Şimdi Ara

Afyon sucuk 29TL, kargo bedava! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
7
Favori
27.596
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sayfam

Hocam konuda bahsi geçen sucuk için yorumunuz nedir? (Diyaroğlu)

İnanın hiçbir bilgim yok. Afyon sucuk markası cenneti ve Diyaroğlu markasını Afyon'da pek görmüyoruz, belki Afyon dışı pazarlar için üretim yapıyordur.. Tadına bakma imkanım ise olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedeparted

quote:

Orijinalden alıntı: xvet

Sucuk=işe yaramaz etlerin işe yarar hale getirilmesi

Genelleme yaparak kesinlikle büyük bir yanlış yapmışsınız.

O söylediğiniz kg'ı 10- 20 TL arası sucuklarda geçerli. Afyon markaları olan Kocaşaban, Cumhuriyet ve Ahmet İpek sucukları gibi büyük markalar ise maliyetle işi olmadan en kaliteyi üreten markalardır. kalkıp 3. sınıf merdivenaltı sucukçuların yaptıkları ile burada tüm sucukçuları zan altında bırakmanız kesinlikle hoş değil.

Ben marka söylemedim Sucuk dedim sadece merdiven altı denilen üretim yerleri ile merdiven altı olmayan yerlerin arasındaki farkı tüketici görmüyor ikisindede marka var izin belgesi var ve sonuç olarak sucuk ortaya çıkıyor bu parti X firmasının çok iyi olabilir ama 2. Partinin çok iyi olacağı anlamınada gelmez etin standartı olmaz çok pahalı olmasıda bir şey ifade etmez ticari olan tüm işletmeler maliyeti düşünür düşünmez ise batar bu konu uzar gider
    merdiven altı üretim biterse gerçek firmalar ortada kalır gerçekten sucukta kaliteli et olduğunu bilerek tüketiriz hayırlı satışlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serden

quote:

Orijinalden alıntı: ceremy

bu aluçdağı sucuk deneyen arkadaş var mı nasıldır ?
    http://www.alucdagi.com/#Sayfa=alucdai-sucuk.html

Şaka gibi ibareye bak ''insan sağlığına zararlı hiç bir katkı maddesi yoktur'' sonrada E250 SODYUM NİTRAT (Kanser yapıcı maddelerden) E 621 MONO SODYUM GLUTAMAT (Beyindeki tat alma duyularını uyarıcı kimyasal madde) E120 KARMİN BOYA MADDESİ (Yani kolanın özütündeki böceklerden elde edilen boya maddesi)

İnsanların beyinleriyle dalgamı geçiyorlar acaba?

Bunları koymadığın zaman ,yani evde yaptığın zaman,sucuk dayanmıyormu?lezzetimi az oluyor? Herşeyi ticaretin acımasız kurallarına kurban etmişler..

Hocam bunun gibi maddeleri biz kullanmıyoruz demişler..

hem özdiyaroğlunda hem nazar sucukta e250,e300,e450 koruyucuları var. aslında kasabın söylediğine göre bunlar yasal zorunluluk. piyasa şartı. koymayan yerel üreticiyi bilmeyiz zaten. satışı azdır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: _Riven_

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ceremy

bu aluçdağı sucuk deneyen arkadaş var mı nasıldır ?
    http://www.alucdagi.com/#Sayfa=alucdai-sucuk.html

Şaka gibi ibareye bak ''insan sağlığına zararlı hiç bir katkı maddesi yoktur'' sonrada E250 SODYUM NİTRAT (Kanser yapıcı maddelerden) E 621 MONO SODYUM GLUTAMAT (Beyindeki tat alma duyularını uyarıcı kimyasal madde) E120 KARMİN BOYA MADDESİ (Yani kolanın özütündeki böceklerden elde edilen boya maddesi)

İnsanların beyinleriyle dalgamı geçiyorlar acaba?

Bunları koymadığın zaman ,yani evde yaptığın zaman,sucuk dayanmıyormu?lezzetimi az oluyor? Herşeyi ticaretin acımasız kurallarına kurban etmişler..

Hocam bunun gibi maddeleri biz kullanmıyoruz demişler..

hem özdiyaroğlunda hem nazar sucukta e250,e300,e450 koruyucuları var. aslında kasabın söylediğine göre bunlar yasal zorunluluk. piyasa şartı. koymayan yerel üreticiyi bilmeyiz zaten. satışı azdır.

Bence kasap halt işlemiş,örneğin E250 Sodyum nitrat gibi zararlı bir maddeyi,niye yasal zorunluluk yapsınlar,bakanlık konulmayacak maddeleri bile doğru dürüst eleyemezken,koyulması zorunlu katkı maddelerinimi söylermiş.

Kasap,uzun dayansın,rengi güzel olsun.lezzeti beynimizce çok güzel algılansın böylece o markanın esiri olalım diye yapıyorlar diyemezdi ya..

