunlus dediği easytronic vitesli hicbir sorun yasamadan 4 yil bindik sattığımiz arkadas hala sadece bakimlarini binip gezer bir sorun yasamadi. Ayrica 2016 corsa aldim gecen aylarda o da 1.2.

Usta size ekmek yemeyecegi araci onermez tanidikta var süper arac diyecek uzerinden 1- 2 bin hadi olmadi 500 tl para kazanacak
  • 2007 model temiz siyah renkli Opel corsa dizel arkadaşımda var 170 binde ve 26 bin istiyor düşünürseniz pm atın
  • Hocam acemisiniz diye araç niye haşat olsun. Kendinizi kasmadan dikkatli bir şekilde kullanmaya çalışın yeter.

Ancak ikinci el araç almak gerçekten sıkıntılı bir süreç. Ben de o süreçten geçtim biliyorum. Umarım içinize sinen temiz bir araç bulup kazasız belasız binersiniz
  • Okudum okurken dedim ki

Ulan geçen bir konu vardı adam 15 bine araba bakarken sıfır mercedes almış

Arabalar bu ara pahalı açıkçası 2nci el zor

Ama sıfır alsanız kullanması vs sıkıntı

Acemiliği dandik arabada atlatın sonra bi araba daha. 3ncü de hazırsın

Seat 1.2 motorlarında kampanya var. İsterseniz birazdaha birikim yapın hem bayram aradan çıkar kışa doğru fiyat düşer vs
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.