Şimdi Ara

ağda problem acill

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şirket serveri olan pc nin ağdaki pc lerini görmemesin nedeni ne olabilir diğerleride onu göremiyorlar bunu derken pc nin ağda kendisi var ama tıklandığında açmıyor.yardım ederseniz sevirim.tşk.

• Kardeş server da dosya ve dizinlere erişim izni falan vermen gerekli fazla bilgimde yok ama bunu yapmalısın.onan sonra server a tıkladığın izinli klasörler falan görünür...
  • arkdasım eğer serverda windows xp varsa diğer makinelerde win98 varsa dosya sistemi farklı olduğundan görmeyebilr..İkinci seçenek paylaşımlar tam olması lazım bunu için C sürücüsü yada paylaşmak istediğin dosyayı sağ tıklayıp özellikler-paylaşım menüsüne geç ordan dosyayı paylaşıma aç kolay gelsiinnn
  • bütün bilgisayarda ağ adı doğru değilse(kurarken doğru yazılmadıysa) veya ağda aynı isimde 2 pc varsa olabiliyo böle
  • Arkadaşlar enteresandır. düne kadar bir problem yoktu ağda bazıları 98 bazıları xp olarak çalışıyor. şirkette bugün ana serverdeki makineye dosya alışverişi için ulaşamıyoruz. simge olarak ağda var. ama tıkladığımızda içine giremiyoruz. paylaşım açma problemi değil, sorun başka ama çözemedik. bilgi işlemcimiz buraya yazmamı söyledi belki çözüm üretilir diye bakalım nasıl çözeceğiz?
  • arkdasım yukarıda benim bahsettiğim işlemleri uyguladığın halde problem devam ediyosa size win98 olan makinelerin işletim sistemleri zarar görmüş formatlıyıp tekrar kurman gerekir...kolay gellssinn
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.