Şimdi Ara

Anno 2070 (2011) [ANA KONU] (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
951
Cevap
8
Favori
67.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 89 liraya almıstım bende D&R dan ama kutu içeriğinden memnun kalmadım hiç ne kitapcik var ne bir şey direk cd koymuslardı o kadar. İnsan biraz doldurur su kutunun icini yav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackF!Re -- 30 Aralık 2011; 18:08:42 >
  • ben rusyadan 35 tl ye aldım arkadaşlar.multilanguage destegi varmış.oyunu aktıve ettim ve dırek oyun ıngılızce.
    daha ucuza alınabılıyor sanırım almak ısteyen olursa forumda satan arkadaslar var gene yazdıgım fıyat cıvarı satıyorlar.

aslında kıtaplı ve bol resımlı bır dokumanla felan vermelerı lazımdı.kendıleri bile inanmıyor demekki bu oyunun birşeyler yapabilecğine.garip
  • Anno aslında zor bir oyun, öğrenmek için sabır ve emek lazım, hele ilk defa anno ile 2070 olarak tanışan birisi çok daha zorlanır, daha evvelki orta çağda geçen annolar daha anlaşılır ve sevimliydi.Sizin de dediğiniz gibi en azından kutulu alanlar için bir kitapçık koymaları neredeyse şart olmuş durumda, mesela ps3 oyunu alırsanız, hele Limited Edition ise (ki 5 TL fark falan var normaline göre) içinden hem kitapçık çıkıyor, hem eskstra cd çıkıyor, cd'de kamera arkası, oyunun yapım aşamaları, röportajlar ve derken dolu dolu bir kutucuk oluyor.Tabii biri Sony firması, diğeri Ubi, aralarında o kadar fark oluyor haliyle. :)
  • slm arkadaşlar...anno serisine 2070 ile hızlı bir giriş yaptım fakat reloaded sürüm de diğer arkadaşların benzeri bazı sorunlar yaşadım...sanırım patch ile düzelecek yada orjinal alacağım...bunun yanı sıra anno 1404 gold edition aldım 20 TL.ye...2070 i oynama arzusu devam ediyor fakat kendim için 1404 ile başlamak daha uygun olacak düşüncesindeyim.

bir sorum olacak: tecrübeli arkadaşlar 1404 ten mi daha çok keyif aldılar yoksa 2070 tenmi? bunu yazarlarsa çok memnun olurum...hepinize iyi seneler dileklerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer33 -- 1 Ocak 2012; 15:23:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefer33

slm arkadaşlar...anno serisine 2070 ile hızlı bir giriş yaptım fakat reloaded sürüm de diğer arkadaşların benzeri bazı sorunlar yaşadım...sanırım patch ile düzelecek yada orjinal alacağım...bunun yanı sıra anno 1404 gold edition aldım 20 TL.ye...2070 i oynama arzusu devam ediyor fakat kendim için 1404 ile başlamak daha uygun olacak düşüncesindeyim...bir sorum olacak: tecrübeli arkadaşlar 1404 ten mi daha çok keyif aldılar yoksa 2070 tenmi? bunu yazarlarsa çok memnun olurum...hepinize iyi seneler dileklerimle.

1404 bana çok daha fazla zevk veriyor. Eski çağ ve neye e gerek daha bir biliyorsun. Şimdi "gelecek konulu" oyun olunca çeşitli zamazingolar çıkıyor ve o "sıfırdan başlayıp ordu oluşturup savaşma" işi zevk vermiyor bana gelecek temalı oyunlarda.

