Şimdi Ara

Alerjisi olanlar için süpürge

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
12.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eşimin ev tozuna alerjisi var. Dolayısıyla acilen iyi bir süpürge almam gerekiyor.

Biraz araştırdım. Önemli noktalar sanırım :
    1. Hepa 14 olmalı.
    2. Emiş gücü mümkünse 400W veya üzeri olmalı.
    3. Toz torbası olmamalı.

İncelememde bulduğum modeller :

1. Libelle
    Bunun Hepa kaç olduğu belli değil. Sanıyorum Hepa 12.
    12 yeterli değil. 13 olanlar bile yetersizken 12 oldukça düşük.
    Çekim gücü net değil. Sanıyorum fena değil, 400W civarında çekiş gücü var.
    Bu ürünün bir sürü site'ı var ama teknik bilgi pek yok. Sürekli şöyle iyi böyle iyi deniyor.
    Sürekli kendini rainbow ile karşılaştırıp neredeyse aynı ama fiyatı 1/x vurgusu yapıyor.

2. İhlas
    Bu da Hepa 14 değil.
    Aşırı gürültülü imiş bu arada.

3. Dyson DC 23
    Bu ürün sanırım en iyilerden.
    Toz torbası olmaması çok iyi.
    Hepa 14 olması iyi.
    Çekim gücü biraz düşük. 280W
    Sulu değil. Bu iyi bir özellik mi, kötü mü bilmiyorum.

4. Thomas TT2
    Hepa 14 imiş. Bu iyi.
    Sulu sistem.
    Çekiş gücü bunun da düşük. 310W.
    Biraz teferruatlı kullanımı varmış. Zormuş kullanımı.

5. Nilfisk x300
    Bu süpürge de Hepa 14. Çok iyi.
    Çekim gücü 400w ile 600w arasında değişiyor ki çok iyi.
    Kuru sistem.
    Herşey çok iyi sanırım ama bu da torbalı sistem. Torbasız neden değil bilemedim.

Kitlendim. İlerleyemiyorum.

Bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşların yardımlarını rica ederim.

Selamlar,

• En iyisi Dyson DC32 Animal Pro
  • Merhabalar;
    Eşinizin toz alerjisi varsa toz hazneli süpürgeleri tercih etmeyin.Çünkü hazneyi boşaltırken tozlar etrafa, üzerinize her tarafa bulaşacak.Su filtreliler en iyisi. Torbalı modellerde Nilfisk bu işin erbabıdır.Toz kaçıracağını sanmıyorum.Sıkıştırılmış elyafa benzeyen micropor yapılı toz torbası kullanıyor.Dolduğunda torbanın ağzındaki kilidi çekip kapatıyorsunuz, sonra direkt çöpe...Tozla temas yok.

Libelle hakkında detaylı bilgi ve video için Libelle'nin Litvanya sitesine bakabilirsiniz.Yerli bir firma olmasına rağmen kendi sitesinde detaylı teknik bilgi yok.

http://www.lura.lt/

Libelle'yi ben de araştırmıştım,linkteki sitede 1400W diyor ama emiş gücü hakkında bilgi alamadım, evde tanıtım da istemedik.Zaten evde halı yıkama da vardı,fiyatına göre performansı iyi olduğu için, en sonunda Arnica Hydra Plus aldık.Bunu da öneririm.Bir de sulu süpürgelerde hepa filtreye pek iş düşmüyor.

Sağlıklı ve mutlu günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 30 Ağustos 2010; 7:11:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Merhabalar;
    Eşinizin toz alerjisi varsa toz hazneli süpürgeleri tercih etmeyin.Çünkü hazneyi boşaltırken tozlar etrafa, üzerinize her tarafa bulaşacak.Su filtreliler en iyisi. Torbalı modellerde Nilfisk bu işin erbabıdır.Toz kaçıracağını sanmıyorum.Sıkıştırılmış elyafa benzeyen micropor yapılı toz torbası kullanıyor.Dolduğunda torbanın ağzındaki kilidi çekip kapatıyorsunuz, sonra direkt çöpe...Tozla temas yok.

