Şimdi Ara

<<ACER ASPIRE AS9523WSMI >> YENİ 17 INCH 512MB EKRAN (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
1
Favori
28.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işlemci olayını nasıl hallettin hocam işlemciyi nerden ve kaça buldun? upgrade edeceksen mutlaka bi 7200 rpm hdd tak. o bile tek başına çok farkettiriyor performansı. ben taktım iikide takmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetdemirci -- 5 Ekim 2008; 21:33:03 >
  • valla aklımda takmak var ama harddisk bulamadım bulduklarımda çok para istediler yine de bakmaya devam ediyorum
  • crysis ne güzel oyunmuş öyle ya :)
  • bugün bilgsyarımı açtığımda ekranımda bir nokta gördüm. koyu renkler üzerine gelince farkedilmiyor ama açık renkler gelince belli oluyor. ve nokta sürekli aynı yerde duruyor. biraz zor farkedliyor ama sonuçta o pixelde bir hata var gibi görünüyor. büyüklüğü bir nokta kadar. bu nedir ve ne yapmam gerekyiror?
  • her firmanın ölü piksellere yaklaşım politikası farklıdır. mesela çoğu lcd monitör de 5 ölü piksele kadar birşey yapılmaz. tolerans sınırları içindedir. ama bi dönem philips "0 ölü piksel" kampanyası başlatmıştı ve 1 tane bile ölü piksel olursa monitörü değiştireceğini söylüyordu.

sonuç olarak destek servisi veya ilgili yardım numarasını arayıp sormanı öneririm. eğer bir tamirat yapılmayacaksa da cihazı servislere kurcalatmamanı tavsiye ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetdemirci

bugün bilgsyarımı açtığımda ekranımda bir nokta gördüm. koyu renkler üzerine gelince farkedilmiyor ama açık renkler gelince belli oluyor. ve nokta sürekli aynı yerde duruyor. biraz zor farkedliyor ama sonuçta o pixelde bir hata var gibi görünüyor. büyüklüğü bir nokta kadar. bu nedir ve ne yapmam gerekyiror?

• ama şöylede bir durum var. ölü pixel demek çalışmayan pixel demek. yani o noktada görüntü olmaması demek. lakin benim o noktada görüntü var fakat böyle kendine has bi parlalık var. ve üzerine renk gelince farkedilmiyor.
  • quote:

http://www.vegateknomarket.com/asp/show_stock.asp?product=LX-AEQ0X-056 burada ısrarla stokta olduğu yazıyor ama adamlara soru soruyorum cevap vermiyorlar. bileniniz varsa bi araştırsın arkadaşlar. bu arada bende benim makianya 7200 rpm harddisk taktım. biraz daha hızlı yanıt vermeye başladı. en önemliside hitachideki gürültünün yarısı bile yok.

Bu cihazdan ellerinde varmış. Arkadaş için dün sipariş vermiştik. Bugün telefon açtık, gün içinde kargoya verileceğini söyledi müşteri temsilcisi :) Bir kişiyi daha 9523 WSMI sahibi yaptık. Yalnız ben bir şeyi merak ediyorum. Bu cihazda işlemciyi yükselttim demiş bir arkadaş. Bu nasıl yapılıyor ayrıntılarıyla burada anlatabilir mi acaba? Ya da bana e-posta yoluyla da gönderebilir ukavi0702-y-a-h-o-o- adresinden. Çok müteşekkir olurum.

• ukavi uğur kavimi oluyor.? vede benim laptopu gitti gidiyordan aldığım arkadaşmı oluyor? :)
  • quote:

ukavi uğur kavimi oluyor.? vede benim laptopu gitti gidiyordan aldığım arkadaşmı oluyor? :)

Evvet ben oluyorum... Senin ekranda ölü piksel mi çıktı? Arkadaşa aldığımız laptop dün geldi heyecanla açtı baktık touchpadin metal aksamının üzerinde sanki birşey vurmuş gibi küçük bir hasar yan tarafındaki plastik aksamda hafif çizikler var. Eh dedik olsun, çalıştırdık yükleme başladı bir baktık sol alt tarafta çizgi halinde piksellenme var. Gönderdik bakalım vegaya değişim için dün. Yani elimize geçiş 16:00, geri gönderim 18:00 :) distribütörle konuşmuşlar laptop gelsin bakalım demiş distribütör. Umarım haftaya gelir değişmiş bir halde. Yaw bunlar bir de tamir etmeye kalkmasınlar

