Şimdi Ara

Amfi Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
68
Cevap
0
Favori
26.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi akşamlar.Konuyu yanlış yere yazdıysam hepinizden şimdiden özür diliyor ve soruma geçiyorum.Siz değerli üstadların yardımına ihtiyacım. Daha önce aldığım 1 adet JBL GTO 1214 350 rms subwoofer, 2 adet Pionner TS-A6993S 80x2 Rms oval kolon ve aracımın ön kapısında bulunan orjinal 16 cm kendi hoparlörlerini besleyecek amfiye ihtiyacım var.Benim kafamda bass için mono bir amfi ovaller ve kapılardaki için uygun fiyatlı bir stereo anfi almak.Yada İyi bir Stereo amfi ile hepsini halledebilir miyim?Mono amfinin stereo ya göre daha iyi bass verdiğini duymuştum.Bu konuda bana yardımcı olursanız teşekkür ederim.

• Arkadaşlar yok mu bi tavsiye.Bişeyleri mi yanlış yazdım.Yoksa acele mi ediyorum.Herkez bıktı mı yoksa aynı şeyleri yaza yaza.Siteyi mi araştırmam lazım.Araştırdım ama tekrara araştırayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazzencieren

Arkadaşlar yok mu bi tavsiye.Bişeyleri mi yanlış yazdım.Yoksa acele mi ediyorum.Herkez bıktı mı yoksa aynı şeyleri yaza yaza.Siteyi mi araştırmam lazım.Araştırdım ama tekrara araştırayım
    Sağlam 4 kanal amfiyle de olur ama orjinal kolonlarla ovaller farklı güçte olduğu için, iyi ayar yapmak gerekir.
    Yoksa 2 amfi kullanmak lazım.
    Mono amfinin iyi bass vermesi diye 1 şey yok.
    Mono amfilerin amacı az ve yüksek güçlü çıkış elde etmektir, zaten mono amfiye 1 sürü woofer bağlanmaz, 1 ya da 2 tane bağlanır.
    4 kanal amfiye 8 tane bile kolonu sorunsuz bağlayabilirsiniz.
    Mono amfiler genelde wooferlar için yapıldığından dolayı sadece bass frekanslarını geçirirler, bunun için sizin duyduğunuz söylentiyi herkes duyuyor.
    Ben şahsen tüm ayarları teypten yaparım, yani amfide özellik olmasına gerek yok, istediğim gücü versin ve ohmaj uyumlu olsun yeter, zaten amfiyi de buna göre alırım.
    Bu işlerin sonu yok, buraya yazsam sayfalar almaz, zaten 1 o kadar da sorunuz çıkar yazdıklarıma karşı, sonu yok yani.
    Basitçe böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: MustangGT39

Sağlam 4 kanal amfiyle de olur ama orjinal kolonlarla ovaller farklı güçte olduğu için, iyi ayar yapmak gerekir.
    Yoksa 2 amfi kullanmak lazım.
    Mono amfinin iyi bass vermesi diye 1 şey yok.
    Mono amfilerin amacı az ve yüksek güçlü çıkış elde etmektir, zaten mono amfiye 1 sürü woofer bağlanmaz, 1 ya da 2 tane bağlanır.
    4 kanal amfiye 8 tane bile kolonu sorunsuz bağlayabilirsiniz.
    Mono amfiler genelde wooferlar için yapıldığından dolayı sadece bass frekanslarını geçirirler, bunun için sizin duyduğunuz söylentiyi herkes duyuyor.
    Ben şahsen tüm ayarları teypten yaparım, yani amfide özellik olmasına gerek yok, istediğim gücü versin ve ohmaj uyumlu olsun yeter, zaten amfiyi de buna göre alırım.
    Bu işlerin sonu yok, buraya yazsam sayfalar almaz, zaten 1 o kadar da sorunuz çıkar yazdıklarıma karşı, sonu yok yani.
    Basitçe böyle.

Alıntıları Göster
    O kadar aynı şeyleri yaza yaza bunalmanıza rahmet genede yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.Galiba bir mono bir stereo anfi ili başlayacam olaya.Çünki arkadaşım bana bir tane 4 kanallı bi anfi hediye ediyor.Ettiği anfide pionnermii üzerinde 900 lü bişeyler yazıyormuş sölediğine göre.Onu ovaller ve kapıdaki 16 cm lik wattını bilmediğim kolonlara kullancam bass içinde bir mono alıcam.Birazda ileriyi düşünerek 2 anfi kullanacağım.