Yoksa zerre kadar tüketicinin sağlığını düşünen firmamı kaldı? Tabiki kazanacaklar ,ama insan sağlığını öncelikle düşünmek zorundalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serden -- 12 Ekim 2014; 18:46:01 >

• Madem sucuk konusu var...Bir Afyonkarahisar'lı olarak ben de bir öneride bulunayım...
    Aşağıda linkini verdiğim sucuğu denemenizi tavsiye ederim...Kalite olarak on numara sucuk...
    Bir kangal alın,deneyin...Sonuçta beğenmeyecek olursanız çöpe attığınız para bir kangal sucuk parası olur...
    Beğenirseniz de bana bir dua edersiniz yeter...Ama beğenmezseniz beddua etmeyin...Zira damak tadı değişkendir...

http://www.ozbeksucuklari.com.tr/index.php

(Not:Adamlarla aynı vilayetten olmak dışında hiçbir organik bağım yok)
  • Ya ben bayramdan önce Afyon çarşıdan itimat marka sucuğu kendi mağzasından kilosunu 40 tlden aldım şimdi cumhuriyet denemek istiyorum Afyon'da nereden alabilirim ucuza ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vokke99 -- 12 Ekim 2014; 19:08:20 >
  • Bu arada bir sorum var arkadaşlar,geçen sene migrosun tüm sucuklardaki % 50 indirim kampanyasından yararlandım.Bu forumdaki tavsiyelere uyarak 3 kg. sucuğun 2 kg.apikoğlu almak gafletinde bulundum,1 kg. şahin sucuk aldım.

Hemen derin dondurucuda kağıt havluya sararak sakladım,ymek için çıkardığımda,apikoğlunda ekşimsi garip bir tad vardı yiyemedim.Güya sucuk üretim tarihi yeniydi.

Ama şahin sucuk süperdi.

Sizce apikoğlu neden ekşi bir tat vardı? Hatta en iyisi denilen sarıbantlı,fermente çeşidini almıştım.
  • quote:

Bu arada bir sorum var arkadaşlar,geçen sene migrosun tüm sucuklardaki % 50 indirim kampanyasından yararlandım.Bu forumdaki tavsiyelere uyarak 3 kg. sucuğun 2 kg.apikoğlu almak gafletinde bulundum,1 kg. şahin sucuk aldım.

Hemen derin dondurucuda kağıt havluya sararak sakladım,ymek için çıkardığımda,apikoğlunda ekşimsi garip bir tad vardı yiyemedim.Güya sucuk üretim tarihi yeniydi.

Ama şahin sucuk süperdi.

Sizce apikoğlu neden ekşi bir tat vardı? Hatta en iyisi denilen sarıbantlı,fermente çeşidini almıştım.

Gecen yil aldgmapikglu ve şahin 8 kg sucygu 1 gün sonra: iade ettim evet apikoglu ceset gibi kokyirdu cumhuriet buldum 2 gün sonra ne var ne yok aldim hepsini iade ettim apikoglunu

Şahinleri sattim

• quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

Bu arada bir sorum var arkadaşlar,geçen sene migrosun tüm sucuklardaki % 50 indirim kampanyasından yararlandım.Bu forumdaki tavsiyelere uyarak 3 kg. sucuğun 2 kg.apikoğlu almak gafletinde bulundum,1 kg. şahin sucuk aldım.

Ama şahin sucuk süperdi.

Gecen yil aldgmapikglu ve şahin 8 kg sucygu 1 gün sonra: iade ettim evet apikoglu ceset gibi kokyirdu cumhuriet buldum 2 gün sonra ne var ne yok aldim hepsini iade ettim apikoglunu

Şahinleri sattim

aynen ekşimsi ve yağı kötü kokan bir parmak sucuktu.apikoglunun uretim hatası belkide bozuk üretimini sattılar bize.benim için bitti apikoglu ondan sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: vokke99

Ya ben bayramdan önce Afyon çarşıdan itimat marka sucuğu kendi mağzasından kilosunu 40 tlden aldım şimdi cumhuriyet denemek istiyorum Afyon'da nereden alabilirim ucuza ?

Uzunçarşı girişinden itibaren yaklaşık 50 m. ileride sol tarafta İkbal lokantası yanında Cumhuriyet Sucukları satış dükkanı var.Oradan uygun fiyatla alınabilir.Merve sucukları ise Uzunçarşıya paralel bir caddede köşedeki eski Pamukbank'a bitişik hemen sağ uçta.İtimat sucukları Kadınana İlkokulu karşısında.Sertçivi ise eski Sümerbank aralığı Yabuz toptan gıda karşısı...Kadınana İlkokulu karşındaki aralıkta sokakta..Bu dükkanların birçoğu kargo şirketleri ile anlaşmalı.Telefon numaralarını öğrendiğinizde banak hesap nosuna para gönderildiğinde istenirse sucukları vakumlayarak gönderdiklerine şahit oldum.(Bunlarla bir ilgim yok.Ben emekli öğretmenim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deltoid -- 12 Ekim 2014; 20:40:19 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

Ama şahin sucuk süperdi.