Libelle hakkında detaylı bilgi ve video için Libelle'nin Litvanya sitesine bakabilirsiniz.Yerli bir firma olmasına rağmen kendi sitesinde detaylı teknik bilgi yok.

http://www.lura.lt/

Libelle'yi ben de araştırmıştım,linkteki sitede 1400W diyor ama emiş gücü hakkında bilgi alamadım, evde tanıtım da istemedik.Zaten evde halı yıkama da vardı,fiyatına göre performansı iyi olduğu için, en sonunda Arnica Hydra Plus aldık.Bunu da öneririm.Bir de sulu süpürgelerde hepa filtreye pek iş düşmüyor.

Sağlıklı ve mutlu günler...
    kardeşime delonghi xtl212 pet aldım

torbalı ama arkadaşın nilfiskte dediği gibi micropor torbası var ve tıka basa dolu olmasına rağmen çıkartırken zerre toz dağılmadı

hepa 13 sanırım fiyatıda makul seviyelerde

o yüzden torbalı olması kötü bişeyde değil bence

torbasızlar daha riskli çünkü temizlerken toz ile muhatap oluyorsunuz bu seferde

sulu sistemi hiç tavsiye etmem temizlemesi çok iyi ama sonra süpürgeyi temizlemeye harcayacağınız süre ise daha fazla ve daha zahmetli

iyi bir torba sistemine sahip süpürgetyi tercih edin bence

• bir unsuru görmeden ıspatlamak zordur.sağlık bakanlığı onaylı bir ürünü önce görmek gerekir.bu ürün libelle ben çok memnunum.bu sistemi ancak rainbow ve aura ile karşılastıra bilrsiniz.bunların içindede en uygunu libelledir.diger sistemler fasa fiso.temizliği salık için yapanlar bu sistemleri kullanmalı.desinler diye yapanları bilmem.ne yazıkki temizliği geleneksel yapan bir toplumuz.temizlik sistem gerektirir.hayatınızın üçte birinin geçtiği yatakları temizleyen bir sistemi hiç bir sistemle eş koşamam.kim ne yaparsa kendine yapar........
  • quote:

Orijinalden alıntı: melen81

bir unsuru görmeden ıspatlamak zordur.sağlık bakanlığı onaylı bir ürünü önce görmek gerekir.bu ürün libelle ben çok memnunum.bu sistemi ancak rainbow ve aura ile karşılastıra bilrsiniz.bunların içindede en uygunu libelledir.diger sistemler fasa fiso.temizliği salık için yapanlar bu sistemleri kullanmalı.desinler diye yapanları bilmem.ne yazıkki temizliği geleneksel yapan bir toplumuz.temizlik sistem gerektirir.hayatınızın üçte birinin geçtiği yatakları temizleyen bir sistemi hiç bir sistemle eş koşamam.kim ne yaparsa kendine yapar........
    arnica hydra' bence mükemmel seçim olacak sizin için, bizim ailemizde astım öykülü, herkez evinde bu süpürgeyi kullanıyor. Deneyin memnun kalırsınız mutlaka. astımı ençok tetikleyen sizde bilirsiniz myte lerin dışkılarıdır. Bu dışkılar toz torbalı süpürgeler tarafından parçalanıp çoğaltılır ve ortama daha çok yayılır. Hepa filtrelerin astıma çözüm olmadığına inanıyorum öyle olsaydı dünya astımdan kırılmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: rainmanizmir

arnica hydra' bence mükemmel seçim olacak sizin için, bizim ailemizde astım öykülü, herkez evinde bu süpürgeyi kullanıyor. Deneyin memnun kalırsınız mutlaka. astımı ençok tetikleyen sizde bilirsiniz myte lerin dışkılarıdır. Bu dışkılar toz torbalı süpürgeler tarafından parçalanıp çoğaltılır ve ortama daha çok yayılır. Hepa filtrelerin astıma çözüm olmadığına inanıyorum öyle olsaydı dünya astımdan kırılmazdı.

Alıntıları Göster
    Miele Medicair tavsiye ederim hepa+plus 13 ve Hijyen filtresi var 650TL..

• quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Miele Medicair tavsiye ederim hepa+plus 13 ve Hijyen filtresi var 650TL..

Alıntıları Göster
    Kesinlikle Dyson öneririm. Çekiş gücü de bence gayet yüksek. 7 metre halıya tersinden yapışınca kaldırabiliyor. Daha ne olsun? Bankadan para hortumlayanların seçimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toutatis

Kesinlikle Dyson öneririm. Çekiş gücü de bence gayet yüksek. 7 metre halıya tersinden yapışınca kaldırabiliyor. Daha ne olsun? Bankadan para hortumlayanların seçimi.

