Şimdi Ara

<<ACER ASPIRE AS9523WSMI >> YENİ 17 INCH 512MB EKRAN (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
1
Favori
28.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende aldım bu makinadan takas yoluyla aldım overclock yapılabilirmi acaba bu makinaya yada ben güzel bi işlemci nerden bulabilirim
  • T7200 işlemci taksam sonuç ne olur beni bilgilendirirmisiniz
  • Arkadaşlar bu bilgisayar sınırlı sayıdaydı ve tükendi tükendikten sonrada hiç bir zaman stoklara girmedi ve bir dahada gireceğini hiç sanmıyorum.Bu bilgisayarı çok takip eden ve bu işden anlayan biri olarak bunları söylüyorum.Yani 900 ytl falan hikaye stokta olmayan bir mala kafadan fiyat yazma olayı.Zaten teknosanın sayfasındanda artık tamamen kaldırmışlar...
  • bende T7200 işlemci takmayı düşünüyorum ne dersiniz
  • arkadaşlar iki cihaz arasında kaldım

birincisi TOSHIBA 15" lcd ekranlı olan
    http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?kid=1002&uid=39601
     <<ACER ASPIRE AS9523WSMI >> YENİ 17 INCH 512MB EKRAN

ikincisi de bu cihaz.
    Toshibanın bu modelinde ekran çok net. her açıdan süper görünüyor.
    çok fotoğraf çekip cihazın ekranından bakacağım için ekran benim için çok önemli.
    bu cihazda ekran her açıdan net görünüyor mu merak ediyorum. yoksa ekran eski nesil biraz ileri geri oynatınca kararan veya rengi açılan (yani kontrastın acayip farkettiği eski nesil) ekranlardan mı.
    17" olması beni cezbediyor ama açıya göre ekranın kontrastı çok değişiyorsa cihazdan vazgeçeceğim.
    diğer özellikleri mükemmel zaten. çok hoşuma gitti.
    en kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neshter35 -- 23 Eylül 2008; 23:16:00 >

• http://www.vegateknomarket.com/asp/show_stock.asp?product=LX-AEQ0X-056 burada ısrarla stokta olduğu yazıyor ama adamlara soru soruyorum cevap vermiyorlar. bileniniz varsa bi araştırsın arkadaşlar. bu arada bende benim makianya 7200 rpm harddisk taktım. biraz daha hızlı yanıt vermeye başladı. en önemliside hitachideki gürültünün yarısı bile yok.
  • 3 dizüstü arasında hangisini seçmeliyim.

laptopu aslen çektiğim resimlere bakmak için kullanacağım bu yüzden 17" olması beni çok cezbediyor. ancak cihazın ekranı yeni nesil üzeri plastik kaplı(veya anti glare naylon mu ne diyorlarsa) ve geniş görüş açısına sahip bir ekran mı merak ediyorum.

ya bu cihazı alacağım ya TEKNOSA da yeni satışa sunulan indirimsiz bi 15" ACER AS5930G ya da BİMEKS te indirimde olan 15" TOSHİBA A300D ürününü alacağım.
    tavsiyeniz ne olur.
    rakip cihazların konfigürasyonlarının resmini çektim ekliyorum.
    http://img135.imageshack.us/my.php?image=97264177qg6.jpg
    http://img291.imageshack.us/my.php?image=50547599ep9.jpg

bu arada teknosa da baktığım son version acer de yine bluetooth tuşuna basınca aygıt yok uyarısı veriyor. yani tuşu var ama içi boş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neshter35 -- 24 Eylül 2008; 16:38:40 >

• Arkadaşlar bu ürün 2006 yılı ürünü. Türkiye'ye sadece ellerinde kalan Doğu Avrupa ürünlerini gönderdiler, o yüzden çok sınırlı sayıda geldi, geldikten kısa süre sonra da bitti. Artık bu bilgisayarın yenisini bulmak gibi bi şey söz konusu diil.

Ve kullanıcılara bi sorum olacak:
    Ram arttırmayı düşünüyorum fakat kendim takmam garantiyi bozar mı acaba? Rami alıp servisine mi götürmem gerekir? Ve o durumda bi ücret alınır mı?
    Yanıtlarsanız sevinirim..
  • ram eklemek garantiyi bozzrmı bilmem ama servis işi uzun sürerse kendin tak. orjinal ramide sakla. servise işin düşerse orjinal rami takar götürürsün. mesela ben orjinal hddsini söktüm başka hdd taktım. ama orjinalinide saklıyorum. başıma bi iş gelirse onu takacam geri.
    fakat ben size rami değilde hddyi değiştirmeyi tavsiye ederim. seagete in 200 gb 7200 rpm hddsinden takın. orjinal hddsine göre aşırı sessiz ve performanstada etkisi gözle görünüyor. . kendi hddsi kafalarının sesi yüzünden insanın sinirini bozuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetdemirci -- 24 Eylül 2008; 23:50:35 >
  • Kasayı açmak garantiyi bozmuyo mu yani? Hani koruyucu bant vari bi şey olurdu eski bilgisayarlarda? :-)

HD de gerçekten çok sesli ama alıştım sanırım, bilgisayarım öyle sessiz sessiz durmuyo, bi şeyler yapıyo izlenimi veriyo (züğürt tesellisi). 7200RPM performansı etkiler baya ama bi de ona para vermiim diyorum ya. Zaten ram olarak bile 2*2 yerine 2+1 yapasım var dual channelden vaz geçip.
  • zaten kasayı sökmüyosun ram hdd değiştirmek için. onların yeri ayrı. kapakları var. L şeklinde olan kapak hdd için diğer ufak kapatka ram için
  • Anladım çok saol :-)
  • 7200 lük hardisk takınca şarj süresinde bi azalma oldu mu bide acaba 12 hücreli pil bulabilirmiyim
  • valla şu an makinada çift harddisk var ve pilde kullanmıyorum. öteki harddiski söktüğümde bir dener buraya yazarım. fakat okuduğum kadarı ile çok farkı olmuyormuş pil süresinde. pili bilmiyorum.
  • bne çift harddisk yapmam çünkü hitachi nin sesi pek hoşuma gitmiyor
  • bu arada hiç işlemciyi yükseltip kullanan oldu mu
  • hitachiyi bende çıkaracam da bi hdd kutusu aldım onu çalıştırmadı geri gönderdim. geldiğinde tekrar sökeceğim. dün akşam laptopu pilde denedim. çift hard disk olmasına rağmen pili en fazla 15-20 dakka farketti. bide bi işlemci bulsam deneyecem ama işlemci yokki ortalıkta. hayrına gönderecek biri varsa ben denerim:)
  • bende satıyorum ama istediğim harddiski ve 12 hücreli pili bulursam satmam herhalde
  • arkadaşım bende ACER 5720G kullanıorum. bu makine daha iyi gözüküo fiyat nedir acaba?
  • 1500 istiyorum ama upgrade etme aşamasındayım işlemciyi ve rami yükseltince fiyat 2000e çıkacak hatta s-a-h-i-b-i-n-d-e-n.com da 2000den upgradeli bi şekilde ilan ble koydum
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.