Şimdi Ara

AMD 2016 Yılında 'Zen' Mimarisine Geçiyor!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
5
Favori
10.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

Şu işlemci pinlerinide intel gibi yapsınlar artık

o zor işte.

ama güzel bir gelişme, amd herhalde tek başına birşey yapamayacağını anladı partner arayışına girdi.

Partner arayışı felan yok. Amd nin intel gibi kendi üretim tesisleri olmadığı için tsmc Global foundries gibi şirketlere ürettiriyor çiplerini. Tasarımı kendilerine ait.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Demekki 2015 de piayasa broadwell ve skylake in olacak.
  • Artık şu yenı ıslemcıler intel işlemci pinleri gibi olsa. Geçen yenı fanı takmak için stok fanı cıkartayım derken ıslemcıyle bırlıkte geldı. Ani bi şok yaşadım gözüm felan karardı. 1-2 saat bayılmışım uyandıgımda hemen ıslemcının pınlerı kontrol ettım Allahtan bırsey yoktu. ama nasıl olduda kılıt kırılmadan ıslemcı cıktı ona sasırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exotic. -- 5 Ekim 2014; 15:08:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exotic.

Artık şu yenı ıslemcıler intel işlemci pinleri gibi olsa. Geçen yenı fanı takmak için stok fanı cıkartayım derken ıslemcıyle bırlıkte geldı. Ani bi şok yaşadım gözüm felan karardı. 1-2 saat bayılmışım uyandıgımda hemen ıslemcının pınlerı kontrol ettım Allahtan bırsey yoktu. ama nasıl olduda kılıt kırılmadan ıslemcı cıktı ona sasırdım

Sistemi biraz çalıştırıp kapattıktan hemen sonra işlemciyi çok rahat sökersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exotic.

Artık şu yenı ıslemcıler intel işlemci pinleri gibi olsa. Geçen yenı fanı takmak için stok fanı cıkartayım derken ıslemcıyle bırlıkte geldı. Ani bi şok yaşadım gözüm felan karardı. 1-2 saat bayılmışım uyandıgımda hemen ıslemcının pınlerı kontrol ettım Allahtan bırsey yoktu. ama nasıl olduda kılıt kırılmadan ıslemcı cıktı ona sasırdım

Sistemi biraz çalıştırıp kapattıktan hemen sonra işlemciyi çok rahat sökersiniz.
  • exotic. kullanıcısına yanıt
    Soketten işlemci gelse bile düz bir şekilde çıkarırsan yamulma imkanı yok. Macun kurumuşsa 1 dk prime95 çalıştır. Kapat pc sonra çıkar.
    Haberi içinde daha yakın bir tarihte gelmesi iyi olurdu fakat intel 5xxx serisi varken zaten kimse amd'ye yönelmezdi o yüzden 1 yıl kayıp değil fakat intel tekel ile piyasanın kaymağını yiyecek ve bu kullanıcıya olumsuz yansıyacak
  • Mr.ED kullanıcısına yanıt
    Aklıma Gelmedı
  • 1 yıl daha insanı intelin kucağına bırakıyorlar
  • Elleri değmişken eskisi gibi Intel anakartlara uyumlu çıkarsalar işlemcileri de. Hem kendileri de daha fazla kazanırlar.
  • Yok 1 nm, abartmışlar biraz. Tutmayın küçük enişteyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 13 Ocak 2015; 0:17:27 >
  • İnteli geçmesi bir kenara intel kadar performans versin kafi
  • intel gibisi yok soğumuyor.soğumadığı için performans yarıya düşüyor.
  • gokayK-- kullanıcısına yanıt
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 9 Şubat 2023; 18:0:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

Şu işlemci pinlerinide intel gibi yapsınlar artık

katılıyorum hocam bi AMD fanı olarak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evvel zaman içinde diye başlayacak zannettim : ))
  • İşte bu. Tamda sistem alacaktım amd tabanlı masraf çıkaracaklar 2016 da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intel ile amd islemci pini aradindaki fark nedir?
    Resim var mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar çalışıyor
  • Zen nedir ya doğru düzgün isim bulamamışlar püh sana amd.
  • Ziyaaaaa...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.