Şimdi Ara

Agility control spor suspansiyon tam olarak ne ise yariyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
7.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Mercedeste agility control ve agility control spor suspansiyon (amg pakette olan) adi altinda 2 tane suspansiyon sistemi var.agility control bozuk zeminde suspansiyonu yumusatip yuksek konfor sagliyo.bunu biliyom.ama agility control spor suspansiyon tam olarak ne ise yariyo anlamadim.sitede suspansiyonlarin sertlestigini falan yaziyo ama cozemedim.agility control spor suspansiyon konfor icinmi yoksa sertlik icinmi? Bilen varsa soylerse sevinirim.linkide koydum.tskler
    http://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/c-class/_w204/facts/drivetrain_chassis.0004.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kimsenin bilgisi yokmu???

• quote:

Orijinalden alıntı: mahir3463

Kimsenin bilgisi yokmu???

Amg pakete ek olan sistemde araç yerde 8mm daha yakın oluyor ve daha sert ve daha dinamik sürüş sağlıyor.

Özellikle hızlı kullanımda ve otoyol kullanımında yol tutuşu artırmakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ycgurdal

quote:

Kimsenin bilgisi yokmu???

Amg pakete ek olan sistemde araç yerde 8mm daha yakın oluyor ve daha sert ve daha dinamik sürüş sağlıyor.

Özellikle hızlı kullanımda ve otoyol kullanımında yol tutuşu artırmakta.

Cok tesekkur ederim.yani arac dahada sertlesiyo.c180 amg coupelerde agilty control spor suspansiyon olmayacak.c250 amg paketle bu hafta test surusu yapacagim,onda bu opsiyon oldugu icin sormustum.yani c180 coupe bi nebze daha konforlu olacak.konforsuz olur diye korkmustum.test surusunde c250 cok konforsuz gelmezse c180 coupe amg siparisi vericem kismet olursa...inanin verdiginiz bu bilgiyi cogu bayideki satis temsilcisi bilmiyo :)

• quote:

Cok tesekkur ederim.yani arac dahada sertlesiyo.c180 amg coupelerde agilty control spor suspansiyon olmayacak.c250 amg paketle bu hafta test surusu yapacagim,onda bu opsiyon oldugu icin sormustum.yani c180 coupe bi nebze daha konforlu olacak.konforsuz olur diye korkmustum.test surusunde c250 cok konforsuz gelmezse c180 coupe amg siparisi vericem kismet olursa...inanin verdiginiz bu bilgiyi cogu bayideki satis temsilcisi bilmiyo :)

Sistem asıl özelliğini yüksek hızlarda gösteriyor. Yola daha iyi tutunarak.
    Güçlü motorlarda daha bariz bir kullanım sunar.

Ama en iyisi siz önce test edin ve daha rahat karar verin.

180 serisinde olmamasının sebebi maliyetten kısmak ve dolayısıyla uygun bir fiyata satmak.
    Belki bunu söylemek istemediklerinden tatmin edici bilgi vermiyorlar.

• quote:

quote:

Sistem asıl özelliğini yüksek hızlarda gösteriyor. Yola daha iyi tutunarak.
    Güçlü motorlarda daha bariz bir kullanım sunar.

Ama en iyisi siz önce test edin ve daha rahat karar verin.

180 serisinde olmamasının sebebi maliyetten kısmak ve dolayısıyla uygun bir fiyata satmak.
    Belki bunu söylemek istemediklerinden tatmin edici bilgi vermiyorlar.

Ben sehiricinde araci test edecegim icin agility devreye girmez.konforu rahatlikla test edebilirim.benim e90 kasa bmw 3.20 d vardi.17 inc run flat lastiklerle konfor sifirdi (bana gore)... umarim ondan daha konforludur.yol tutusta benim icin onemli ama bmwden sonra konforun onemini daha iyi anladim.mercedesi tercih etmemdeki sebepte zaten mercedes konforunu alabilmek.coupe tercihime gelincede 4 kapiliya gore daha hos gorunuyo.gorselligine,zengin donanimina (bmw donanim konusunda cok cimri) tatmin oldum.konforda e90 bmwden iyi olursa eyluldeki bi araca yazilcam.

• quote:

Ben sehiricinde araci test edecegim icin agility devreye girmez.konforu rahatlikla test edebilirim.benim e90 kasa bmw 3.20 d vardi.17 inc run flat lastiklerle konfor sifirdi (bana gore)... umarim ondan daha konforludur.yol tutusta benim icin onemli ama bmwden sonra konforun onemini daha iyi anladim.mercedesi tercih etmemdeki sebepte zaten mercedes konforunu alabilmek.coupe tercihime gelincede 4 kapiliya gore daha hos gorunuyo.gorselligine,zengin donanimina (bmw donanim konusunda cok cimri) tatmin oldum.konforda e90 bmwden iyi olursa eyluldeki bi araca yazilcam.