• quote:

O kadar aynı şeyleri yaza yaza bunalmanıza rahmet genede yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.Galiba bir mono bir stereo anfi ili başlayacam olaya.Çünki arkadaşım bana bir tane 4 kanallı bi anfi hediye ediyor.Ettiği anfide pionnermii üzerinde 900 lü bişeyler yazıyormuş sölediğine göre.Onu ovaller ve kapıdaki 16 cm lik wattını bilmediğim kolonlara kullancam bass içinde bir mono alıcam.Birazda ileriyi düşünerek 2 anfi kullanacağım.

Alıntıları Göster
    Eski amfilerde Gain ayarı sorun yaratabilir, güçten kazanıp, kaliteden kaybedebilirsiniz.
    Gerçi çoğu montajcı anlamaz bu dediklerimi.
    Bu işler biraz ince, hele ayar kısmı, sonu yok, öyle 10 dk da ya da görerek öğrenilecek işler değil.
    Ben bile çoğu şeyi bilmeme rağmen, kendime tam anlamıyla güvenemiyorum.
    Ayrıca ayarlar dinleyerek değil, ölçerek yapılır, tabi neyi nasıl ölçeceğini biliyorsa montajcı.

• quote:

Eski amfilerde Gain ayarı sorun yaratabilir, güçten kazanıp, kaliteden kaybedebilirsiniz.
    Bu işler biraz ince, hele ayar kısmı, sonu yok, öyle 10 dk da ya da görerek öğrenilecek işler değil.
    Ayrıca ayarlar dinleyerek değil, ölçerek yapılır, tabi neyi nasıl ölçeceğini biliyorsa montajcı.

Alıntıları Göster
    Anfi elime geçtiği zaman fotosunu ve modelini buraya yazarım.Sadece pionner ve 4 kanallı olduğunu biliyorum.Ona göre bu anfiyi oval ve 1 takım companent için kullanıp kullanamayacağı mı sölersiniz.Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkürler.

• quote:

Anfi elime geçtiği zaman fotosunu ve modelini buraya yazarım.Sadece pionner ve 4 kanallı olduğunu biliyorum.Ona göre bu anfiyi oval ve 1 takım companent için kullanıp kullanamayacağı mı sölersiniz.Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Bir sorunla daha karşılaştım.Daha önceden alıp hiç kullanmadığım pioneer deh 2150 ubg teybimin tek amfi çıkışı olduğunu öğrendim.Ben bu teybe küçük bir aparatla 2 amfi bağlayabilir miyim? Yoksa teybimi değiştirmem mi gerekir?
    Kuracağım sen daha öncede yazdığım gibi
    Jbl gto 1214 350 rms
    pioneer ts-a6993s 80x2 rms
    ön kapıya da 16 cm lik bir companent tk mı? (Hemüz marka model belli değil)
    Aracım tek kapı hacback

NOT : Ben gerektiğinde bası teyptende kısabilmek istiyorum.Bu özellik teypte mi olması gerekiyor.
    Teşekkürler ilgi ve alakanız için.

• quote:

Bir sorunla daha karşılaştım.Daha önceden alıp hiç kullanmadığım pioneer deh 2150 ubg teybimin tek amfi çıkışı olduğunu öğrendim.Ben bu teybe küçük bir aparatla 2 amfi bağlayabilir miyim? Yoksa teybimi değiştirmem mi gerekir?
    Kuracağım sen daha öncede yazdığım gibi
    Jbl gto 1214 350 rms
    pioneer ts-a6993s 80x2 rms
    ön kapıya da 16 cm lik bir companent tk mı? (Hemüz marka model belli değil)
    Aracım tek kapı hacback

NOT : Ben gerektiğinde bası teyptende kısabilmek istiyorum.Bu özellik teypte mi olması gerekiyor.
    Teşekkürler ilgi ve alakanız için.

Alıntıları Göster
    Ayarları teypten yapmak istiyorsanız, Pıoneerin 5000 ve üzeri serilerinden almanız gerekir. Mesela 5150, 7150 gibi...

Bahsettiğim serilerde 3 RCA çıkış vardır. Front-Rear-Subwoofer. Dolayısıyla bu yönüyle de size hitap eder...

• quote:

Orijinalden alıntı: akerimoglu

Ayarları teypten yapmak istiyorsanız, Pıoneerin 5000 ve üzeri serilerinden almanız gerekir. Mesela 5150, 7150 gibi...

Bahsettiğim serilerde 3 RCA çıkış vardır. Front-Rear-Subwoofer. Dolayısıyla bu yönüyle de size hitap eder...

