Şimdi Ara

Alt Kattan Üst Kata İnternet Çekip Dağıtmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evde modem var ancak üst kattan internet çekmiyor. O yüzden kablolu bir şekilde üst kata internet çekip, oradan da dağıtmak istiyorum.
    Bunun için bana lazım olan router midir yoksa başka bir şey mi?

70-100tl ye kadar bana tavsiye verebilir misiniz?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Alt Kattan Üst Kata İnternet Çekmek

İnternet bağlantını alt kattan üst kata dağıtmak, herhangi bir ev veya işletme için yaygın bir zorluktur. İşte bunu verimli bir şekilde yapmanın birkaç yolu:

Modemi Üst Kata Taşıma:

• En basit çözüm modemle birlikte yukarı taşınmak olabilir. Bu, kablo uzunluğu yeterliyse ve üst katta bir priz varsa uygulanabilir.

Ethernet Kablosu Kullanma:

• Alt kattaki modemden üst kata Ethernet kablosu döşeyerek kablolu bir bağlantı kurabilirsin. Bu, en kararlı ve güvenilir internet bağlantısını sağlayacaktır.

Powerline Adaptörleri Kullanma:

• Powerline adaptörleri, elektrik tesisatını internet verilerini iletmek için kullanır. Alt kattaki bir prize adaptör takıp ardından üst kattaki bir prize başka bir adaptör takarak, üst kata internet erişimi sağlayabilirsin.

Wi-Fi Ağını Genişletme:

• Alt kattaki Wi-Fi ağını üst kata genişletmek için bir Wi-Fi menzil genişletici kullanabilirsin. Bu cihaz, alt kattaki sinyali alır ve üst katta daha güçlü bir sinyal yayar.

Ek İpuçları:

• Üst kattan alt kata Wi-Fi sinyali iletmek için yönlendiricideki antenleri yukarı doğru ayarlayabilirsin.
    • İnternet bağlantını iyileştirmek için üst kattaki yönlendiriciyi mümkün olduğunca açık bir alana yerleştirebilirsin.
    • Kalın duvarlar ve metal nesneler Wi-Fi sinyallerini engelleyebileceğinden bu tür engelleri ortadan kaldırmaya çalışabilirsin.

Alt kattan üst kata internet çekmek, uygun yöntemi seçerek ve ek ipuçlarını uygulayarak nispeten kolay bir iş olabilir. Bu çözümlerle evinde veya iş yerinde üst katlarda kesintisiz internet bağlantısının keyfini çıkarabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bu ürün ile ister kablolu ister kablosuz çekip dağıtabilirsin kardeşim

http://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-nbg-418n-300mbps-kablosuz-access-pointrouteruniversal-repeater.html
  • Byloc kullanır internet verdiğin adam al başına belayı. Bu saate sonra internet paylaşılmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_mami28

Bu ürün ile ister kablolu ister kablosuz çekip dağıtabilirsin kardeşim

http://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-nbg-418n-300mbps-kablosuz-access-pointrouteruniversal-repeater.html

yani bana lazım olan cihazın adı "Router" değil mi? Ona göre fiyat araştırması yapacağım da
  • hochimin_55 H kullanıcısına yanıt
    biz yıllarca o adamın peşinden gitmeyin dedikçe bize terörist diyenler şimdi sustular. Etrafımızda öyleler yok elhamdulillah :)
  • Asus rt n12 d1 olabilir
  • tvhdmuaz T kullanıcısına yanıt
    Ürünün adı Router ama Ur özelliği ( Evrensel Tekrarlayıcı ) olması gerekir. Ona göre ürün temin edersin.
  • by_mami28 B kullanıcısına yanıt
    https://www.bimeks.com.tr/urun/inca-im-310nx-300mbps-kablosuz-modem-router-122391

Bu ürün uygunmu peki bilginiz var mı?
    Bunu sipariş edecektim çünkü
  • Access point olarak kullanabilirsin ama kablosuz özelliği yok sanırım. Modemle arasında kablo çekerek kullanılabilir gözüküyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.