Bmw deki konforsuzluk konusunda sıkıntı çeken çok insan bir çok insan var sizin gibi. Yani o konuda yalnız değilsiniz.
    Ama ben kullanmadığım için bir yorum yapamam.

Mercedesin Amg araçlarında bile konfora önem verdiğinini biliyorum.
    Hatta coupe C serisin koltuklarının ve oturma pozisyonunun sedana göre çok daha başarılı olduğu bir gerçek. Görsel olarak da ayrı bir güzellik zaten.

İnşallah gönlünüzden geçen olur ve istediğiniz araca sahip olursunuz.

Özel olarak düşündüğünüz renk ve jant gibi görseller nedir.

• quote:

quote:

Bmw deki konforsuzluk konusunda sıkıntı çeken çok insan bir çok insan var sizin gibi. Yani o konuda yalnız değilsiniz.
    Ama ben kullanmadığım için bir yorum yapamam.

Mercedesin Amg araçlarında bile konfora önem verdiğinini biliyorum.
    Hatta coupe C serisin koltuklarının ve oturma pozisyonunun sedana göre çok daha başarılı olduğu bir gerçek. Görsel olarak da ayrı bir güzellik zaten.

İnşallah gönlünüzden geçen olur ve istediğiniz araca sahip olursunuz.

Özel olarak düşündüğünüz renk ve jant gibi görseller nedir.

Zaten sedan yerine coupe tercih etmemin sebeplerinden biride koltuklardi.coupe koltuklar cok rahat. Araci polar beyaz dusunuyom.jantlar normal amg 7 kollu 18 inc. (aslinda janti cok dusundum,tam begendigim bi jant bulamadim) Aracta opsiyon olarak siyah suni deri (artico) koltuk ve arka karartilmis camlar olacak. Siyah suni deri koltugu bayide gormustum.bmwdekinden daha kullanisli geldi,oturma yerleri delikli,hava alabiliyo.arka karartmali cami istememin sebebide,daha once cam filmi yaptirdigimda aracin kapilarindan sesler gelmeye baslamisti.citirtilara karsi alerjim oldugundan araci direk karartmali olarak alicam.baska tavsiye edebileceginiz opsiyon varmi? Fazlada donanim olmasini istemiyom gerci,ikinci elde donanim pek onemsenmiyo diye.

• Yeni cikan polar beyazini bayide gormustum,arac elmas beyazina benzemis,eski beyazla yanyana gordum.kalsit beyazi daha eskimis duruyodu :) siyah rengide cok dusunmustum,ama kuresel isinma ve cizikler benim rahatimi bozacagindan vazgectim...kirmizi arac esimdede oldugundan onuda eledim.geriye bi beyaz kaldi :) c serisininde sedandaki 17 inc jantlar hosuma gidiyo.ama coupede bu yok.orjinal 7 kollu amg jantlarda fena durmadigindan (coupede elit gorunuyo bence) opsiyona gerek duymuyom. Bu arada Dilekleriniz icin tesekkurler,siz bu bilgileri bildiginize gore ya bayide gorevli,yada sıkı bi arastirmacisiniz herhalde :)

• quote:

Yeni cikan polar beyazini bayide gormustum,arac elmas beyazina benzemis,eski beyazla yanyana gordum.kalsit beyazi daha eskimis duruyodu :) siyah rengide cok dusunmustum,ama kuresel isinma ve cizikler benim rahatimi bozacagindan vazgectim...kirmizi arac esimdede oldugundan onuda eledim.geriye bi beyaz kaldi :) c serisininde sedandaki 17 inc jantlar hosuma gidiyo.ama coupede bu yok.orjinal 7 kollu amg jantlarda fena durmadigindan (coupede elit gorunuyo bence) opsiyona gerek duymuyom. Bu arada Dilekleriniz icin tesekkurler,siz bu bilgileri bildiginize gore ya bayide gorevli,yada sıkı bi arastirmacisiniz herhalde :)

Yok; merak ve heves o kadar.

Sorma nedenim beyaz+cam tavan + amg mi alacaksınız diye merak ettim.

Konfigrasyonunuz güzel. Eklenecek çok donanım var ama hepsi katmerli.
    Ayrıca Command ekleyecekseniz onu sonradan alıp garanti dahilinde eklerseniz daha ucuza gelir diyecektim. Bence iç mekanı çok değiştiriyor.

Değişik renk ve jantları TR sitesinde deneme imkanı olmuyor ama almanya sitesi gayet doyurucu oluyor. örneğin

kullanımıza bağlı olarak sürücü asistan paketi pahalı gelirse, kör nokta sensörü ve şerit takip sistemi ekleyebilirsiniz.

