Şimdi Ara

Acil Yardım: 2011 Mazda 3 Sol Ön cam Civarı Ses Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 ay önce Mazda 3 Sedan Impressive Otm. araç aldım. Bulunduğum şehirdeki yollar çok engebeli, taşlı ve genelde bozuk. Araçta 700.km'de ön cam, güneşlik veya direk civarında bir ses oluşmaya başladı. Tam yerini de bulamadım. Bu ses sadece, bozuk yollarda ortaya çıkıyor ve düz asfalt zeminlerde kayboluyor. Sesi tarif edecek olursa, sanki bir anahtar şıkırtısı ya da metal saatin kolunuzda sallandığında oluşan sese benziyor. Acaba bozuk zeminden dolayı aracın plastik, göğüs ya da cam montajında bir gevşeme olmuş olabilir mi?

Aracı 1000 km bakımına götürdüğümde servise soracağım ancak yine de siz değerli kullanıcıların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

• Sesler can sıkıcıdır ama yapacak bir şey yok malesef.

Tabi eğer bu sesler torpido veya iç mekandaki bir kaplamadan geliyorsa.

Eğer sesin kaynağı bunlar değil de yürüyen aksam, yani rot, rotil, amortisör vs gibi parçalarsa o başka.

O sebeple 1000km bakımından önce bir servise göstermekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: automania

Arkadaşlar Selamlar,

Yaklaşık 1 ay önce Mazda 3 Sedan Impressive Otm. araç aldım. Bulunduğum şehirdeki yollar çok engebeli, taşlı ve genelde bozuk. Araçta 700.km'de ön cam, güneşlik veya direk civarında bir ses oluşmaya başladı. Tam yerini de bulamadım. Bu ses sadece, bozuk yollarda ortaya çıkıyor ve düz asfalt zeminlerde kayboluyor. Sesi tarif edecek olursa, sanki bir anahtar şıkırtısı ya da metal saatin kolunuzda sallandığında oluşan sese benziyor. Acaba bozuk zeminden dolayı aracın plastik, göğüs ya da cam montajında bir gevşeme olmuş olabilir mi?

Aracı 1000 km bakımına götürdüğümde servise soracağım ancak yine de siz değerli kullanıcıların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Bende 4 aydır kullanıyorum bende öyle bir sorun yok.Fakat bu tıkırtı problemini yaşayan insanlar oldu.Ama kesin ve net bir çözüm bulunamadı.Göğüsün ön tarafından geldiklerini söylüyorlar ama dediğim gibi tam bir çözümü yok.

• Bu sorunu yaşayan birçok kişi bu sorunun çözümünü merakla beklemekte. Aslında Mazdanın bu sorunu şimdiye kadar çoktan tespit edip çözümünüde servislere söylemesi gerekirdi bence. En azından bu sorundan muzdarip kişiler servise gittiğinde problemleri çözülmüş olurdu. Neden hala sesin kaynağı bulunamadı ilginç. Yada Mazda sorunu buldu ancak çözümü yok gibide olabilir.Mesala kullanılan plastiğin kalitesiyle ilgiliyse çokda yapacak bir şey yok sonuçta araçın tüm plastik aksamı değiştirilmeyeceğine göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atari 800XL

Bu sorunu yaşayan birçok kişi bu sorunun çözümünü merakla beklemekte. Aslında Mazdanın bu sorunu şimdiye kadar çoktan tespit edip çözümünüde servislere söylemesi gerekirdi bence. En azından bu sorundan muzdarip kişiler servise gittiğinde problemleri çözülmüş olurdu. Neden hala sesin kaynağı bulunamadı ilginç. Yada Mazda sorunu buldu ancak çözümü yok gibide olabilir.Mesala kullanılan plastiğin kalitesiyle ilgiliyse çokda yapacak bir şey yok sonuçta araçın tüm plastik aksamı değiştirilmeyeceğine göre.

+cidden ses vakaları fazlalaşmaya başladı.servise gidipte sorunu çözen varmı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StopDream -- 25 Aralık 2010; 18:25:30 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.