Şahinleri sattim

aynen ekşimsi ve yağı kötü kokan bir parmak sucuktu.apikoglunun uretim hatası belkide bozuk üretimini sattılar bize.benim için bitti apikoglu ondan sonra.

O zaman kendi adıma,haram ediyorum hakkımı rahatlıkla..

Aslında bakanlıkça yapılan denetimlerde,apikoğlunun dana eti sucuklarında tavuk etine rastlanmıştı,kıvırıp tam boy ilanlar verdiler gazetelere,artık düzelttik ürünlerimizi diye.

Demek ki akıllanmamışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: deltoid

quote:

Ya ben bayramdan önce Afyon çarşıdan itimat marka sucuğu kendi mağzasından kilosunu 40 tlden aldım şimdi cumhuriyet denemek istiyorum Afyon'da nereden alabilirim ucuza ?

Uzunçarşı girişinden itibaren yaklaşık 50 m. ileride sol tarafta İkbal lokantası yanında Cumhuriyet Sucukları satış dükkanı var.Oradan uygun fiyatla alınabilir.Merve sucukları ise Uzunçarşıya paralel bir caddede köşedeki eski Pamukbank'a bitişik hemen sağ uçta.İtimat sucukları Kadınana İlkokulu karşısında.Sertçivi ise eski Sümerbank aralığı Yabuz toptan gıda karşısı...Kadınana İlkokulu karşındaki aralıkta sokakta..Bu dükkanların birçoğu kargo şirketleri ile anlaşmalı.Telefon numaralarını öğrendiğinizde banak hesap nosuna para gönderildiğinde istenirse sucukları vakumlayarak gönderdiklerine şahit oldum.(Bunlarla bir ilgim yok.Ben emekli öğretmenim.)

Hocam çok teşekkür ederim.

• quote:

quote:

• cumhuriyet eskisi gibi değil, geçen sefer memleketten gelsin'in %50 kampanyasında itimat iyi denildiği için almıştım ama abartıldığı kadar bir sucuk değil. artık sucuğun içlerine koyulan ve raf ömrünü uzatan antimikrobiyal madde ve katkılar nedeniyle birçok sucuğun tadı eskisi gibi değil..
  • şu nazar sucuğu deneyin millet. acılı sucuğu yedikçe dahada lezzetli geliyor.

• Sucuklar artik eskisi gibi değil. Bir Kayserili olarak Şahin'i falan hic beğenmiyorum. Afyon sucuklarini da denedim. En iyisi kendi etinizle guven duydugunuz bir kasaba hazirlattiginiz sucuk. Kurbanda yaptirdik yaklasik 3 kilo. Simdilik beklemede. Bence siz de bu sekilde yapin.

• quote:

quote:

quote:

ben aradım kocaşabanı mesela.27 lira kilosu dedi.5 kilodan az yollamıyorlarmış.
    merveyi aradım 30 lirea dedi. 2kg istedim.yollayım ama kargo pahalıya gelir.15-20 de kargo ödersin dedi.10 kg olursa kargo kilo 1 tl den anlaşmalıymış.
    anlicanız abiler toplu almak lazım.

• quote:

şu nazar sucuğu deneyin millet. acılı sucuğu yedikçe dahada lezzetli geliyor.

ne iş hacı, 2 dir nazar sucuk alın diyorsun.insan gerçekten şüpheye düşüyor
  • birçok sucuk denememin sonucunda kızılcahamam aluçdağı sucuğunda karar verdim. Bunun dışında sucuk tüketmiyorum.
    Afyonda ise yenilebilecek en iyi sucuk bana göre itimat ismail koçkan sucuğudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Madem sucuk konusu var...Bir Afyonkarahisar'lı olarak ben de bir öneride bulunayım...
    Aşağıda linkini verdiğim sucuğu denemenizi tavsiye ederim...Kalite olarak on numara sucuk...
    Bir kangal alın,deneyin...Sonuçta beğenmeyecek olursanız çöpe attığınız para bir kangal sucuk parası olur...
    Beğenirseniz de bana bir dua edersiniz yeter...Ama beğenmezseniz beddua etmeyin...Zira damak tadı değişkendir...

http://www.ozbeksucuklari.com.tr/index.php

(Not:Adamlarla aynı vilayetten olmak dışında hiçbir organik bağım yok)

http://www.gidaambari.com/Lokman-Ozbek-Yoresel-Sucuk-Afyondan-gelen-lezzetkargo-bizden_detay226

şurda da gördüm ilanı..yalnız ilan eski.aradım elemanı. 28 lira dedi.kapıda ödeme dahil.2 kg yolla dedim.yicez artık iyiyse de kötüysede.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.