• Hmm 945 PM sanırım maksimum 667 MHz FSB hızı destekliyor. Yanılıyor muyum? Buna göre bilhassa hangi mobil işlemciler bu 5600 işlemci ile aynı hızda çalılıyor diye baktığımda en üst model T7600 gördüm. O da 667 MHz' de çalışıyor. Dolayısıyla bu anakartı sanırım en yüksek bu T7600 mobile işlemciye yükseltebiliriz. İşin uzmanı arkadaşlar teyit ederse memnun olurum.
  • benimki ölü piksel değilde başka bişi sanırm ne ise? çünkü o noktoda görüntü var. sadece beyaz ekranda belli oluyor. diğer reknlerde bişi oyk. sen yeninden bu laptoptanmı aldın hocam? laptopu senden aldıktan bir ay sonra sağ hparlörü patladı. servise gödnerdim. bir ay sonra zor güç tamir edildi diye aldım. sonrada bi baktımki uydurma bi hoparlörle değiştirmişler. arada bariz ses farkı var. sitelerien yazdım ama tenezzül edip cevap bile vermediler. nası olsa kapalı kuyu ya kimse bişiden anlamaz zannediyorlar herhadle
  • yok kendime değil de arkadaşa aldık bu laptoptan.
  • Merhaba arkadaslar uzun bir sureden sonra foruma bi bakayim dedim..ben bu modeli 10 ay once almistim ve almadan oncede bu topigi acmistim...

gecenlerde lcd ekrani tutan sag mentese kirildi birde arka taraf catladi...lcdnin ici gozukuyor :) yavastan dokulmeye basladi...board da elimi koydugum yerin boyasi coktan gitti zaten :S ama makine yinede ayakta ve ben buradayim diyor :D lcd yi tutan menteselerde sorun oldugunu duymustum ve benimde basima geldi :S

simdilik bukadar saygilar....
  • Arkadaşlar yaklaşık 6 ay önce aldım 9523 ilk gördügüm ve özellik açısından kararım budur dedim.. Vistada bazı program sıkıntılarından dolayı sata driver entegreli cd ile Xp ye geçiş yaptım.. Ve bazı arkadaşların bilgisayarın kilitlendiği konusunda yazılar yazmış Vistada bazen kilitleniyordu xp kurduğumda performansını çok yüksek oldugunu gördüm sp 2 den ayrı microsoftun çift çekirdek güncellemesi suan hatırlamıyorum ama onu yüklediğinizde performans olarak biraz daha güçleniyor..Xp de şuan ki yaşayıp çözüdügüm sorun bilgisayarı kilitlenmesine neden olan acerin kendi webcam driveri kilitlenmelere neden oluyordu kaldırdım ve stabil olarak kurdum sürücüyü bir sorun kalmadı..

Şuan anlayamadığım ve sorun olarak gördüğüm tek şey bilgisayarımdan özelliklere baktığımda bazen ilk işlemci 1,83 Ghz ikinci işlemci 987 Mhz olarak gözüküyor sorunu bulamadım ne yaptıysam..ve performansı ileri derecede düşürüyor öyle yazdığı zaman..Arka planda çalışan bir programda bulamadım işlemci gücünü zorlayan.. 2 dkk sonra baktığımda 1,83 Ghz 1,83 Ghz yazıyor ve sistem normale dönüyor.. Sanırım Autocad ağır dosyalarda çalıştığım zaman fan soğutucu yetersiz kalıyor.. Ve belirli süre sonra çalışma sıcaklığına (soğuduğunda) normale dönüyor..

Bios ayarlarına baktığımda hemen hemen hiç bir değişiklik yapmamıza izin vermiyor..Stabil bir bios.Biraz daha ayarlara inebilsek güzel olurdu :)

• 987 mhz düşmesi kendi performans ihtiyacından kaynaklanıyor. epower menagament ten işlemci hızını en sona ayarlarsan sanırım düşmüyor 987ye.
  • quote:

987 mhz düşmesi kendi performans ihtiyacından kaynaklanıyor. epower menagament ten işlemci hızını en sona ayarlarsan sanırım düşmüyor 987ye.

Teşekkür ederim arkadaşım bilgin için yalnız hiç bir kendi yazılımını kullanmıyorum şuan... yükleyip denerim birazdan..

ve 987 Mhz de çok kasmaya başlıyor kendini....
  • t7200 işlemci taksam ne olur diyen arkadaşlar. ben taktım ve çalıştırdım. gayet güzel çalışıyor. takacak olanlara sökme konusunda yardımcı olabilirim.
  • bende işlemci bakıyorum ama bulmak zor
  • Arkadaslar merhaba ben gta IV kurdum hersey tamamda oyunu acamiyorum sorun su ;Ekran karti driverini guncelleyin diyor..ki biz ekran kartinin driverini acerin sitesinde temin edebiliyoruz ..geforce go 7900 gs icin driver nvidia sitesinden cektim..fakat olmadi..dell ve diger bi kac ozel bilgisayar icinmis o driver...Acerin sitesinden aldim oda mevcut driverle ayni yani baya eski...bilgisi olan varmi acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: technologies

Arkadaslar merhaba ben gta IV kurdum hersey tamamda oyunu acamiyorum sorun su ;Ekran karti driverini guncelleyin diyor..ki biz ekran kartinin driverini acerin sitesinde temin edebiliyoruz ..geforce go 7900 gs icin driver nvidia sitesinden cektim..fakat olmadi..dell ve diger bi kac ozel bilgisayar icinmis o driver...Acerin sitesinden aldim oda mevcut driverle ayni yani baya eski...bilgisi olan varmi acaba ?

keleş kardeş
    www.rockstargames.com/suppot/gta4pc/docs/7900.doc oku :D

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.