Alıntıları Göster
    Elinizdeki teybi kullanacaksanız, bass remote özellikli amfi almanız gerekir.
    Bu özellik ile wooferı tek başına kontrol edebilirsiniz.
    Kicker ZX 650.4 amfide bu özellik mevcut ve bass remote aparatı kutu içeriğine dahil.
    Amfinin fiyatı 350-400 tl arası değişiyor ama bu parayı fazlasıyla hakediyor özellik, güç ve kalite olarak.

Wooferı kontrol edeceğiniz bass remote aparatı bu oluyor.

Amfi Tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustangGT39 -- 11 Mayıs 2010; 14:07:36 >

• quote:

Elinizdeki teybi kullanacaksanız, bass remote özellikli amfi almanız gerekir.
    Bu özellik ile wooferı tek başına kontrol edebilirsiniz.
    Kicker ZX 650.4 amfide bu özellik mevcut ve bass remote aparatı kutu içeriğine dahil.
    Amfinin fiyatı 350-400 tl arası değişiyor ama bu parayı fazlasıyla hakediyor özellik, güç ve kalite olarak.

Wooferı kontrol edeceğiniz bass remote aparatı bu oluyor.

Amfi Tavsiyesi

Alıntıları Göster
    bu kicker 650.4 e , 4 adet component artı 30cm bir sub bağlasak sıkıntı yaşar mıyız?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

bu kicker 650.4 e , 4 adet component artı 30cm bir sub bağlasak sıkıntı yaşar mıyız?

Alıntıları Göster
    Arka çıkışlarını köprü kullanıp 4 ohm 250 watt RMS civarı woofer beslenebilir.
    Ön çıkışları da 2 ohma 170 watt RMS verir sağlı sollu, yani 4 ohm 75 watt RMS 2 takı midi tam çaldırır.
    Mesela Kicker KS 650.2 mid tam gelir, 2 takım olarak.
  • quote:

Arka çıkışlarını köprü kullanıp 4 ohm 250 watt RMS civarı woofer beslenebilir.
    Ön çıkışları da 2 ohma 170 watt RMS verir sağlı sollu, yani 4 ohm 75 watt RMS 2 takı midi tam çaldırır.
    Mesela Kicker KS 650.2 mid tam gelir, 2 takım olarak.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar size bir sorum olacak amfi hakkında maşallah siz olayı aşmışsınız....

Şimdi Sony XM-ZR604 Oto Amfisi ile Jamesson un USA 604 arasında ne fark var...

Giriş seviyesinde bir kullanıcıyım....Kicker Comp 12 30 Cm Sub kullanacam ve bunun için amfi arıyorum
    bilirsiniz almışken birazda uzun vadeli olsun yarın bir gün oval yada component falan takacak oluruz onuda
    kaldırabilecek bi amfi lazım ne dersiniz arkadaşlar bütçe 200 TL

Saygı ve sevgilerle

• quote:

Orijinalden alıntı: dlkdruln

Arkadaşlar size bir sorum olacak amfi hakkında maşallah siz olayı aşmışsınız....

Şimdi Sony XM-ZR604 Oto Amfisi ile Jamesson un USA 604 arasında ne fark var...

Giriş seviyesinde bir kullanıcıyım....Kicker Comp 12 30 Cm Sub kullanacam ve bunun için amfi arıyorum
    bilirsiniz almışken birazda uzun vadeli olsun yarın bir gün oval yada component falan takacak oluruz onuda
    kaldırabilecek bi amfi lazım ne dersiniz arkadaşlar bütçe 200 TL

Saygı ve sevgilerle

PM yolu ile yanıtladım...
  • quote:

Merhaba daha öncede bahsettiğim gibi arkadaşımdan parçaları aldım.Aldığım parçalar bir adet pioneer 300w rms woofer ama bana yaramaz.Çünkü free air.2 ad. ts-a6991s 80x2 rms birde gene pioneer gm3400 diye bir amfi.Amfi 80x4 yazıyor ama 4 ohm da 40x4 rms veriyor.Şimdi bu amfiyle ben 2 ad 6993s 80x2 rms lik ovalleri ve ön kapıda bulunan ve wattını bilmediğim 16cm lik kolonları besleyebilir miyim.Daha sonradan 16 cm lik orjin kolonları çıkarıp 1 çift comp. bağlasam kaldırır mı? Yada sadece ovallerde mi kullanmam doğru olur.Birde bendeki teypte tek amfi çıkışı var bunu herhangi bir aparatla çoğaltabiliyor muyuz.Teyp deh-2150ubg

• quote:

quote:

