Şimdi Ara

An itibariyle roaccutane muadili aknetrent e bugün başladım sorularım var

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hapı aldım suan yanımda akşam yemekten sonra icicem hayırlısiyla..

Ancak doktor sadece 20 mg verdi ilk ay böyle devam edelim dedi. Yani günde bir kez icicem. Bu tedavi süresini uzatır mi sizce doktora sordum uzatmaz dedi ama şüphe kaldı yıne icimde

Son olarak bu ilacı kullanırken sakali jiletle kesmede sıkıntı çıkar mi ? Bu ilacla birlikte sakallarini jiletle kesen oldu mu ?

Birde yüzüm kıpkırmızı olcak sanırım bide beyaz tenliyim çok kötü olur en çok ondan korkuyorum doktor kızarıklık için hametan verdi ama hayırlısı bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Roaccutane Muadili Aknetrent Hakkında Sık Sorulan Sorular

Aknetrent nedir?

Aknetrent, jenerik adı zoretanin olan bir oral retinoiddir. Ağır akne vakalarının tedavisinde kullanılan Roaccutane ilacının jenerik bir muadildir.

Zoretanin ve Aknetrent Arasındaki Fark Nedir?

Zoretanin, Aknetrent'in aktif bileşenidir. İki ilaç arasında terapötik olarak önemli bir fark yoktur. Her ikisi de aynı şekilde çalışır ve benzer yan etkilere sahiptir.

Aknetrent mi Zoretanin mi Daha İyi?

Aknetrent ve Zoretanin, etkinlik ve yan etki profili açısından hemen hemen aynıdır. İki ilaç arasındaki seçim genellikle hastanın tercihi ve maliyet faktörlerine dayanır.

Roaccutane ve Aknetrent Arasındaki Farklar Nelerdir?

Roaccutane ve Aknetrent arasındaki temel fark, markaları ve üreticileridir. Roaccutane, Roche tarafından üretilirken, Aknetrent jenerik bir ilaçtır.

Aknetrent Roaccutane Farkı Nedir?

Aknetrent ve Roaccutane arasındaki diğer fark, maliyettir. Aknetrent genellikle Roaccutane'den daha uygun fiyatlıdır.

Roaccutane Muadili İlaçlar Var mıdır?

Evet, Roaccutane'in Aknetrent dahil olmak üzere bir dizi jenerik muadili vardır. Jenerik ilaçlar, orijinal ilaçla aynı aktif bileşeni içerir, ancak genellikle daha ucuzdur.

Önemli Not:

Bu metin sadece bilgilendirme amaçlıdır ve tıbbi tavsiye niteliğinde değildir. Aknetrent veya diğer ilaçlar hakkında soruların varsa, lütfen bir sağlık uzmanına danış.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Up beyler yardım

• Hocam sanırsam aknetrent dediğiniz Roaccutane'ın bir alt seviyesi oluyor, daha az zararlı aynı zamanda. Ben öyle biliyorum yani. Eğer doktor roac.-zoret. yerine aknetrent verdiyse çok çok ciddi değildir herhalde vermekten çekinmiyorlar çünkü bunları Sakal falan kesmek sorun yaratıyormuş sanırım tam bilmiyorum ben de.
  • Soru:Sakalı jiletle kesmek sıkıntı çıkartır mı?

Başka neyle keseceksin , sakal zaten jiletle kesilir.Sıkıntı çıkmaz.Yüzünde kızarmaz merak etme.İlacın en belirgin özelliği dudak kuruluğu.
  • 10 ay aknetren kullandim. Beyaz tenliyim kizarmazsin hametani hic kullanmadim dudagima vazelin surdum daha uzun sure kaliyor. Sakalim yoktu onu bilmiyorum. Sorunuz varsa cevaplarim.

Edit:Aknetren alt seviyesi değil muadili yani yerlisi ucuz olanı. Roaccutaneye para verme aknetren iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fh2O -- 18 Kasım 2014; 22:06:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fh2O

10 ay aknetren kullandim. Beyaz tenliyim kizarmazsin hametani hic kullanmadim dudagima vazelin surdum daha uzun sure kaliyor. Sakalim yoktu onu bilmiyorum. Sorunuz varsa cevaplarim.

Edit:Aknetren alt seviyesi değil muadili yani yerlisi ucuz olanı. Roaccutaneye para verme aknetren iyidir

Dimi hocam normalde zoretanin yazdı eczacida 25 lira fark ücreti çıktı onun yerine aynı etkiyi yaratan aknetrent alırim daha iyi yani sonuçta bedava :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Tek Kural Ahmet Kural

Soru:Sakalı jiletle kesmek sıkıntı çıkartır mı?

Başka neyle keseceksin , sakal zaten jiletle kesilir.Sıkıntı çıkmaz.Yüzünde kızarmaz merak etme.İlacın en belirgin özelliği dudak kuruluğu.

Hocam bazıları jilet sivilcenin üzerini açarak dagilmasini sağlıyormus gerçi 4-5 aydır jilet kullanıyorum böyle bişey olmadı ama şimdi hassas bir ilaç kullanacagim için sıkıntı çıkmaması açısından sordum

• Bunlar da kan değerlerim arkadaşlar pek anlamam sizce nasıl :)
     An itibariyle roaccutane muadili aknetrent e bugün başladım sorularım var

• quote:

10 ay aknetren kullandim. Beyaz tenliyim kizarmazsin hametani hic kullanmadim dudagima vazelin surdum daha uzun sure kaliyor. Sakalim yoktu onu bilmiyorum. Sorunuz varsa cevaplarim.

10 ay biraz uzun sürmüş hocam kistler falan çok muydu sizde? Yoksa ilaç etkisini anca o zaman mi gösterdi

• quote:

Orijinalden alıntı: alpslnKCK

quote:

10 ay biraz uzun sürmüş hocam kistler falan çok muydu sizde? Yoksa ilaç etkisini anca o zaman mi gösterdi

Biraz derindi son ay 10 mg kullandım ufak tefek çıkıyor diye sonra bitti toplam 9ay kullandım zaten arada geciktirdim yazdırmayı 10ay oldu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.