Şimdi Ara

ANKARADAMI ADSLDE MI BENDE MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 gundur garip bir problem var,sayfalar acilmiyo,acaba dns ayarlarindan mi,yoksa telekomdan mi kaynaklaniyo acaba?ayni sorunu yasayan var mi baska?

• Merhaba

Umarım rahatsız etmem, bu 3. bir mesajda yazışım ama, windows 2000 pro/XP ve üzeri işletim sistemlerinde çalışan ve hattınız sağlam da sadece dns ise sıkıntınız bu sıkıntıyı başınızdan alabilen bir dns sunucu programı var. Adresi :
    http://ntcanuck.com/
    http://ntcanuck.com/downloads.htm - buradaki Treewalk DNS isimli program.

Bu arada, Ankara'da büyük ihtimalle bir problem var, gece bir ara modem bir türlü IP alamadı.

Eğer DNS ise mesele, yukarıda adresini verdiğim programı mutlaka deneyin.

Ek :
    Kızılay/Bakanlık kısmı ile ilgili bir problem mesajı vardı aşağılarda kaldı, pazartesi gününe ait. O arada bizim de ip zırt pırt değişip bağlantı kopup kopup geliyordu, sıkıntıyı dns veya modemden sanmıştık, arıza olduğunu söylediler telekomu arayınca. Modem gözünüzün önünde ise veya modem konsolunu açınca farkedersiniz, hattın gidip gidip gelmediğini bir kontrol edin isterseniz. Bu arada iyice antike problemler türemeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ttk -- 9 Mart 2005, 16:52:12 >

• valla batıkentte daha bir problem yasamadim yasamayımda
    simdi tahtaya da vurdum nazar degmesin downloada dewam
    tabi upload da dewam
  • türkiye genelde sorun
  • kavaklıdere saglam hıc bı bozukluk yok!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: aress3382823

valla batıkentte daha bir problem yasamadim yasamayımda
    simdi tahtaya da vurdum nazar degmesin downloada dewam
    tabi upload da dewam

bunu yazdiktan tam yarim saat sonra bi dustum yeni girdim daha
    nazar degdi bi daha yazmicam sorun yok diye
  • ben batıkentte yaşıyorum sorunu ilkyerleşim mahallesinde link ışığı aktif ama arkadaşların dediği gibi ip almıyor...ondan dolayı veri yok..
  • bendede sorun var ama sadece sitelere girerken. download'da bi sorun yok..
  • Sitelere girerken problem olmasının sebebi DNS.
    Alan adlarına ait IP'lerin çözümlemesi yapılamadığı için, mesela bağlandığınızda yerine göre son sürat veri indirip gönderebileceğiniz siteye bir türlü ulaşamıyorsunuz.
  • sorun telekomdan kaynaklanıyor 30dk öncede benim bağlantı kotu bağlanamaıyordum yeni düzeldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheRouLette
    ben batıkentte yaşıyorum sorunu ilkyerleşim mahallesinde link ışığı aktif ama arkadaşların dediği gibi ip almıyor...ondan dolayı veri yok..

yaw bende aynı bölegede oturuyom ve aynı sorun bende de var
    4-5 gündür bağlantı yok telekomu arıyorum hallettik diolar yine bişiii yok...
    sorun modemde diolar ama imkansız

bende anlamadım nolck bööle...........

• Ben de batıkent ilkyerleşimdeyim ve hergün istisnasız bağlantım kopuyor çıldırıcam artık !
  • SORUNUN NEDENİ GÜVENLİK DUVARI ONUN İÇİN SP2 YÜKLE HİCBİR SORUN OLMAZ BİR DAHASINA SP2 YÜKLEMEZSEN BAGLANTI KAFASINA GÖRE KOPAR EGER SP2 YOKSA ONUNDA KOLAYI VAR WIN98 YÜKLERSİN ONDA BÖYLE BİR SORUN CIKMIYOR.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.