Şimdi Ara

Acil Yardım!... CPU fanı duruyor ve dırrrrr diye bir ses geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendime ikinci bir PC topluyorum önce işlemci, ram ve anakart geldi. birleştirdim. bir de emanet pci-expres ekran kartı buldum. kasa yerine bir bir arkadaşımın Bilg.kasasındaki PowerSuply kablolarını taktım. mönütore bağladım. açtım gayet iyiydi... Kasa ve ekran kartı da bugün gelince içine yerleştirdim ekipmanı. bağladım power switch ve pc speaker kablosunu. Bastım power düğmesine. Çalıştı fanlar filan dönmeye başladı, oh iyi dedim. sonra bir ses dırrrrrr hemen PS'deki kapama düğmesiyle durdurdum. kapağını açtım. bi daha start verdiğimde CPU fanı 2 sn dönüyor sonra duruyor ve ardından yine o ses geliyor. Ekran kartı ram dahil herşeyi çıkardım. CPU işlemci PSU ile hoparlör bir de power switch haricinde birşey bırakmadım. ama yine açtığımda aynı durumla karşılaştım. CPU fanı duruyor ve ses ikazı veriliyor. nedenini bulamadım.
    4 pinli olan ATX_12 Kablosu sökülü start verince fan iyi çalışıyor ama işlemci çalışmadığından açılış vermiyor.

Anakart : Gigabyte GA-945p-s3
    İşlemci : Pentium D 935 3.2 Ghz
    PSU 460 Watt 20 ve 24 pin destekli p4 PSU.

• Fan durup ses geldikten hemen sonra PSU nun arkasından gücü kapattığımda, CPU fanı dönüşe yeniden başlayıp güc kesildiğinden yavaş yavaş duruyor.
  • Arkadaşlar sorunu çözdüm. Bios pilini söktüm ve resetledim biosu. şimdi fan sorunu çözüldü. sistem normal bip ile açılıyor.
  • arkadasım anakrtının boyle bır ozellıgı var ıslemcı yeterınce soguyunca otomatık duruyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.