Merhaba daha öncede bahsettiğim gibi arkadaşımdan parçaları aldım.Aldığım parçalar bir adet pioneer 300w rms woofer ama bana yaramaz.Çünkü free air.2 ad. ts-a6991s 80x2 rms birde gene pioneer gm3400 diye bir amfi.Amfi 80x4 yazıyor ama 4 ohm da 40x4 rms veriyor.Şimdi bu amfiyle ben 2 ad 6993s 80x2 rms lik ovalleri ve ön kapıda bulunan ve wattını bilmediğim 16cm lik kolonları besleyebilir miyim.Daha sonradan 16 cm lik orjin kolonları çıkarıp 1 çift comp. bağlasam kaldırır mı? Yada sadece ovallerde mi kullanmam doğru olur.Birde bendeki teypte tek amfi çıkışı var bunu herhangi bir aparatla çoğaltabiliyor muyuz.Teyp deh-2150ubg

Alıntıları Göster
    Arkadaş pioneer GM3400 80x4 watt lık bu amfiyle 300 rms ve 80x2 ovallerini beslediğini gayette iyi bass aldığını söylüyordu.Ama bazen ısınıyo ve ses kesiyordu diyordu.

• quote:

Arkadaş pioneer GM3400 80x4 watt lık bu amfiyle 300 rms ve 80x2 ovallerini beslediğini gayette iyi bass aldığını söylüyordu.Ama bazen ısınıyo ve ses kesiyordu diyordu.

Alıntıları Göster
    Arkadaşınızın düşünceleri önemli değil, amfinin üzerinde yazan değerler önemli.
    Amfiniz kanal başına 4 ohm' da 40 RMS veriyor.
    Bağlamak istediğiniz oval kolonlar 80 RMS ister. Yani akünün dalgalı akımından kayıplar düşünülürse sadece ovalleriniz %40 performansla çalar.
    Ayrıca GM 3400 amfinin köprü kanalı bas kullanmaya pek de elverişli değildir.

• quote:

Arkadaşınızın düşünceleri önemli değil, amfinin üzerinde yazan değerler önemli.
    Amfiniz kanal başına 4 ohm' da 40 RMS veriyor.
    Bağlamak istediğiniz oval kolonlar 80 RMS ister. Yani akünün dalgalı akımından kayıplar düşünülürse sadece ovalleriniz %40 performansla çalar.
    Ayrıca GM 3400 amfinin köprü kanalı bas kullanmaya pek de elverişli değildir.

Alıntıları Göster
    Peki bu kanalları köprülesek 2 kanal köprülenip tek ovale diğer 2 kanalda köprülenip öbür ovale takılsa olmaz mı? Teknik olarak mantıksız mı? Şimdi benim planın şöyleydi.Bende bir bass 1 çift oval ve aracın ön kapısındaki bulunan 16 cm lik kolon var.Dedim ki bu amfi işe yararsa bunu ovaller ve kapıdaki 16 cm likler için kullanayım.Bass içinde ayrı bir mono alayım dedim.Şimdi siz dermisiniz hiç bu amfiyi kullanma gerek yok beslemez dandik.Git bir tane sağlam 4 kanallı falan al dermisiniz? Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.

• quote:

Peki bu kanalları köprülesek 2 kanal köprülenip tek ovale diğer 2 kanalda köprülenip öbür ovale takılsa olmaz mı? Teknik olarak mantıksız mı? Şimdi benim planın şöyleydi.Bende bir bass 1 çift oval ve aracın ön kapısındaki bulunan 16 cm lik kolon var.Dedim ki bu amfi işe yararsa bunu ovaller ve kapıdaki 16 cm likler için kullanayım.Bass içinde ayrı bir mono alayım dedim.Şimdi siz dermisiniz hiç bu amfiyi kullanma gerek yok beslemez dandik.Git bir tane sağlam 4 kanallı falan al dermisiniz? Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Araba marka, model, HB, Sedan?

• quote:

Araba marka, model, HB, Sedan?

Alıntıları Göster
    Araç 2003 corsa hb.Peki 4 kanal olsun derseniz sizin önereceğiniz var mı.Yada bu amfi nasıldır.SoundMagus 4 Kanal Anfi C-160
  • quote:

Araç 2003 corsa hb.Peki 4 kanal olsun derseniz sizin önereceğiniz var mı.Yada bu amfi nasıldır.SoundMagus 4 Kanal Anfi C-160

Alıntıları Göster
    SM 160' ı hiç tutmam. THD değeri çok yüksek (distorasyon değeri).
    SM amfileri mono amfi alacaklar tavsiye etmeli kendi fikrimce.

4 kanal kaliteli birşey isterseniz, Kicker ZX 650.4 çok iyidir fiyatına göre...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akerimoglu -- 11 Mayıs 2010; 14:38:23 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.