Şimdi Ara

Anakart Arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kasayı elektrik süpürgesiyle temizledikten sonra bilgisayarı çalıştırınca monitöre görüntü gelmedi. Ekran karını kontrol ettim onda bi problem yok. Sonra mouse ve klavyeye elektirk gitmediğini farkettim ancak fanlar çalışıyor (kasa fanları, ekran kartı ve cpu).. onun için anakarttadır diye düşünüyorum sorun.. Son çalıştığında bi problem yoktu, sorun temizlikten sonra oluştu.

Anakart m2a-mvp, fikri olan??

• Anakarttaki güç kaynağından gelen soketleri kontrol edebilirsin yerinden oynamış olabilir.10 pinli olan diğeri 4 pinli olan
    Yine olmassa başka güç kaynağıyla deneyebilirsin Benimde başıma benzer birşey gelmişti
  • ram den kaynaklanan bir sorun olabilir. ram slotundan ramı cıkart ram slotlarını temızle sonra rami tak sorun düzelecektır...
  • ramlardan kaynaklanan bi durum olabilir yada güç kaynağından olabilir ramları başka pc de dene çalışıyorsa ram skotlarını kontrol et sonra sorun çözülecektir
  • ram den kaynaklanan bir sorun olabilir. ram slotundan ramı cıkart ram slotlarını temızle sonra rami tak
    veya powerdan kaynanklanan bir sorun olabilir
  • ya fanlar çalışıyor sa anakart tan olacağını sanmıyorum kasanın içindekinleri sök baştan tak tam oturmamış anakarta temas etmeyen donanım olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.