Alıntıları Göster
    2005'den beri Dyson Allergy modelini kullanıyorum. Oğlumun da astım rahatsızlığı vardı. O aralar ben de baya bir araştırma yapmıştım. Dyson'da karar kıldım ve çok memnunuz. Satış sonrası desteği de mükemmel (özellikle TR şartlarında!). Ben de kesinlikle Dyson öneriyorum, memnun kalacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ascentarium

2005'den beri Dyson Allergy modelini kullanıyorum. Oğlumun da astım rahatsızlığı vardı. O aralar ben de baya bir araştırma yapmıştım. Dyson'da karar kıldım ve çok memnunuz. Satış sonrası desteği de mükemmel (özellikle TR şartlarında!). Ben de kesinlikle Dyson öneriyorum, memnun kalacaksınız.

Alıntıları Göster
    1 yaşındaki kızımda alerjik astım var. Onun için Dyson almayı düşünüyorum ama araştırmalarımda kullanımı vs. herkez çok memnun fakat, her kullanımda toplanan tozu boşaltmak gerektiği ve özellikle boşaltırken tozun etrafa dağılabildiği vs. şeklinde olumsuz görüşlerde var. Siz ne dersiniz özellikle dyson kullanan arkadaşlar fikir verebilirse çok sevinirim. Birde DC23 ve DC32 Alerji serisi var DC32 daha pahalı acaba farkları nedir? Fiyat farkına değermi?

• quote:

Orijinalden alıntı: merttuna34

1 yaşındaki kızımda alerjik astım var. Onun için Dyson almayı düşünüyorum ama araştırmalarımda kullanımı vs. herkez çok memnun fakat, her kullanımda toplanan tozu boşaltmak gerektiği ve özellikle boşaltırken tozun etrafa dağılabildiği vs. şeklinde olumsuz görüşlerde var. Siz ne dersiniz özellikle dyson kullanan arkadaşlar fikir verebilirse çok sevinirim. Birde DC23 ve DC32 Alerji serisi var DC32 daha pahalı acaba farkları nedir? Fiyat farkına değermi?

Alıntıları Göster
    bence dolan kabı boşaltmadan musluktan içine biraz su akıtılırsa toz etrafa dağılmayacaktır.
    bende makine araştırıyorum ama sanırım dyson alıcam
    dc32 nin birbirinden farklı modelleri var, sanırım animal olanında ek başlıklar var.
    hatta halı başlığında makine ucundaki çapraz kıllar kendisi dönüyor.
    bence işin son noktası dyson.
    pervanesi olmayan fan bile üretmişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhant

bence dolan kabı boşaltmadan musluktan içine biraz su akıtılırsa toz etrafa dağılmayacaktır.
    bende makine araştırıyorum ama sanırım dyson alıcam
    dc32 nin birbirinden farklı modelleri var, sanırım animal olanında ek başlıklar var.
    hatta halı başlığında makine ucundaki çapraz kıllar kendisi dönüyor.
    bence işin son noktası dyson.
    pervanesi olmayan fan bile üretmişler.

Alıntıları Göster
    https://www.youtube.com/watch?v=3hjF9cW6cnU&feature=related

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhant

https://www.youtube.com/watch?v=3hjF9cW6cnU&feature=related

Alıntıları Göster
    Listede yok ama herhalde en ucuzu arnica hydra plus tır. Plus olmasına dikkat edin.

Kalite olarak vasatın üstünde ama fiyat olarak hepsini sollar.

Sulu süpürgeleri temizlemek ilk başta zahmetli gelebilir ama diğerlerinin içi doldukça çekişi azalabilmektedir(hepsi için demiyorum.)

Neyse ben arnica aldım, memnunum. Uzun boylu iseniz süpürge hortumu kısa kalabilir, elk. kablosu nispeten kısa ve evet iyi gürültü yapıyor çalışırken.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmucit

Listede yok ama herhalde en ucuzu arnica hydra plus tır. Plus olmasına dikkat edin.

Kalite olarak vasatın üstünde ama fiyat olarak hepsini sollar.

Sulu süpürgeleri temizlemek ilk başta zahmetli gelebilir ama diğerlerinin içi doldukça çekişi azalabilmektedir(hepsi için demiyorum.)

