Şimdi Ara

Alfa Romeo Premium marka mı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
1
Favori
11.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozerpeker61

Volvo premium mu ?

Değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: QralCess

Guilia,Stelvio mesela..

o zaman kia da mi premium? Stinger, cadenza?

Guilia nın şasesi maserati ile ortak yapıp qv versiyonunda ferrari motorunun 6 silindirlik versiyonu kullanılıyor.Zf şanzıman deri kaplı konsol falan filan.Sırf tasarımı bile premium olan bir aracı kia nın araçlarıyla karşılaştırmak abes.

yav anlayamadığınız nedir ben bir türlü çözemedim. Ben birçok markanın premium modelleri var dedim. Aynı şekilde hyundai ve kia nin da var. Ama bu Onlari premium yapmıyor. Hyundai den ayrılan genesis yada citroen den ayrılan ds kağıt üstünde premium. Ama genel anlamda premium olmak için maserati alt yapısından daha fazla şeyler gerekir.

Ne gerekir mesela?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hangi modeline bindin?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Guilia,Stelvio mesela..

Guilia nın şasesi maserati ile ortak yapıp qv versiyonunda ferrari motorunun 6 silindirlik versiyonu kullanılıyor.Zf şanzıman deri kaplı konsol falan filan.Sırf tasarımı bile premium olan bir aracı kia nın araçlarıyla karşılaştırmak abes.

yav anlayamadığınız nedir ben bir türlü çözemedim. Ben birçok markanın premium modelleri var dedim. Aynı şekilde hyundai ve kia nin da var. Ama bu Onlari premium yapmıyor. Hyundai den ayrılan genesis yada citroen den ayrılan ds kağıt üstünde premium. Ama genel anlamda premium olmak için maserati alt yapısından daha fazla şeyler gerekir.

Ne gerekir mesela?

ne gerekir bilmiyorum. Ama Mercedes ve bmw ye premium diyorsak alfa romeo yu ben o makama koyamıyorum. Premium diyene de saygı duyuyorum. Senin için mercedes, bmw, alfa romeo aynı kategoride ise konuyu Uzatmaya gerek yok sende haklısın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Volvo tabiki premium bir markadır; yani Mercedes,Bmw,Audi ne kadar premiumsa Volvo da o kadar premiumdur.

Bugün ya premiumun tanımını değiştirmek yada premium diye bilinen markaların premiumluğunu sorgulamak gerek.Bu da ayrı bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 21 Nisan 2017; 1:31:7 >
  • quote:

Kafan kıtmı kardeşim Alfa ile Avrupada özellikle BMW,sonrada Mercedes ile karşılaştırılıyor hiçmi izlemedin profesyonel videoları bir izle Sonra gel.

Gelmiş bana dandik Kore markasının ıkınarak ortaya çıkardığı aracı söylüyor.

Arkadaşım seviyeyi koruyalım. Cevap yazar derdimi anlatırım ama uğraşmaya değmez. Ekleme: stinger a bir bak hangi araçlarla kıyaslaniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 21 Nisan 2017; 1:18:32 >
  • Kianin premium modeli var talihsiz bir yorum olmus. Alfa mito ce giulietta ile sadece adini devam ettirdi, geriye kalan tum modelleri hep premiumdu.

Yakin donemde uretilen modeller olan giulia, stelvio, 4c, 8c, 159, brera, spider araclara bakinca zaten bu sorunun gereksizligi ortaya cikar.

Alfa su an dunyanin en hizli sedanini ve en hizli suv aracini uretiyor, daha otesi var mi ?

• insomnia__ kullanıcısına yanıt
    bir markanın premium modeli olamaz mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Guilia,Stelvio mesela..

Ne gerekir mesela?

ne gerekir bilmiyorum. Ama Mercedes ve bmw ye premium diyorsak alfa romeo yu ben o makama koyamıyorum. Premium diyene de saygı duyuyorum. Senin için mercedes, bmw, alfa romeo aynı kategoride ise konuyu Uzatmaya gerek yok sende haklısın

Alfa nın kendine ait bir karakteri var.Adamlar milyonlarca araba satalım demiyorlar.Aksine her köşe başında olmayan gidip rent a car dan bulamayacağın arabalar üretiyorlar.Tasarımları kendine özgü yüksek hacimli performanslı motorlar.Buna premium demeyesek bile farklı bir markadır.Şu an 3 serisi mi guilia mı desen çoğu kişi guilia der.