• ben sahsen 1404 u daha zevklı buldum.o muzıklerı o adalar.o coldekı kumlar cok guzeldı ya.2070 cok metal ve soluk geldı.2070 bana yaslanmıs bır dunya gıbı geldı ve gıbıde degıl aynen yaslanmıs,soluk bır dunya.ama 1404 yenı ,taze bır dunya.daha sıcak bır oyun.umarım bır sonrakı oyun eskı temalı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefer33

slm arkadaşlar...anno serisine 2070 ile hızlı bir giriş yaptım fakat reloaded sürüm de diğer arkadaşların benzeri bazı sorunlar yaşadım...sanırım patch ile düzelecek yada orjinal alacağım...bunun yanı sıra anno 1404 gold edition aldım 20 TL.ye...2070 i oynama arzusu devam ediyor fakat kendim için 1404 ile başlamak daha uygun olacak düşüncesindeyim...bir sorum olacak: tecrübeli arkadaşlar 1404 ten mi daha çok keyif aldılar yoksa 2070 tenmi? bunu yazarlarsa çok memnun olurum...hepinize iyi seneler dileklerimle.

2070 deki en gıcığıma giden olaylardan birisi de eco balans olayı, neymiş efendim hava kirleniyormuş, hangi ırk'ı oynarsan oyna bu hava kirliliğinde hem çiftliklerin verimi düşüyor hem halk etraf kirli diye daha az vergi ödüyor.Ben de diğer arkadaşlara katılıyorum, 1404 daha sıcak ve hoşlanarak oynadığım bir oyundu, zaten gidip onun için gold edition aldım, 90 tLye 2070 alacağıma 20 TLya 1404 ve ek paketini almayı tercih ederim.

• 2070 e haksızlık etmeyin

bence ögrenme acısından daha anlasılır bir yapısı var.ayrıca istenilenler daha açık ve net.neyi nerden üreteceginiz ilk başta cıkıyor.1404 ün ve 2070 in en sevmedğim yanı neden hep bir ada..yokmu buyuk kara parçaları?

illa bir adada üretip diğer adaya tasımak zorunda mıyız?
  • Selam ;

Oyunu yeni aldım, yükledim ama "failed to initialize directx" diye bir hata veriyor ve açılmıyor. Tahminim ekran kartım yeterli gelmiyor. Bende ASUS X700 256 Mb var. Oyun Etiketinde "Radeon HD2600XT / GeForce 8800GT or better" istiyor. Bu konuda fikri olan var mı ? Benim ekran kartından mı sorun. ekran kartını değiştirsem yeterli olur mu ?

Asus X700 ve oyunun istediği ekran kartlarını bilmediğim için karşılaştıramadım aradaki farkı, bu konuda bana fikir verebilecek var mı ?

teşekkürler.
  • directx yukleyemis oyun,siz el yordamıyla asagıdaki linkten indirip kurun.

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=35
  • Annoya başlamak isteyen dnr de venicele beraber 1404 20TL ve başlamak için daha iyi bir seçim. Sıkılmadan aylarca götürür sizi. 2070 daha karışık gerçekten.
  • haklısın, D&R da indirime girmiş,kaçırmayın.

Anno 2070 (2011) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer33 -- 3 Ocak 2012; 2:10:52 >
  • Kurdum direct x ama aynı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel olarak bilim kurgu temalı oyunları zaten sevmem de hadi ismi Anno diye oynadım.. 1404'deki çekicilik yok malesef bunda. 1800'leri veya 2000'leri en fazla günümüz teknolojisiyle işleselerdi güzel olurdu
  • Arkadaş 1404 u bir kurdum.oyuna bır gırdım allahım ekranım coştu ya o renk cümbüşü.2070 neydı ya soluk renkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: slazenger

Kurdum direct x ama aynı.

1 Bilgisayarım
    2 C yi tıklayın
    3 Kullanıcılar
    4 Kullanıcı Adınız
    5 Appdata tıklayın(gizli Dosyalar Açık olmalı)
    6 Roaming
    7 CUbisoft
    8 Config
    9.ve son Engine.ini

bunu notepadle acıp diretx yanında hangi sayı var bi yazar mısın?
  • merhabalar

oyuna başalayalı 2 gün oldu bu başlık altında bir çok bilgiye ulaştım birkaç sorum olacak

windpark(yanılmıyorsam adı bu) bildiğimiz rüzgar gülü verdiği enerji 15 br 100% kapasite ile ama ne varki belli süre sonra kapasitesi %40 30 lara düşüyor diyelimki kullanma süresine bağlı kullanıldıkça verim düşüyor ancak yeni kurduğum bir windpark ile çok önce kurduğum windpark ın % leri eşit veya arada %1-2 fark oluyor. Bu kapasitedeki düşme neden olur.