Neyse ben arnica aldım, memnunum. Uzun boylu iseniz süpürge hortumu kısa kalabilir, elk. kablosu nispeten kısa ve evet iyi gürültü yapıyor çalışırken.

Alıntıları Göster
    Dyson DC32 Allergy modelini aldık. İlk kullanımda toz haznesinde biriken toza hayret ettik doğrusu. Şimdilik çok memnununuz. İnşallah verdiğimiz paraya değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: merttuna34

Dyson DC32 Allergy modelini aldık. İlk kullanımda toz haznesinde biriken toza hayret ettik doğrusu. Şimdilik çok memnununuz. İnşallah verdiğimiz paraya değer.

Alıntıları Göster
    bende dün dc32 animalpro aldım bahsettiğiniz o tirbün başlık halıların dibindeki toz,kıl,tüyler için geliştirilmiş,kullandığınızda inanamayacaksınız resmen halının rengini değiştiriyor,ben daha önce temizlik yaptığımı zannediyordum meğer evim ne kadar pismiş yataklar ve koltukları süpürmek için takılan ayrı mini tirbün başlık var aynı sonucu yatağınızı süpürürkende göreceksiniz yatağın ve koltuğun içine hapsolmuş tozları bile vakumlayarak çekiyor,dedikleri gibi resmen temizlik robotuymuş!
    DYSON'ın bütün süpürgeleri iyi fakat bu dc 32 animalpro'da tirbün başlık dediğimiz aparattan var,eğer dyson aksesuarları ve aparatları birbirine uyuyorsa satın alabilirsiniz!
    dyson'ın bir artısını daha söyleyeyim,Dikkat ettiyseniz çok kaliteli firmaların bazıları sulu sistem makine üretmezler. Bunun en büyük nedeni sulu sistem makineler hijyen değildir. Su ile birleşen toz partekülleri bakteri üretir. Bakteri lağım kokusuna benzer bir koku salar.Temizlemesseniz sorun olur. Bu vesile ile bu tip bazı makine üreticileri makinenin içerisine parfüm veya benzeri şeyleri makineyle beraber hediye ederler.
    Toz torbalı olanlarda, şayet dışarı çıkan havadan rahatsızsanız size HEPA özellikli makineleri tavsiye ederim. Bu makinelerin en büyük özelliği dışarı çıkan havadaki bakterilerin özel bir filtreyle filtre içerisine hapsedilmesidir.alerjsi olanlar bilir toz suyla temas etmemesi gerekir,süpürgenin temiz hava çıkış yerinden havaya bakteri yayar suyla çalışanlar, o nedenle su hazneli olmaması dezavantaj değil avantajdır! siz haznesini değiştirirken içerisinde biraz su koyup tuvalete hemen boşaltırsanız işi saniyeler içinde halletmiş olursunuz ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladyarwen -- 26 Aralık 2010; 11:03:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ladyarwen

bende dün dc32 animalpro aldım bahsettiğiniz o tirbün başlık halıların dibindeki toz,kıl,tüyler için geliştirilmiş,kullandığınızda inanamayacaksınız resmen halının rengini değiştiriyor,ben daha önce temizlik yaptığımı zannediyordum meğer evim ne kadar pismiş yataklar ve koltukları süpürmek için takılan ayrı mini tirbün başlık var aynı sonucu yatağınızı süpürürkende göreceksiniz yatağın ve koltuğun içine hapsolmuş tozları bile vakumlayarak çekiyor,dedikleri gibi resmen temizlik robotuymuş!
    DYSON'ın bütün süpürgeleri iyi fakat bu dc 32 animalpro'da tirbün başlık dediğimiz aparattan var,eğer dyson aksesuarları ve aparatları birbirine uyuyorsa satın alabilirsiniz!
    dyson'ın bir artısını daha söyleyeyim,Dikkat ettiyseniz çok kaliteli firmaların bazıları sulu sistem makine üretmezler. Bunun en büyük nedeni sulu sistem makineler hijyen değildir. Su ile birleşen toz partekülleri bakteri üretir. Bakteri lağım kokusuna benzer bir koku salar.Temizlemesseniz sorun olur. Bu vesile ile bu tip bazı makine üreticileri makinenin içerisine parfüm veya benzeri şeyleri makineyle beraber hediye ederler.
    Toz torbalı olanlarda, şayet dışarı çıkan havadan rahatsızsanız size HEPA özellikli makineleri tavsiye ederim. Bu makinelerin en büyük özelliği dışarı çıkan havadaki bakterilerin özel bir filtreyle filtre içerisine hapsedilmesidir.alerjsi olanlar bilir toz suyla temas etmemesi gerekir,süpürgenin temiz hava çıkış yerinden havaya bakteri yayar suyla çalışanlar, o nedenle su hazneli olmaması dezavantaj değil avantajdır! siz haznesini değiştirirken içerisinde biraz su koyup tuvalete hemen boşaltırsanız işi saniyeler içinde halletmiş olursunuz ....

