Şimdi Ara

ANKARANIN HAYYAMINI BULDUM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
8.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet ben biraz uzak kalmışım konudan. Dediğiniz yerlere baktım gerçekten en ucuz görünen hepsiburada.com Fotozeynep daha uygun görünüyordu ama stokta kalmamış. Gittigidiyor da A590 IS fiyatı 285,00 TL ye buldum. Ama tam anlayamadım. 1 yıl ABD garantisi falan diyor. Sizce nedir bu? Ayrıca 570 ile 590 arasında ne gibi farklar var? Bir de bu gittigidiyordaki ürün için ne diyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonbahar78

Evet ben biraz uzak kalmışım konudan. Dediğiniz yerlere baktım gerçekten en ucuz görünen hepsiburada.com Fotozeynep daha uygun görünüyordu ama stokta kalmamış. Gittigidiyor da A590 IS fiyatı 285,00 TL ye buldum. Ama tam anlayamadım. 1 yıl ABD garantisi falan diyor. Sizce nedir bu? Ayrıca 570 ile 590 arasında ne gibi farklar var? Bir de bu gittigidiyordaki ürün için ne diyorsunuz?

ya yanlış anlamayın ama yeni bi başlık açsanız bu konuyla ilgili olarak :) topik hayyam ama hepsiburadadan bahsediliyor
  • ben bugün gittim arkadaşlar. kendisi gerçekten fotoğraf sanatına gönül vermiş, güler yüzlü birisi. kendisini çok sevdim.
    yanımda makinam yoktu, pentax 50 mm sordum. elinde yoktu. 35-70 di sanırım, bir macro lens vardı. 50 ytl fiyatı vardı. oldukça temizdi. başka işlerimde olduğu için çok duramadım. biraz sohbet ettik ve ben çıktım.
    yeride tam olarak;
    sıhhıyede otobüsten inerseniz, hemen necatibey caddesinin başlangıcında sağ tarafta balıkçıoğlu çarşısı var(4/21)
    içeri girin sağa dönün biraz ilerde tam karşıda ufak bir dükkan.
    kendisinin burdaki konudanda haberi var. mutlu olmuş konuyu görünce.

• quote:

Orjinalden alıntı: antique

ya birisi de çıkıp izmirin hayyamını buldum desin ne olur sanki

Ahh bende bulabilsem. Kemeraltında hacı rüstem var. Oradan alışveriş yapıyorum. ama İzmir'in hayyamını bulaiblmiş değilim. Çankaya bir çok fotoğraf malzemesi satan yerler var diye duymuştum pasajın birinin içinde tam ismini hatırlayamadım.
  • up
  • Askerlikten beri gitmedim Ankaraya , 1989-2009 yirmi yıl geçmiş ,
    Askerliği bitirdiğim zaman birdaha hiç gelmesem aramam diyordum Ankarayı ,
    Şimdi konya sokağı , Ulus'u ,Gölbaşı'nı özlemişim , Hasret kalmışız oralara ,
    Ankaraya ve Ankaralı arkadaşlara Selamlar ve muhabbetler ediyorum.
  • Arkadaşlar ben yeniyim. Daha cumartesi günü carrefoursadan kampanyalı Canon A570 IS aldım 269,00 TL ye 12 ay taksitli olarak. Bu söylediğiniz yerde tripod var mıdır acaba. Genelde hep tripod olmadan güzel çekim yapmanın zor olduğundan bahsedilmiş. Benim gibi acemilere göre tripod var mıdır? Yeri burası değil belki ama pahalı olmayan ne önerirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: karenin

biraz konu hortlatmış gibi olacak ama ankarada dursun ali ağabey bence tektir. adresi ilk mesajda verilmiş. inanılmaz uygun fiyatlara inanılmaz parçalar alabilirsiniz. kendisi gerçek bir fotoğraf sanatçısı olup gençlere elinden gelen yardımı yapar. teknik bilgi de alabilirsiniz. fotoğrafa gönül verenler dursu nali ağabeyle bir şekilde anlaşır. kendisinin çalışmalarına da bakabilirsiniz.
    http://www.fotograf.net/dursunalisarikoc/

Dursun beyın cok guzel fotografları varmıs

• bende bugün hem balıkçıoğluna hemde ankara pasajına gittim 400d sordum ikisindede yokdu d80 e 700 dolar dediler sıfır spot fiyatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Z3U5 -- 17 Nisan 2009; 18:25:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Z3U5

bende bugün hem balıkçıoğluna hemde ankara pasajına gittim 400d sordum ikisindede yokdu d80 e 700 dolar dediler sıfır spot fiyatı

