Şimdi Ara

Alfa Romeo Premium marka mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
1
Favori
11.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Paralel evren

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • auto_man A kullanıcısına yanıt
    Yav tamam siz haklısınız, bu saydığınız araçlar alt-orta sınıfa hitap ediyor %95 diyorum. Anlatamıyorum ama, insanlar artık Alfa Romeo premium sınıfta yarışmaya başladı diyor. Siz hala garip garip karşılaştırmalar yapıyorsunuz. Adamlar C segment altı araç bile satmıyorlar, gidip kia ile karşılaştırıyorsunuz, neyse daha öncede konuşmuştuk sizinle sabit fikirli olduğunuzu biliyorum zaten. Adamlar arkadan itişli c sınıfı üretmeye başlayacaklar siz hala kia'da bu var bilmem ne de şu var hikayesi yapıyorsunuz.
    Avrupa, arada bir at gözlüğünü çıkarırsan görürsün hangi dünya olduğunu.http://www.jato.com/alfa-giulia-already-europes-top-10-premium-midsize-cars/ Adam sınıfında en iyi 10 premium araçtan biri diyor guilia için, bizim halkta burada kia ile karşılaştırsın işte. Her tarafta premium olarak anılıyor araç, ama işte bizim Almancılar anlamıyor maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 20 Nisan 2017; 22:15:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brskcr

Yav tamam siz haklısınız, bu saydığınız araçlar alt-orta sınıfa hitap ediyor %95 diyorum. Anlatamıyorum ama, insanlar artık Alfa Romeo premium sınıfta yarışmaya başladı diyor. Siz hala garip garip karşılaştırmalar yapıyorsunuz. Adamlar C segment altı araç bile satmıyorlar, gidip kia ile karşılaştırıyorsunuz, neyse daha öncede konuşmuştuk sizinle sabit fikirli olduğunuzu biliyorum zaten. Adamlar arkadan itişli c sınıfı üretmeye başlayacaklar siz hala kia'da bu var bilmem ne de şu var hikayesi yapıyorsunuz.

yav sordunuz cevabını verdim. Olmayan birşey söyledim mi? Alfa romeo premium yada premium olma yolunda ilerliyor diyorsanız saygı duyuyorum. Benim de düşüncem premium bir marka olmadıği, premiumluk makamının farklı birşey olduğunu söylüyorum. Mesela 100 kişiden 99 u mercedes e premium der. Aynı şekilde 100 kişiden 99 u alfa romeo ya premium diyorsa o zaman haklısınizdir.

• gesi bağları kullanıcısına yanıt
    öyle diyorsanız doğrudur

• Gulia ve yeni çıkardıkları Suv ile artık premium

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet premium.
    Burası Türkiye burada Alman dışında premium kabul edilmek maalesef zor. Bu marka premium olacak diyorum zaten, premium sınıfta yarışmaya başladı diyorum. Kia vs. ile karşılaştırılabilecek bir marka değil diyorum.
  • quote:

Burası Türkiye burada Alman dışında premium kabul edilmek maalesef zor. Bu marka premium olacak diyorum zaten, premium sınıfta yarışmaya başladı diyorum. Kia vs. ile karşılaştırılabilecek bir marka değil diyorum.

yav ben kia premium demiyorum ki. Kia nin da premium araçları var diyorum. Premium araçlarının olması onu premium yapmaz diyorum. Cadenza ya bir bakın her incelemede premium araç diye geçiyor. Ama bu markayı premium yapmıyor. Anlaşamadığımız nokta ne hala anlayamadım?

