Şimdi Ara

Akü yeni, ama yaklaşık 40 saniyede çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar malumunuz kış aylarında nispeten arabalar zor çalışır. 2001 1.9 lt dizel Partnerim geçen yıl 2 yaşındaki 72 amperlik aküyle iki ısıtmada(ısıtma bujisi yardımıyla) yaklaşık 3-4 saniyede çalışıyordu. bu sene kışa girmeden bana sorun yaşatmasın diye 74 amperlik Bosch marka akü aldım. Sorunum sabahları 4 veya 5 kez ısıtma bujisini kullanmama rağmen kontağı yaklaşık 30-40 saniye açık tutuyorum ancak zar zor çalışıyor. bahsettiğim olay sadece sabahları yani ilk çalıştırmada oluyor. Şimdi soğuk ondandır diyebilirsiniz ama ben geçen senelerde bundan dah soğuk havalarda sorunsuz çalıştırmıştım. sorunum ısıtma bujisi olabilir mi? yada sorun nerede olabililir? yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkur ederim.

• Sorun kesin ısıtma bujisindedir.
    Bizim 98 partnerde de böyle olmuştu.
  • Bahsedildiği gibi ısıtma bujisinde bir sorun olabilir. Öte yandan motorunuzda yıpranmaya bağlı bir kompresyon kaybı varsa, bu da ilk çalışmanın zorlaşmasına sebep olabilir. Her iki durumda da servise bir gösterseniz yerinde olur bence...
  • quote:

Orjinalden alıntı: arikanturk

Bahsedildiği gibi ısıtma bujisinde bir sorun olabilir. Öte yandan motorunuzda yıpranmaya bağlı bir kompresyon kaybı varsa, bu da ilk çalışmanın zorlaşmasına sebep olabilir. Her iki durumda da servise bir gösterseniz yerinde olur bence...

iki senede ne kadar yıpranabilirki 12 senelik vectra 3-4 saniyede alıyo km 250000 de.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gooogle96

quote:

Bahsedildiği gibi ısıtma bujisinde bir sorun olabilir. Öte yandan motorunuzda yıpranmaya bağlı bir kompresyon kaybı varsa, bu da ilk çalışmanın zorlaşmasına sebep olabilir. Her iki durumda da servise bir gösterseniz yerinde olur bence...

iki senede ne kadar yıpranabilirki 12 senelik vectra 3-4 saniyede alıyo km 250000 de.

Araç 2 senelik değil... 2001 model bir ticari araç. Ayrıca motordaki aşınma ve buna bağlı kompresyon kayıpları kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösterebilecek bir durum. 100.000 km'de de farkedilir hale gelebilir, 300.000 km'de de...

• yani bizim yol sanayiye çıkıyor muhakkak. cevap veren arkadaşlara teşşekkur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kerem Arıkantürk

quote:

Orjinalden alıntı: gooogle96

quote:

Araç 2 senelik değil... 2001 model bir ticari araç. Ayrıca motordaki aşınma ve buna bağlı kompresyon kayıpları kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösterebilecek bir durum. 100.000 km'de de farkedilir hale gelebilir, 300.000 km'de de...

pardon yanlış görmüşüm

• bosch servislerinde ısıtma bujisini değiştirin pahalı birşey olduğunu sanmıyorum, hem yeni olmuş olur hemde tüm sistemi gözden geçirttirirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: marinerr444

yani bizim yol sanayiye çıkıyor muhakkak. cevap veren arkadaşlara teşşekkur
  • Arkadaşlar dün itibariyle ustaya gösterdim arabayı. sorun kızdırma bujilerindeymiş. 3 tanesinin işi bitmiş ben de 4 ünü de değiştirdim . denildiği gibi pahalı bişey değilmiş.
    quote:

Orjinalden alıntı: baron07tr

Sorun kesin ısıtma bujisindedir.
  • tanesini kaça verdiler?

quote:

Arkadaşlar dün itibariyle ustaya gösterdim arabayı. sorun kızdırma bujilerindeymiş. 3 tanesinin işi bitmiş ben de 4 ünü de değiştirdim . denildiği gibi pahalı bişey değilmiş.
    quote:

• 5e 7.5e ve 15e vardı ben 15 ten aldım.
    quote:

Orjinalden alıntı: vezir

tanesini kaça verdiler?

quote:

Arkadaşlar dün itibariyle ustaya gösterdim arabayı. sorun kızdırma bujilerindeymiş. 3 tanesinin işi bitmiş ben de 4 ünü de değiştirdim . denildiği gibi pahalı bişey değilmiş.
    quote:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.