Şimdi Ara

Adsl modemin aldığı ip yi direk nasıl kullanırım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eski modemlerin gözünü seviyim. Yeni çıkan routerlı modemler netten ip yi alıp maskeleyip bizim bilgisayarlara veriyorlar. Güvenlik açısından iyi hoş ama. Bilgisayar direk ulaşımı engelliyorlar. Ne host olarak kullanabiliyorum nede server açabiliyorum. Bi ara dns ayarlarıyla oynayıp yapmıştım sanırım ama şuan yapamıyorum. Nasıl yapılabileceği konusunda bi fikri olan varmı.

• senin ve bir çoğumuzun IP adresleri dinamiktir erişmek isitiyorsan modem yada router port açman gerek erişmen için birde sürekli ıp adresin değişiyor onu not alırsın tamam ama statik ıp fiyatları baya uygun 1 tane statik ıp adresi aylık 2,6 ytl bir bedeli var yıllık ise 20-26 ytl ücreti var en sağlıklısıda sürekli erişmek isitiyorsn statik ıp adresindir benden bu kadar kolay gelsin
  • modemden dmz seçeneğini kullan ama sonuçta bağlantı gider gelir ip değişecek server ın ve hostun bi öenmi kalmıyor
    static ip alman lazım
  • sadece port açmak yeterli olmazmı ..??

bir de onixon marka modemlere port açabilen varsa Allah rızası için şunu bi anlatsın !!
  • Yok benim derdim makineden uzun süreli host fln tarzı değil. kısa süreli lazım oluyor. Yardımlarınız için teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.