Kit lens ile mi uzun zamandır D80 arıyorum. Bir türlü bulamadım salı günü 1 haftalığına Ankaraya gideceğim gidip incelemekte fayda var.
  • valla hocam sormadım kitlensmi bodymi die sadece laf arasında d80 var 700 dolar 1000 ytl civarı dedi d80 düşünmediğim için ayrıntılı sormadım yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: Z3U5

valla hocam sormadım kitlensmi bodymi die sadece laf arasında d80 var 700 dolar 1000 ytl civarı dedi d80 düşünmediğim için ayrıntılı sormadım yani

Amazon a baktım body d80 i 800$'a satıyolar.. Orada 700 dolarsa gidip bide 40d sormak lazım
  • Arkadaşlar bugün gittim pasajda dükkanı bulamadım. Bir iki esnafa sordum o dükkanı kapattı dediler. Sizin bir bilginiz var mı ?
  • arkadaşlar malesef taşınmış yeni adresini bilen var mI?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saprofit

oha diyorum.. nasıl güvenebilir ki??

Fotoğrafçılık bir sanattır.Bu sanatla uğraşan birinin kötü niyeti olmadığını biliyor olsa gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_gls

quote:

Orjinalden alıntı: antique

ya birisi de çıkıp izmirin hayyamını buldum desin ne olur sanki

Ahh bende bulabilsem. Kemeraltında hacı rüstem var. Oradan alışveriş yapıyorum. ama İzmir'in hayyamını bulaiblmiş değilim. Çankaya bir çok fotoğraf malzemesi satan yerler var diye duymuştum pasajın birinin içinde tam ismini hatırlayamadım.

o zaman ben size güzel haberi vereyim çankaya migros'un (eski orkide alışveriş merkezinin altı) giriş kapısının tam karşısında bir dükkan var. tam adres halit ziya bulvarı no:72. Erfo diye geçiyor. Orda büyük bir iş hanı var onun tam girişinde köşedeki dükkan, cadde üzeri, durakların hemen arkası. Avea tabelası var, başta telefoncu gibi görünüyor ama aldanmayın ( ben aldanmıştım iki saat aradım sonra ayıktım ) .iki hafta önce aldığım fiyatlardan örnek vermek gerekirse; canon 450d spot sıfır 1150 tl, ikinci el 18 ay garantili 1000 tl, nikon d60 900 tl idi. Uğrayın derim

• Dursun ali abinin yeni adresi yine aynı caddede eski yerinin biraz aşağısında binanın numarası 26/6. Bir binanın 1. katı. O binanın önünde de hep ayakkabı boyacısı duruyor haberiniz olsun :)
  • cumartesi açık oluyor mu ki?
  • Ankaranın hayyamı denince sevinçten tüm dertlerimi unuttum ama necatibey diyince anladım ki ya benim 10yıldır gittiğim dursun abi yada ankara pasajındaki fotomedya çıkacak ve lakin çıktı da :S

açıkcası ankarada DSLR ler , paraflashlar , flashlar için adam akıllı bir yer yok.
    dursun abi ve foto medya nadiren güncel şeylerin olduğu genelde canonAE1 nikon f2-f3 zenith tarzı filmli slr ve objektiflerini bulabileceğiniz yerler.
    eğer 0 ve acil birşey alacaksam ya mithatpaşa caddesindeki SANFO dan(nerdeyse aradığınız herşeyi bulabilirsiniz) yada ykm nin arkasındaki sokakta bulunan tripod fotodan alabilirsiniz.

ama acil değilse alacağınız herzaman orginal hayyam ve istanbul kesinlikle daha iyidir :)
    2007de ankarada en ucuz 3500TL istenen nikon D200 body mi, istanbuldan 1800TL ye aldım...

ankaralı bir reklam fotoğrafçısı olarak bunu söylüyorum :s
  • necatibeyden taşınıp ykm'nin arka sokağında uğur foto adı altında dükkan açmıştır. Fakat dursun bey'de kapitalist piyasaya kurban gitmiştir.aramızda diyalog şöyle ;

- abi canon 500d spot body ne kadar_
    + 1650 tl canım
    - ????
    peki ya battery grip ne kadar?
    + 400 tl
    - ????
    neyse size kolay gelsin.

Ve böylece ankara'nın hayyamı sular altına gömüldü. İnşallah ileride istediğimiz gibi bir dükkan açılır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.