----
    Sorması ayıp olmazda teklif aldığınız fiyatı da öğrenebilir miyim?

• Moralinizi bozmak gibi olmasın ama Türkiye'de satılan C180'lerde (bildiğim kadarıyla AMG'ler de dahil) Agility control suspension yok. Katalogda görünmesine rağmen MB Türk A.Ş. araç fiyatını aşağı çekmek adına bu opsiyonu koymuyorlar, araçlarda bildiğimiz gazlı amortisörler var. Aracınızın data kartını yetkili bayiden isterseniz fabrikadan çıkış gününe kadar tüm detaylarını öğrenebilirsiniz. Yasal yoldanda işin detayını incelerseniz araç alırken imzaladığınız sözleşme içeriğinde kendilerini koruyacak maddeleri eklenmiş olduğundan hak iddia etme şansınızda yok.

C200'den itibaren Agility Control Suspension standart geliyor. Araçlardaki ESP lerde farklı... C180'lerde ESP Basis kullanılırken C200 ve üstü modellerde ESP Premium kullanılıyor, böylelikle araç özellikle yüksek hızlarda daha stabil bir şekilde yola tutunuyor...

Bende ilk öğrendiğim zaman çok uyuz olmuştum ama bir dahakine en azından bunu bilerek siparişimi vericem...

• quote:

quote:

Yeni cikan polar beyazini bayide gormustum,arac elmas beyazina benzemis,eski beyazla yanyana gordum.kalsit beyazi daha eskimis duruyodu :) siyah rengide cok dusunmustum,ama kuresel isinma ve cizikler benim rahatimi bozacagindan vazgectim...kirmizi arac esimdede oldugundan onuda eledim.geriye bi beyaz kaldi :) c serisininde sedandaki 17 inc jantlar hosuma gidiyo.ama coupede bu yok.orjinal 7 kollu amg jantlarda fena durmadigindan (coupede elit gorunuyo bence) opsiyona gerek duymuyom. Bu arada Dilekleriniz icin tesekkurler,siz bu bilgileri bildiginize gore ya bayide gorevli,yada sıkı bi arastirmacisiniz herhalde :)

Yok; merak ve heves o kadar.

Sorma nedenim beyaz+cam tavan + amg mi alacaksınız diye merak ettim.

Konfigrasyonunuz güzel. Eklenecek çok donanım var ama hepsi katmerli.
    Ayrıca Command ekleyecekseniz onu sonradan alıp garanti dahilinde eklerseniz daha ucuza gelir diyecektim. Bence iç mekanı çok değiştiriyor.

Değişik renk ve jantları TR sitesinde deneme imkanı olmuyor ama almanya sitesi gayet doyurucu oluyor. örneğin

kullanımıza bağlı olarak sürücü asistan paketi pahalı gelirse, kör nokta sensörü ve şerit takip sistemi ekleyebilirsiniz.

----
    Sorması ayıp olmazda teklif aldığınız fiyatı da öğrenebilir miyim?

Benim icin cam tavan+amg olmazsa olmazlardan,onlari yazmadim bile,ekstra olarak suni deri ve arka karartmali cam dusunuyom
    Bu almanya konfiguratorunde benim 3 ayim gecti hocam :) bende cok arastirmayi severim.hatta belki bilirsiniz,amg paketin ustunde bide sport plus paketi var,onun jantlarina pek isinamamistim,koltuklarida daha spor ve oturma yerleri alcantara (kadifemsi) doseme idi.yabanci sitelerden devamli fotograflarina bakip inceliyodum...amg paketmi sport plusmu diye dusunuyodumki; turkiyeye sport plus simdilik gelmeyecekmis,rahatladim :)
    Command ekran ic gorsellikte cok guzel gorunuyo.fakat opsiyonu cok pahali..bide benim hassas oldugum bi konu var,ben aracimda sokme takma islemi yaptirmam,oradan daha sonra tikirti falan gelir diyerekten paranoyak olurum.hatta arabamdan bile soguyabilirim.bmw aracimin ilk zamanlar camlarini bile bazen acmaya kiyamiyodum kirlenir diye :) benimkisi piskopatlik derecesinde yani.
    Suni deri koltuklu ve arka karartmali camli bi arac mengerlere eylul ayinda gelecekmis.aracin bu sekildeki fiyati 125 bin tl ye gelir dedi indirimle beraber.tabi ben pazarlik yapmadim hic.120 nin altina dusmeyecekleri kesin ama bence :)

• quote:

Orijinalden alıntı: RoMM3L

Moralinizi bozmak gibi olmasın ama Türkiye'de satılan C180'lerde (bildiğim kadarıyla AMG'ler de dahil) Agility control suspension yok. Katalogda görünmesine rağmen MB Türk A.Ş. araç fiyatını aşağı çekmek adına bu opsiyonu koymuyorlar, araçlarda bildiğimiz gazlı amortisörler var. Aracınızın data kartını yetkili bayiden isterseniz fabrikadan çıkış gününe kadar tüm detaylarını öğrenebilirsiniz. Yasal yoldanda işin detayını incelerseniz araç alırken imzaladığınız sözleşme içeriğinde kendilerini koruyacak maddeleri eklenmiş olduğundan hak iddia etme şansınızda yok.

