Şimdi Ara

Aliexpress kargo sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.129
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 5 haziranda sipariş ettiğim dokunmatik kalemi 60 gündür gelmedi. Hiç ses seda yok. Satıcıya ürün gelmedi diye mesaj attım. Postaneye gidip kontrol edin diyor.

Aliexpress kargo sorunu

1- 06093675949 Buda takip numaram en son " [8]Hand Over to Airline " diyor bu uçağın türkiyeye geldiği işareti mi veriyor?

2- Postaneye gidip ürünün gelip gelmediğini sormak takipsiz kargo için sizce mantıklı mı?

3- Bu ürün gelmediği için iade talebinde bulundum. Aylarca iade talebime cevap vermezse Aliexpress e nasıl şikayet etcem? Bu gibi anlaşmazlıklarda nasıl bir yol izleyebilirim?

4- Üründeki yorumlara okuduğumda türkiyeye bir iki hafta içinde anında ulaştığı gibi olumlu geri bildirimler geldi fakat sipariş veren ben 60 gündür halen üründen ses seda yok. İki ay kargoyu beklemek sizce normal mi? Eğer normal ise neden aynı ürün diğerlerine çabucak geliyor? İlk defa alışveriş yapıyorum bazı konulardan bihaber olabilirim fakat PTT kargonun iki hafta çalışmayıp yan gelip yatması mümkün değil!

http://s.aliexpress.com/EjqYjYzA Buda ürünün linki..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Seninki takipsiz kargo

1- ulkeden cikmis

2-Gidip sormak lazim takipsiz kargo oldugunu soyleyin takipsizlerin arasinda olma ihtimali yuksek

3-dispute acabilirsin

4-urun takipsiz olunca ptt pek ilgilenmiyor aslinda subede bitiyor isterse getirmez isterse getirir bbenim takipsiz 6tanesini getirmediler 3tane geitirmislerdi onuda kapiya yapisdirip gitmislerdi icini falan acmisdi millet depoda cikiyor orda yoksa ya calindi yada gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYLAS -- 8 Ağustos 2017; 21:57:2 >
  • Cevabınız için çok teşekkür ederim. Başta belirttiğim gibi, zaten dispute açıp iade talebinde bulundum fakat iade talebimi reddederse veya cevap vermezse başka hangi yoldan Aliexpress e şikayet edebilirim?? Tek takıldığım soru bu hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tom Angelripper

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Başta belirttiğim gibi, zaten dispute açıp iade talebinde bulundum fakat iade talebimi reddederse veya cevap vermezse başka hangi yoldan Aliexpress e şikayet edebilirim?? Tek takıldığım soru bu hocam.

İade talebini satıcı reddedemez sadece ya teklif verir uyarsa kabul edersin ve konu kapanır yada cevap vermez o zamanda aliexpress seni haklı bulur. Eğer dispute süresinin solmasına daha varsa bekle satıcı son gün teklif verir.

• benim de kargom aynı şekilde Hand over to airline yazısında kaldı. ne yapmak lazım ?

takipsiz kargo olduğunu nasıl anlıyoruz. 1 tane kod var ordan bakıyorum.

• Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Dispute açtığım iade talebi tamamlandı ve param iade edildi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.