Şimdi Ara

ACİL YARDIM COK ÖNEMLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar doktora tezim için acil yardıma ihtiyacım var. 1-2 mm arası uzunluktaki cisimlerin yanlarına milimetrik cetvel tutarak fotoğrafını cekip. aradan 10-15 gün geçtikten sonra bu cisimlerin boyu 1-1.5 mm uzadıktan sonra yine yanlarına milimetrik cetvel koyup fotolarını cekip sonra bi bilgisayar programı ile görüntüyü büyütüp ilk ve son resim arası boyut farkını mm'nin 100 de 1 i hassaslıkta milimetrik cetveldende faydalanarak tekrarlanabilirbir şekilde ve güvenli bir program ve yöntemle hesaplamam lazım. bilgisayarı çok çok iiii kullanamam ama fena da değilim programın adını yazıp veya elinde olanlar indirmem için yollarlarsa ve proramı nasıl kullanacağımı da kısaca anlatırsanız çok makbule geçer zaman ayırıp yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekkürler.

• bu tür şeyleri elinde kaat ve kalemlede hesaplaya bilirsin tek yapman gereken biraz bölme biraz toplama biraz çıkartma..... programa ihtiyacın yok yok ben illa hassas ölççem diyosan bir tane kumpas alırsın onunla çlçer ve ölçerken fotoğraflarını çekersin böylece hem çok hassas ölçmüş olursun hemde güvenlilir olur...
    ancak kaliteli bir foto makine kullanman yararına olucak fotorafçı bir arakdaş işini görür
  • güzel kardeşim ölçeceğim şey hayvanların kafasındaki parietal sutur da apareyle yapacağım açılma miktarı elimde digital caliperde var ama tez diyorum büyütüp 100 de 1 hassaslık diyorum sen al eline ölç diyosun kemiklerde açtığım deliklerin biraz iç veya dıış cok az elimi farklı tutsam cok fark ediyor elimde 3 ayak ring flaşlı d-slr makine de vardedim ya zaten 2 kemik arası suturda 1-1.5 mm açılma oluyo cok hassas ve tekrarlanabilir güvenilir ve kanıtlanabilir bi rogramla çalışmam lazım senin dediğin diigital caliperi foto çekerken mm cetvel yerine kullanıyorum bana hassas ölçüm yapacak bi program lazım
  • bende şunu söylemek istiyorum..
    çektiğin resimde 1 milimetre arasındaki pixel sayısını bidiğinde büyütme oranını da bildiğinde hertürlü kağıt kalemle bile hesaplayabilirsin ama sen teknolojik bir şey arıyosun.
    sana birtane resimlerdeki kaybı minimumda tutarak haywan gibi büyüten bir program bulucam burda bekle
    nekadar büyüttüğünü ve büyütmeden önceki boy ve mm oranını bilirsen gerisi kolay
    bu dediklerimi otomatik yapan programlar sadece hassas ölçüm laboratuarlarda bulunur.
    sevgimle az bekle...
  • http://www.inndir.com/program.php?id=853
    işte buldum ancak sakın buralarda crack felan istemeye kalkma satın al
    güle güle kullan hesaplama kısmını sen kendin yapmalısın kusura bakma
  • teşekkür ama bana resimi büyütüp işarelenen 2 nokta arasındaki mesafeyi ölçen bi proram lazım dedimya aynı resimdeki milimetrik cetvelden faydalanıp 2 nokta arası mesafeyi ölçebilecek bi program lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.