Sizinle anlaşmak diye bir şey yok zaten, adamlar premium yolunda ilerliyor diyorum. Adamların bir aracı dışında tüm araçları premium olarak görülüyor şu anda. Bu saydığınız markaların böyle girişimleri yok, sadece özel araçları var birer en fazla iki tane. Neyse tüm dünya yanlış, siz doğrusunuz, ilk mesajı yazmak hataydı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 20 Nisan 2017; 22:32:48 >
  • Alfa romeonun Premium olması konusunda benim kafam karışıktı sağolun siz daha da karistirdiniz. Yani mercedes alınca yada audi alınca millette Başka bir algı oluşuyor. Lüks arabaya biniyor algısı bizim Türk milletinde alfa için bu lüks algısı var mıdır diye merak etmiştim. Guilettaya niyetlendigim için

• ne diyeyim. Haklısıniz dediğimde mutlu olacaksaniz Haklısıniz. Zaten yukarda premium yada premium olma yolunda olduğunu düşünüyorsanız saygı duyuyorum dedim. Benim düşünceme saygı duymayan sizsiniz

• quote:

Hocam sizin gözünüzde diye bir durum yok, başka bir arkadaşın da söylediği gibi subjektif değil objektif bir olay var ortada. Misal a serisi de compact premium olarak geçiyor. Sizin premium kabul ettiğiniz markalara ultra luxury vs. diyorlar.

Peh. Kuzenim s serisinin üretiminde çalışıyor. A ve b serisini mercedesten saymıyoruz, fabrikası bile ayrı diyor. Mercedes c den başlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksumit

Alfa romeonun Premium olması konusunda benim kafam karışıktı sağolun siz daha da karistirdiniz. Yani mercedes alınca yada audi alınca millette Başka bir algı oluşuyor. Lüks arabaya biniyor algısı bizim Türk milletinde alfa için bu lüks algısı var mıdır diye merak etmiştim. Guilettaya niyetlendigim için

giulietta aldığınızda çevrenizden vavvvv tepkisini alabilirsiniz. Ama günümüz şartlarında c sınıfı hb için 114-133 bin TL fiyat aralığında olan bir araç piyasayı bilenler tarafından ne kadar lüks olarak karşılanır orası muamma?

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Yine gelmiş beyinsis herif

• Alfa önceden de bmw Mercedes ile yarışan bir markaydı, eski brera 159 lara bakarsanız ne kdr kaliteşi olduğunu anlarsnz. Emsal model bmw lerden daha ii durumdalar şu an bile. Giylietta ve mito tamamen pazarlama mantığıyla çıkarıldı. Alfa ismi sönmüştü, akıllarda bitiyordu. Üst sınıf çıkarsalar , tutmayıp ender bir araç olcaktı ve de müşteri zor bulcaklardı, giu yu çıkardılar yurtdışında ii sattılar , türkşyede de gayet satıldı araç, yani alfa ismi tekrar gündeme geldi. Giulia ve stelvioyu da bunlardan sonra çıkardı. Zaten giulietta da giulia şasesinde hatchback olarak gelcek. Yani premşum dememk artık ayıp olur. Giu nun A serisinden aşağı kalır bi yanı hiç görmedim giu nun. V40 ında iç donanım çokluğundan dolayı tek farkı olabilir. Bmw1 işe kapışan bi araç testlerde. Premium araç die bi kavram yok neticede , uydurmasyon bi kavram. b-c sevmentlerinde premium kavramı ben doğru bulmuorum. Giuliaya laf edenler var kendince, aracı gidip bi showroom da içine oturun , bmw 3-a4-c lerden daha mutlu olcaksınız bakın garanti ediyorum, araba resmen kalite kokuyo bence. Abartı beğendim. Zaten fiyat uçuk. 510hp lik bir motor üreten firma tabiki premium yani üst sınıf bir markadır.

• Subaru varken alfa ve wv in esamesi okunmaz :)

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Valla E'den baslar diyenlerde var. ama misal bmw'yi baz alirsak 1 ile 3 ic mekan anlaminda inanilmaz benzer. Mercedes'te durum daha farkli tabi.

• Alfisti diye bir kavram duydunuz mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Orijinalden alıntı: QralCess

Guilia,Stelvio mesela..

o zaman kia da mi premium? Stinger, cadenza?

Guilia nın şasesi maserati ile ortak yapıp qv versiyonunda ferrari motorunun 6 silindirlik versiyonu kullanılıyor.Zf şanzıman deri kaplı konsol falan filan.Sırf tasarımı bile premium olan bir aracı kia nın araçlarıyla karşılaştırmak abes.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.