daha sonra oyunda thermal bilmemne açıldı adını tam hatırlamıyorum verdiği enerji 70 br ne yaptıysam verim %20 nin üzerine çıkmadı şehir merkezine kurdum olmadı sanayi bölgesine kurdum bana mısın demedi windparkları kaldırdım inat bunu kurdum yok %20 de takıldı kaldı. Bu sorun sizde de oldu mu nasıl düzelttiniz.

bazı kaynaklar ilk adada yetişmiyor yeni adayı zapt ediyorsunuz ama bu adadan ürünleri getir götür ile uğraşmaktan gelişemiyorsunuz transport ürettim, komutla bunu yapmasını sağlayabilir miyiz o gidecek gerekli ürünleri alacak gelecek ve ana adadaki üsse nakledecek?

şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sceep -- 4 Ocak 2012; 23:00:18 >

• oncelıkle ruzgar gullerının dıkkat edersen.mavı renkte bır kapsama alanı var kısacası: ruzgar gulu 50m çapında bır daıre kaplıyor ve bu daıreye ıcerısıne fabrika,ev vs vs kurar isen ruzgarı engellıyor,buda % oranını dusuruyor.mavi cızgıye bır sey gelmeyecek bu 1.o termal zımbırtısı ıse sadece sehirdekı bınalardan.halk bınası olacak devletın hızmet bınaları:hastahane,polıs karakolu,gazıno gıbı yerlerden enerjı uretmez.tavsıyem bunu pek kullanmaman,ha soyle kullanırsın sehır merkezının bıraz dısında kur fazla ev yeri kaplamasın.ve son madde inan anno 1404 oynarken otomatik rotayı bılmıyordum butun malları kendı elımle goturuyordum ellerım kızarmıstı hep.sonradan cozdum otomatık komut var bunu sağ alttan yapıyorsun ordakı zımbırtılara tıkla bir lısete falan cıkacak ada ismi,+ - seklınde + 40 ton A maddesı al.X adasına gotur - 40 bırak gıbı olacak tam açıklayıcı olmadı ama kurcala işte Ayrıca bu denızde bulunan metal yıgınları var adları ARK oluyor.onlardan ruzgar gulu performans artırıcı alabılırsın.gullerden 2 3w elektırık daha fazla alırsın artık işine yararsa.Bol şans

• kimyasal ve diğer tecrübeli arkadaşlar...sağolun,faydalı bilgiler veriyorsunuz....çok yakında benimde sorularım olacak...özellikle anno 1404 hakkında takıldığım yerlerde.
  • STEAM deki olası bir ANNO 2070 indirimi için pusudayım..

Bakalım ne zaman gelecek..
    Beklerim sorun değil..
    Nasılsa başka strateji yok..
    (turn bazlı stratejilere ben strateji demiyorum da.. )

Bu arada ANNO 1404 hayatımda oynadığım en güzel strateji oyunlarından birisi idi..
    colonization (civilization değil dikkat ) ve caesar ile pharoh serisi diğerleri dir..

1404 de en son seviye insanların isteklerinden biriside fıçı şarap idi sanırım..
    4 farklı malzeme istiyordu sanırım üretim için..Ve genellikle kaynaklar bir adada topluca olmadığından taşımacılık ve bu taşımacılığın güvenli ve aksamadan olması çok mühim idi..

Neden ada üzerinde bu oyun diye soran arkadaşa cevap olabilir ..

Ticaret ana fikir bu oyunda aslında..Adalar arası trafikde bir nevi ticaret gibi..Herşey bir ada üzerinde olsa idi...ı ıh olmazdı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Budfox -- 8 Ocak 2012; 17:50:20 >

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.