Şimdi Ara

AKBİL ve Kentkart ne kadar güvenli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AKBİL güvenliği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kentkart güvenliği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

• Çok iyi bir döküman, teşekkür ederim.
  • bunları gerçekten merak ediyordum...teşekkürler..
  • tesekkür ederim.
  • Evet gerçekten iyi bir döküman birçok soruya yanıt buldum.

Sağolasın
  • harika paylaşım
  • Ellerine sağlık güzel dokümanlar HYP dostum.
    Hep merak etmişimdir de nedense araştırma ihtiyacı
    duymamıştım. Ta ki sağolasın elimize kadar getirince
    merakım giderildi... Teşekkürler.
  • İşin ilginç yanı yazılarda belirtilen ödemeli sistemlerdeki açıklar bilinmesine rağmen hala kullanılmaya devam ediliyor. Hem de gün geçtikçe kullanılmları daha da artıyor. Örneğin kentkart sistemi Kocaeli'de de başlamış. Bir ara Belbim AKBİL sistemini orta asyada türk devletlerine uygulamayı düşünüyordu. Sadece büyük firmaların ürettiği ve güvenli olduğunu söyledikleri donanımlara güvenip neredeyse hiç bir güvenlik analizi yapmadan/yaptırmadan bu gibi önemli konulara "dalmak" sanırım bizim ülkemize özgü.
  • hayatımın son 10 yıllık döneminin bize ait olan
    "bişey olmaz be abiiiii ... cümlesiyle mücadele ederek geçtiğini
    söyleyebilirim. Ne zaman bir iş eksik , yanlış
    ya da yetersiz olarak yapılsa yani işin hakkı
    verilmeden yapılırsa ardından bu cümle geliyor
    maalesef ve sonunda da genelde bişey oluyor.
    Bu da sanırım biz ve bize benzer düşünce tarzındaki
    toplumlara has bir doğal düşünce biçimi
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi untayk -- 14 Şubat 2006 1:10:08 >
  • bendeki cok eski bir akbil.ben bunu kotuye kullanabilirim istesem demek.ama istemiyim en iyisi. :)
  • rusların bi makinası vardı.Rus pazarında elegeçirdiler.Akbile bedava kontor yüklüyordu.Hep vardı bilinen birşeydi ama iyi bir elektronik bilgisi şart.
  • fotograf makinanız var pozunuzda düğün salonundaki bütün pozları kendi foto makinenize yükleyip daha fazla foto çekebilirsiniz.yada emekli amcaların emeklilik paralarıyla aldıkları makineler en kalitelilleri onalrdan edinin. ama belli olur kalitesi. şişşşştttt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edi_büdü -- 11 Aralık 2006; 17:37:13 >
  • Merhabalar,
    Bu sene CeBİT fuarında belbimin standı vardı akbili sergiliyorlardı.
    Standa uğradım ve DS1991 in güvenlik açığının olduğunu söyledim. Bunun var olduğunu kendileride biliyorlarmış ve şu an istanbuldaki akbillerin %50 sinin DS1991 olduğunu söylediler. Bunları neden toplamadıklarını sorduğumda ise pek umursamadılar. Bence adamlar kazanacağı parayı kazanıyorlar. Kimsenin önemsediği yok. Sütten ağızları yanana kadar kimsenin umursayacağıda yok.
    HYP paylaşım için teşekkürler.
  • Sağol güzel paylaşım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.