• Olabilir tabi ki. Ama alfa o durumda bir marka degil.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Guilia,Stelvio mesela..

Ne gerekir mesela?

Alfa nın kendine ait bir karakteri var.Adamlar milyonlarca araba satalım demiyorlar.Aksine her köşe başında olmayan gidip rent a car dan bulamayacağın arabalar üretiyorlar.Tasarımları kendine özgü yüksek hacimli performanslı motorlar.Buna premium demeyesek bile farklı bir markadır.Şu an 3 serisi mi guilia mı desen çoğu kişi guilia der.

haklısın

• quote:

Orijinalden alıntı: insomnia__

Olabilir tabi ki. Ama alfa o durumda bir marka degil.

ben zaten alfa romeo ile kia yi marka olarak kıyaslamadim. Birçok markanın premium modeli var dedim. Alfa romeo nun da var kia nin da var. Hyundai nin de var. Var da var Yani kısacasi.

• D.Baran kullanıcısına yanıt
    Mercedes kadar mi ? Hocam bu söylediğine sen kendin inanıyor musun ?

• Focke-Wulf kullanıcısına yanıt
    V60 serisine uzun bir süre bindim. Ayni zamanda 99 model 520i kasayada bindim. 99 model bmwnin prestiji daha fazlaydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksumit

quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

Alfa yada baska bi marka premium olsa ne olmasa ne.

Konuya soyle bi boyut kazandirayim ben. Ferrari, alfa romeonun alt markasi idi vaktiyle. Alfanin yaris takimiydi.

Aslında haklısınız Premium desek ne demesek ney ama ben sadece insanların alfaya bakış açısını Merak ediyorum. Mesela ben alfa guilette almamak için zor tutuyorum kendimi. Ama bazı etmenler düşündürüyor beni

Julyeti kullanmadim hic yolcu olarakta binmedim. Showroomda inceledim yuzeysel olarak acik konusmak gerekirse pekte bi kaliteli gelmedi.

Ben arabada oyle heryeri yumus yumus olsun diyecaramam fakat adi bi malda almak istemem.

Yasim 26 performansli arabayi severim. Julyette o konuda gayet basarili. Dis tasarimda tatminkar.

Julyet alinir ama benim nazarimda klasik bi c hb. Otesi degil.

Ama 4c 8c gulia stelvio bunlar premium tasarim kalite ve ozelliklere sahip benim nazarimda. Bu saydiklarimla alfa nin b.c segmenti arabalarini bir tutamam.

Aslina bakarsaniz premium cok badka biseydir. Premium olunmaz premium dogulur.

• Bu benim söylediğim iddia ettiğim birşey değil,belki haberiniz yok bilemiyorum ama otomobil dünyasının kabul ettiği bir şey bu.Mesela Tr gibi Avrupada da bu böyle en azından.Bu tartışilacak bir konu bile değil aslında.

Ayrıca inanmak demişsiniz,tabiki inanıyorum inanmasam Volvo kullanmazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 21 Nisan 2017; 1:42:39 >
  • Birisi şu Audi reklamını koysun mobilden beceremedim

• we[AGRA] kullanıcısına yanıt
    Hemen.

https://youtu.be/h0zcjCdfnto

• İç malzeme kalitesi opel den bile daha vasat bi marka için premium demek mümkün değildir. ..Anca palio dan inip gui ye geçersen öyle bi his uyandırabilir...

• Fade to Black kullanıcısına yanıt
    Dostum adamların papyon o demesi onun papyon olduğu anlamına gelebilir ama kesinlikle kime sorsan papyon aklına bile gelmeyecektir.Demem o ki;

İstediği kadar papyon desin,Herkes onu haç diye biliyor yani alfa ile Chevrolet almanın arasında pek bir fark Yok nasılsa ikisinde de Haç var gözüyle bakıyor vatandaş.Ama bilmiyorlar ki o haç var diyip almadıkları alfanın sahibi Fiat.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.