C200'den itibaren Agility Control Suspension standart geliyor. Araçlardaki ESP lerde farklı... C180'lerde ESP Basis kullanılırken C200 ve üstü modellerde ESP Premium kullanılıyor, böylelikle araç özellikle yüksek hızlarda daha stabil bir şekilde yola tutunuyor...

Bende ilk öğrendiğim zaman çok uyuz olmuştum ama bir dahakine en azından bunu bilerek siparişimi vericem...

Hocam ondan haberim var zaten.zaten ben aracin konforlu olmasinj istedigim icin agility spor suspansiyon olmasini istemiyodum..amg siz olanlarda konforu arttirirken, amg paketli olanlari dahada sertlestiriyo.o yuzden benim icin daha iyi oldu yani :) ama maliyet konusunda haklisiniz.bence bunu cogu arac markalari yapiyo. turkiyedeki distirubutorler araclarin turkiye sartlarini gozeterek suspansiyonuna,bakim maliyetine vs. Bakiyolar. Belki bunlardan dolayida bazi opsiyonlari iptal ettiriyor olabilirler.

• Agility Control Suspension özelliği hıza duyarlı bir şekilde sertleşmesi ve yol kondüsyonuna göre yumuşaklık sertlik ayarını yapabilmesidir. Başka bir özelliği yoktur. AMG de fark sadece yaylar daha serttir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoMM3L -- 10 Ağustos 2012; 10:04:02 >
  • quote:

Moralinizi bozmak gibi olmasın ama Türkiye'de satılan C180'lerde (bildiğim kadarıyla AMG'ler de dahil) Agility control suspension yok. Katalogda görünmesine rağmen MB Türk A.Ş. araç fiyatını aşağı çekmek adına bu opsiyonu koymuyorlar, araçlarda bildiğimiz gazlı amortisörler var. Aracınızın data kartını yetkili bayiden isterseniz fabrikadan çıkış gününe kadar tüm detaylarını öğrenebilirsiniz. Yasal yoldanda işin detayını incelerseniz araç alırken imzaladığınız sözleşme içeriğinde kendilerini koruyacak maddeleri eklenmiş olduğundan hak iddia etme şansınızda yok.

Yanlis C serisinin hepsinde agility control standart olarak bulunur,
    Yol durumuna gore surus tarzina gore suspansiyon sertligi ayarlaniyor..
    Ancak sport dugmesine basilip,suspansiyon sertlesmesi,gaz tepkisinin felan artmasindan bahsediyorsaniz evet o bulunmuyor..

• Hocam 2011 makyajlı kasa C180 Fascination sahibiyim, Data kartımı inceledim ve Agility Control Suspension yok donanım listesinde, araştırırsanız sizde göreceksiniz. Şase numaranızı ve mailinizi bana PM atın size data kartınızı mail olarak atayım... Sport düğmesine basılınca bilgisayar sadece şanzımana yüksek devirde vites atışı yapmasını emreder. Süspansiyonla uzaktan yakından alakası yoktur sizinde belirttiğiniz gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoMM3L -- 10 Ağustos 2012; 12:41:58 >
  • quote:

Hocam 2011 makyajlı kasa C180 Fascination sahibiyim, Data kartımı inceledim ve Agility Control Suspension yok donanım listesinde, araştırırsanız sizde göreceksiniz. Şase numaranızı ve mailinizi bana PM atın size data kartınızı mail olarak atayım... Sport düğmesine basılınca bilgisayar sadece şanzımana yüksek devirde vites atışı yapmasını emreder. Süspansiyonla uzaktan yakından alakası yoktur sizinde belirttiğiniz gibi...

hayir hocam standarttir emin olun o bahsettigi agility control konsolda sport dugmesi var ona basilinca olan benim dedigim,Vites olayi degil yani :)

• Buyrun

http://www.carpages.co.uk/mercedes_benz/mercedes-benz-c-class-part-2-21-01-07.asp

'This is because every new C-Class is fitted with AGILITY CONTROL suspension, as standard.'

• Hocam şaseyi yolla :) Aracın grey market değilde Bayi çıkışlıysa sende malesef standart süspansiyona sahipsin :) Evet standart olarak gözüküyor ama malesef Türkiye paketli C180K ve C180 CGI larda bu donanım yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoMM3L -- 10 Ağustos 2012; 12:48:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.