Şimdi Ara

<<ACER ASPIRE AS9523WSMI >> YENİ 17 INCH 512MB EKRAN (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
1
Favori
28.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla sanmıyorum ben 2+1 taktığımda güncelleme felan yapmadım. bi olasılıkta ramlar uyumsuzdur. her ikisiyle ayrı ayrı çalıştırmayı bir dene. ikisindede çalışıyorsa ramlar uyumsuzdur muhtemelen
  • 1gb ram samsung 2gb ram kingston aldık görmedi uyumsuzluk olabilir die corsair marka ram taktık yine görmedi.
  • sorunu hallettim biosu güncelledim ramlar sorunsuz çalışıyo
  • bios nasıl güncelleniyor? en güncel sürümün versiyon numarası kaç?
  • acerın kendi sitesinde driverları var ordan güncelledim şunaki versiyonu V1.18R
  • link verebilirmisin?
  • Başlık biraz sahipsiz kalmış yaa.. :-)

ben halen aldığım gibi kullanıyorum makinayı, hiç bi sorun çıkarmadı saolsun. Ram olarak 2+2'ye 2. bi 7200 RPM HD'ye çıkartıcam ama sanırım. Çift HD destekliyo makina, di mi? RAID var çünkü, heralde yer de vardır koymak için..

Yalnız şöyle bir sorum olacak, ben aldığımdan beri recovery mecovery yapmadım. Şimdi bizim bilgisayarın içinde gizli bi yerde Vista'nın setup hali var mı? Şu anda makina bozulsa, format atmam gerekse, nasıl tekrar kurabilirim sistemi? Kendi elimde recovery CD'si mi hazırlamam gerek acaba? Ve eğer öyleyse, şu anki halini mi kaydetmiş olur yoksa 0lık install halini DVD'ye at gibi bi seçenek var mı?
  • 2.bi harddisk yeri var. ben 7200 rpm lik bi harddisk taktım işlemcisiyi de t7200 yaptım makina canavar oldu. şu an artalıkta windows 7 gezdiği için recoveryle felan uğraşmayada gerek yok bence.
  • makinanın 2.el değeri ne kadar şu anda sizce?
  • 900e sattım ben ama şu sıralar bu fiyata satmak zor olur..
  • hadi ya! desene zarar büyük. bir an önce elden çıkarmak lazım aslında fakat piyasada hala böyle makinada yok doğru dürüst. olanlarda 2000 liradan pahalı sıfırları
  • Olur mu hocam birsürü laptop var packerd bell'in t6500 g240 olan laptopu var mesela.Ayrıca şuanda bu laptopu kullananların yüzde kaç tekrardan 17" laptop alır merak ediyorum.Şahsen ben birdaha kesinlikle almam.
  • ben yine alacak olursam yine 17" alırım. benim gibi sadece evde yada işte kullanan yada sadece evden işe işten eve götürenler için 17" sorun değil ve her zaman 15,4lerden daha ii. ama işi gereği sürekli sırtında gezdireceklere 15,4te fazla. onlara 14 ve küçüğü lazım.
    tabi bu hacetlrei dizüstünde kullanmakta zor. tabi genel olrak laptopu diz üstünde kullanmak zor. onun için en iis kablosuz klavya mouse alacaksın benim gibi. o zaman tadından yenmiyor. ekranda büyük olduuğu için 1 metreden rahat kullanabiliyorsun.
  • Slm arkadaşlar bende de bu aletten var fakat bikaç sorum var...
    1- Windows 7 resmi olarak çıktığına göre şu salak Vista'dan kurtulmanın zamanı geldi...Windows 7 driver'larını nerden bulabilirim? Aradım ama hep XP driver var, henüz çıkmadı sanırım...XP mi kursam acaba?
    2- İkinci bi HDD takmak istiyorum 320 veya 500 GB'lik ama 7200 rmp'lik 2.5 inc HDD bulamadım. Nerden bulabilirim?
    3- 1 veya 2 GB ram takvisyesi yapmak istiyorum. Bu aletin içindeki ram'in markası ve hızı nedir? Aynısını nerden bulabilirim? Uyumsuzluk falan olur diye aynısından almak istiyorum...

Cevaplar için şimdiden teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rex1 -- 26 Ekim 2009; 2:20:51 >
  • 1- sen daha vistadan kurtulmadınmı? biz makinayı ilk aldığımızda kurtulduk. windows 7 tüm sürücüleri tanıyor zaten uğraşmana lüzum yok. ekran kartını da güncellemelerden kendisi indiriyor. kurup keyfine bakacaksın sadece

2- alışveriş sitelerinden bulabilirsin.ama 7200 rpm lik hddyi ilk hdd yap ve işletim sistemini ona kur. farkı göreceksin

3- içinde samsung var. ddr400 herhangi bir ram takabilirsin. biosun güncelse bi sorun çıkmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

1- sen daha vistadan kurtulmadınmı? biz makinayı ilk aldığımızda kurtulduk. windows 7 tüm sürücüleri tanıyor zaten uğraşmana lüzum yok. ekran kartını da güncellemelerden kendisi indiriyor. kurup keyfine bakacaksın sadece

2- alışveriş sitelerinden bulabilirsin.ama 7200 rpm lik hddyi ilk hdd yap ve işletim sistemini ona kur. farkı göreceksin

3- içinde samsung var. ddr400 herhangi bir ram takabilirsin. biosun güncelse bi sorun çıkmaz

çok teşekkürler hocam, çok makbule geçti...
    yalnız ben aleti aldığımda vista yeni çıkmıştı daha, sonrada alet hemen arazi oldu zaten piyasadan benim bildiğim, sen nası hemen windows 7 kurdun anlamadım...

• Hey gidi yaaa ne hevesle almıştım 1 sene büyük zevkle kullandım satalı bi kaç ay oluyor ne zamandır bakmıyordum bu foruma anılar canlandı gözümde bi yazayım dedim ....:)
  • win 7 kurmakta birşey yokki hocam takıyorsun kuracağın bölümü seçeceksin kendisi kuruyor hepsi o. ben de alalı iki sene oldu laptopu. baya bi modifiye ettim. işlemciyi t7200 yaptım bi tane ssd taktım. canavar oldu. daha bi kaç sene götürür herhalde. yenilere bakıyorum boyutları dışında bu makinadan çok büyük farkları yok. bu biraz kaba kaçıyor sadece.
  • bugün laptopta ilginç birşey keşfettim arkadaşlar. laptopuma yeni harddisk almıştım 7200 devir. harddiski ikinci boş yere taktığımda orada daha hızlı çalıştığını gördüm. everestte test ettim. orjinal yerine takıldığında benim hdd en fazla 86 mb/s değeri alırken ikinci yere takılıdğından 102 mb/s ye çıkıyor okuma hızı. çok ilginç
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.