Alıntıları Göster
    arkadaşlar banada yardım edin çocuğumda astım var. ev tozlarına karşıda alerjisi var. bu durumda nasıl bir makine almam lazım. bir kaç makine buldum ama sulumu susuz mu olcak ben anlamıyorum hiç. 1. si bu:
    http://www.hepsiburada.com/Liste/dyson-dc29-base-root-cyclone-teknolojisi-supurge/ProductDetails.aspx?productId=evdysondc29&categoryId=155123
    2. si ise bu

kararınız ne olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: h_k_yavuz

arkadaşlar banada yardım edin çocuğumda astım var. ev tozlarına karşıda alerjisi var. bu durumda nasıl bir makine almam lazım. bir kaç makine buldum ama sulumu susuz mu olcak ben anlamıyorum hiç. 1. si bu:
    http://www.hepsiburada.com/Liste/dyson-dc29-base-root-cyclone-teknolojisi-supurge/ProductDetails.aspx?productId=evdysondc29&categoryId=155123
    2. si ise bu

kararınız ne olurdu.

Dyson DC29 ve Miele Hybrid* Modelini tavsiye ederim ikisininde fiyatı aynı ancak *Miele Hybrid'i daha çok öneriyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Orijinalden alıntı: h_k_yavuz

2. si ise bu

kararınız ne olurdu.

Dyson DC29 ve Miele Hybrid* Modelini tavsiye ederim ikisininde fiyatı aynı ancak *Miele Hybrid'i daha çok öneriyorum..

Alıntıları Göster
    toz alerjisi olanlar için::

en iyi süpürge çıkışından en az tozu veren ( yani filtresi hepa14)

ve çekişi maksimum olan, 400w ı n altına düşmeyen süpürge..

ve mumkünse turbo fırçalı ki tozları kaldırsın ve çeksin..

sulu sistem tartışılır ????? avantajı var mı ??? sonuçta onlarda da hepa 13 filtre var.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtxpp -- 20 Aralık 2011; 20:53:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtxpp

toz alerjisi olanlar için::

en iyi süpürge çıkışından en az tozu veren ( yani filtresi hepa14)

ve çekişi maksimum olan, 400w ı n altına düşmeyen süpürge..

ve mumkünse turbo fırçalı ki tozları kaldırsın ve çeksin..

sulu sistem tartışılır ????? avantajı var mı ??? sonuçta onlarda da hepa 13 filtre var.....

Alıntıları Göster
    Karar Vermeden Önce İyice Düşünün Ve Araştırın Bu Konuyada Dikkat Çekmek İsterim...

Yaygın Servis Yedek Parça Ertesi Gün Muhattap Bulma Konularını İyi Düşünün...!

http://forum.donanimhaber.com/m_63244494/mpage_1/f_/key_Aura+cleanmax//tm.htm#63244494

Daha Güncel ve Hızlı Yanıt İçin BU KONUYA Bakmalısınız..!

• quote:

Orijinalden alıntı: Aura-Cleanmax

Karar Vermeden Önce İyice Düşünün Ve Araştırın Bu Konuyada Dikkat Çekmek İsterim...

Yaygın Servis Yedek Parça Ertesi Gün Muhattap Bulma Konularını İyi Düşünün...!

http://forum.donanimhaber.com/m_63244494/mpage_1/f_/key_Aura+cleanmax//tm.htm#63244494

Daha Güncel ve Hızlı Yanıt İçin BU KONUYA Bakmalısınız..!

Alıntıları Göster
    arkadaşlar upluyorum

çekim gücü yüksek, fiyatı bizi üzmeyecek hepa filtreli bir süpürge arıyorum.

su filtreli istemiyoruz. zırt pırt temizlemesi zor olacak gibi. gene toz filtreye talim.

bu şartlar altında ne önerirsiniz?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.